Pad Man

• India Padman (viac)

Andrea1717

Prevažne vtipný film na vážnu tému, bola som naň veľmi zvedavá. V podstate ma vôbec nesklamal, niečo podobné som čakala. Treba uznať, že k celému príbehu a problematike pristúpili s veľkou citlivosťou a porozumením. Akshay hrá naozaj veľmi citlivého, vnímavého a inteligentného manžela a keďže k riešeniu "vložkového" problému pristupuje veľmi svojsky, zavarí si na hodne problémov s manželkou, rodinou a celou dedinou. Nepochopený sa snaží zmyť zo seba pečať "úchyla" a odchádza do sveta hľadať riešenie a pochopenie, čo sa mu aj nakoniec našťastie podarí a zachráni aj svoju povesť aj svoju rodinu. Vo filme s ním veľmi pekne ladia obe hlavné predstaviteľky, jeho žena Gayatri - Radhika Apte, ktorá je počiatkom všetkých "problémov" aj Pari - Sonam Kapoor, ktorá mu svojou otvorenosťou a bezprostrednosťou veľmi pomôže na jeho ceste. ()

easaque

+3* rozhodně zajímavý a podnětný indický film, ale bohužel hodně utahaný s hrozně dlouhým rozjezdem, díky kterému mu nedokážu dát ani čtyři hvězdičky, i když ty by si kvůli závěru a poučení zase zasloužil. Jak jinak taky dostat k běžnému indickému divákovi ze zapadlé vísky podobné civilizační výdobytky - jako jsou dámské vložky ;-). Já jsem už na jejich popularizační kinematografii zvyklý, ale nevím jestli by tento film zvládli naši diváci nepoznamenaní indickou kulturou. Za sebe musím říct, že za pozornost stojí - už kvůli skutečnému předobrazu, který je určitě náležitě přibarven, aby to bylo poutavé a hlavně dojemné. Takže rozhodnutí zda jít do tohoto filmu je jen na Vás. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

coulismoulis

Aneb jak snadno lze důležité osvětové téma převrátit v patriarchální one-man show. V Indii (a nemusíme si to přikrášlovat, i všude jinde na světě) je téma menstruace tabu. Naštěstí přichází Mr Akshay, aby ženy zachránil. Kdo totiž rozumí menstruaci nejlépe, samozřejmě muž! Ženy patří en block do pomyslného stáda ovcí – tak nějak od přírody procesem menstruace procházejí, jsou však příliš hloupé nebo pověrčivé na to, aby dokázaly samy od sebe přijmout změnu k lepšímu. Pomoci může nestranný pozorovatel, muž, intelekt a kutil v jednom. Zázrak se koná! Pad Man vymyslí mašinu na vložky, která na světě sice už dávno existuje, nicméně toto je NAŠE mašina na NAŠE vložky. Společenské, politické, ekonomické, kulturní i jiné problémy rázem padnou (dost možná ani neexistovaly, o ničem takovém se ve filmu prostě nemluví), teď se šíří světlo, skrze spasitele, který si (považte!) sám na sobě na 1 celou hodinu vyzkoušel, jaké to je krvácet a proto ženám rozumí. ()

ScarPoul

Veľmi príjemný Feel good movie. Akshayovi Kumarovi táto úloha sadla. Jeho utrápený hrdina je uveriteľný a vy mu ako divák držíte palce. Pri všetkých jeho eskapádach dúfate, že sa mu to, o čo sa snaží podarí, pretože je to skrátka dobrák. Film je síce lineárny a jedná sa o tradičný príbeh typu: Nikto dokázal niečo veľké, ale R.Balkiho réžia je svieža aj napriek minutáži a čo je hlavné netlačí na emócie. Všetko je tu správne vyvážené. Patetickosť by ste tu hľadali len ťažko a aj tak by ste museli byť zarytí cynici. Film, ktorý jednak ukazuje komplikovanosť života v Indií ale zároveň má v sebe veľa pozitívneho a inšpiratívneho. Hudba taká nejaká, čo je škoda. Vzťah medzi Akshayom a Sonam Kapoor lepší ako je tomu v prípade Radhiky Apte. Pre mňa skvelá záležitosť ktorá podobne ako Toilet berie vážnu tému a s veľkou ľahkosťou je prezentuje ako niečo skutočné a zároveň hodné zmeny. Go for it India! ()

Repulsion

Čtu si coulismoulisův komentář a kladu si otázku, zda je to provokace, pokus o vtip nebo zda ten člověk ten film vůbec nepochopil? Je pravda, že to je tak trochu one man show a tím šoumenem je muž. To ale dává smysl, protože jednak je to podle skutečné událostí a skutečného člověka a jednak žena by v patriarchální Indii mohla stěží něco takového dělat. Film samozřejmě místy působí trošku naivně, trošku jako české emancipační komedie z 50. let, ale to není vůbec na škodu. Spíš naopak. Poměrně závažné téma je podáváno humorným způsobem, aniž by došlo ke zlehčení tématu. ()