Při hodině dějepisu byl vznesen dotaz na Ježíše. Věřící učitelka Grace na něj podle své víry krátce a výstižně odpověděla. Nějaký student ji ale udal a školní rada ji dala k soudu za nepovolené šíření víry. Doufají, že ji soud pro výstrahu ostatním odsoudí. Jako obhájce se Grace ujal začínající právník – ateista. A proces začíná... Film volně navazuje na první díl. Hlavní linii příběhu protínají na ději téměř nezávislé další osudy postav z dílu prvního. (KrestanFilms)

vegetol.mp odpad!

Paranoidní křesťanská fantazie, kde jsou hodní věřící pronásledováni oškliváckými bezvěrci, kteří se snaží nastolit policejní stát. Nebo tak něco. Kdo se v tom má kurva vyznat. Prostě další křesťanská blitka, která se snaží lidem nabulíkovat, jak to maj v Americe pánbíčkáři těžký. Jinak je to stejně debilní jako jednička, akorát jako každý pokračování je to větší, takže třídu nahradila soudní síň. Smutný je, že ve filmu hraje i pár solidních herců, jako je Ray Wise nebo Ernie Hudson. Buď jsou věřící nebo mají dluhy, ale jinak neexistuje omluvitelnej důvod, proč by v takový sračce měli dobrovolně účinkovat. A ještě ke všemu to má dvě hodiny. Ale abych byl fér, slušně jsem se bavil. Tenhle film je totiž něco jako návštěva obludária nebo pohled na rozjetou hlavu na chodníku. Je to hnusný, ale člověk na to musí pořád koukat. PS: Tenhle film je nicméně úplně stejně debilní jako levičácká LGBT RVHP NSDAP propaganda. ()

Mariin

Stejně dobrý film jako jednička. Režisér ví, co točí a herci vědí, co hrají. M. J. Hartová v roli obviněné učitelky a Ray Wise v roli zkušeného žalobce jsou vynikající. Když se zarmoucený čínský konvertita přichází modlit do (luteránského) kostela, zazní krásná melodie modlitby "Blíž k Tobě, Bože můj" (Nearer, My God, to Thee), kterou přijali i katolíci. Mohu konstatovat, že nejméně 3/4 filmu se mi velice líbila; zvláště pasáže u soudu svědčí o tom, že autoři filmu čerpají z životní zkušenosti. Jako obvykle, u těchto evangelikálních produktů, mi pochopitelně neseděla "baptistická" rozjásaná mentalita, která se naplno rozpoutá v závěru. Jinak ale díky protestantům za takové radikální příběhy, v tomto případě i celkem slušné umělecké úrovně (herectví, dialogy). Rozhodně stojí za vidění a navíc, u takových filmů jsou komentáře zajímavé a hodně vypovídají o pisatelích... ()

brumbrum

Krasna polarizacia pri takychto filmoch na tychto forach :-)! A zasa super pevny dokaz existencie Boha - hladte, kolko antikristov ma potrebu pozriet si tento doslova dokument o sliapani po viere v Boha, len aby sem potom mohli vyzvracat svoj duchovny hnis! Ved ked neverim na trpajzliky, tak si nepozriem o nich film a nebudem sem v zapale zurivosti krvacat svoju nenavist: nenavist na trpajzliky, v ktore predsa neverim! Ci to nevidia ludia tak jasne, ako to v svojej holej podstate je ;-)? Hla, duchovny boj, ktory sa neda viest proti neexistujucej Bytosti. 5* uplne jasne! ()

DannyBurino

Tenhle film je pořád absurdní a divně napsaný, ale tady to mnohem víc funguje, má to skvělou atmosféru, lepší postavy, není to nuda a opět skvěle zahrané a tentokrát už tam je trochu humoru. I když ''záporák'' mi příjde absurdnější než minule a pořád je to chvilkama komplikovaný, ale na tohle jsem se rád kouknul na rozdíl od prvního dílu. ()

Mykhaluu

Děsivé a smutné, co se může dít, tedy přesněji, to co se už děje. Opravdu nejde o právo a spravedlnost, ani o menšiny v jakémkoliv směru, celé to tažení proti křesťanstvu je absurdním tažením proti Kristu, proti Bohu. Není lehké být v ohni zkoušky, ani hlavní hrdince se představa, že bude připravena "o všechno" nelíbí. Pokud si Jednička vysloužila i přes svou jistou divadelnost čtyři hvězdičky, tak tenhle napínavý příběh s poctivě zahranými postavami (byť i tady dochází k drobné personifikaci sil) musí dostat *****. Život je složitý, společnost je složitá. Ale léčba důsledků pádu ještě větším odpadnutím je cesta do pekel. Kéž by bylo tak snadné každému dopřát, co jeho jest i s důsledky z toho plynoucími jen pro něj. Ale tohle v časném světě holt nejde. Kde se v nás bere tolik nenávisti a odporu k Bohu v Kristu? Copak nás má tolik přímou zkušenost se zlem páchaným církví? Asi ne, tak tedy odkud? ()