Hlavní protagonisté této bláznivé komedie jsou hrdinové němých kovbojek Dusty Bottoms, Lucky Day a Ned Nederlander, kteří právě dostali vyhazov z Hollywoodského studia. V pravý čas ovšem přichází záchrana v podobě Carmen - ta je požádá, aby přijeli do zapadlého městečka na jihu a za zajímavou peněžní částku tam pro ni odvedli menší práci. Lehce natvrdlí pistolníci žijí v přesvědčení, že půjde o rutinní kovbojskou show, a proto souhlasí. Věci se však mají jinak a Carmen najednou chce, aby odpravili odporného El Guapa, který se k slušným obyvatelům městečka chová značně nevybíravě. V praxi se ovšem ukáže, že do filmových hrdinů, které ztvárňují, mají přece jen daleko a zachránit zoufalé měšťany rozhodně nebude hračka. (oficiálny text distribútora)

tron

„Nastrieľam do teba toľko olova, že z teba bude závažie.“ – „Ako to myslíš?“ Na TROCH AMIGOS som sa tešil 10 rokov. Bohužiaľ to mohlo byť EŠTE absurdnejšie, ale i tak som mal zo všetkých tých tanečkov, pesničiek, pišišvorenia a chichotania troch amigos nákazlivo hravý pocit, že si režisér John Landis a herci Steve Martin (podieľajúci sa zároveň na scenári a produkcii), Chevy Chase a Martin Short skvele padli do noty a nakrúcanie snímky o samoľúbych hollywoodskych hviezdach nemých westernov, „omylom“ ochraňujúcich pohraničnú mexickú dedinku pred lúpežníkmi, si užívali plným dúškom. Z mnohých scén som mal pocit, že to v dobe nakrúcania boli hrozne talentovaní, k improvizácii naklonení komedianti, ktorí dobre poznali svoje remeslo, špičkovo ovládali jednotlivé grify, dobre vedeli, čo chcel ich fanúšik resp. fanúšik dobrej komédie vidieť a častokrát im stačilo správnou intonáciou povedať konkrétno slovo alebo sa v zdanlivo nevhodnej chvíli usmiať – a výbuch smiechu bol u diváka takmer istý. Nanešťastie, ako vravím, mohlo to mať ešte viac bizarných fórov, ako sú totálne vyklepaný salón, Nemec v bare, korytnačka, „upozorňovanie na seba zvukmi“, kameň alebo dvojminútové šplhanie na polmetrový múrik. Ale aj tak príjemné (ale ku koncu už nudné). P.S. GALAXY QUEST nemá čisté svedomie! ()

Ravi

Oproti očekávání vzhledem k jiným podobným komediím/parodiím jsem se nemohl zbavit pocitu, že "Tři amigos" jsou trochu lepšími a snesitelnějšími. Scénář se celkem povedl a herci si role vyloženě užívali. Hudba je výrazná a živá, což se divákovi musí také líbit. Oproti jiným žánrovým filmům měli i záporáci celkem respekt. Nutno také říci, že film se nevyhnul několika patetickým americkým klišé, ale podání je dle mého také celkem snesitelné. Příjemně mě snímek překvapil a proto se přikláním o hvězdu výše - 70% = 4-/5 ()

Diego75

Čekal jsem nějakou bláznivinu jako například Žhavé výstřely, ale tohle bylo něco jiného. Chevyho Chase jsem už viděl v sérii o Griswoldových a kvůli tomu jsem si i tento film pustil. Zápletka je dobrá a film byl i slušně napínavý. Myslím si však, že komické trio hlavních hrdinů mělo dostat více prostoru na nejrůznější fórky. Jistě jsou všichni dobrými komickými herci, ale je velká škoda, že film toho moc nevyužívá. ()

Kryton

Oddychovka na nedělní odpoledne - nic víc a nic míň. Dalo by se z toho vytřískat více to ano, ale taky se to mohlo utopit ve snůšce nudy. Trio Chase - Martin - Short bylo v té době na vrcholu a tak jim to šlape jak se patří. Jen si myslím, že celý film by působil skvěle jako krátká show. Na zpívající keř, ale jen tak něco nemá! ()

I.AM.NOT

Za první polovinu, až do chvíle písně uprostřed bych to nejradši vypnul a napařil tomu odpad! Poté ačkoli nevím, proč jsem to sledoval, se vše neuvěřitelně zlepšilo a dokonce film vyvolal i úsměvy na mých rtech. Vtipy byly sice stejně kýčovité, ale aspoň nevyzněly do prázdna a vážnější podtext konci taky výrazně prospěl, s utrpením v první polovině to ale nakonec na víc než slabý podprůměr není. ()