Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

Aluska88

Od této komedie jsem očekávala podobný styl humoru i zpracování jako Žhavé výstřely a také jsem, zvláště z počátku, čekala, kdy tam naběhne Topper Harley:) I když se Špióni jako my ubírají poněkud jiným směrem, zábavných gagů a dialogů nabízí mnoho, vévodí zejména fenomenální "představovací" doktorská scéna ve stanu a "chirurgický zákrok." Potěšilo mě sekundové cameo Sama Raimiho. "Doktore?" - "Doktore." - "Doktore?" - "Doktore." :D ()

Hellboy

Výborná špionská komedie, které by prospělo víc absurdních momentů - jako byla například zkouška pasivní odolnosti při pádu letadla:) Chevy Chase byl vždycky můj favorit, Dan Aykroyd mu zdatně sekunduje. Asi na minutku se zde v roli doktora objevuje Terry Gilliam. Celkově mě překvapuje, kolik známých osobností filmu se zde údajně objevuje, kromě Gilliama jsem nikoho dalšího nepostřehl. ()

eraserhead666

To jsou ty nostalgie z mládí, kdy jste se něčemu smáli, až jste se za břicho popadali a po dvaceti letech zjjistíte, že jsou v tom filmu jen dva tři maximálně čtyři dobré vtípky (test, výcvik, doktore, doktore, doktorko...). Chevy Chase mi už tehdy připadal strašně trapný, nikdy jsem mu nepřišel na chuť, naštěstí to Aykroyd v klidu utáhne sám. Vždycky mi taky strašně sympatická přišla ta ruská hlídka u jaderné hlavice (opravdu nosily sovětské vojandy takové sexy spodní prádlo? :-) ). ()

Djkoma

Dan Aykroyd své komediální kořeny nezapře, o Chevy Chaseovy ani nemluvím. Špioni jako my jsou jednoduchá, ale zábavná parodie na všechny agenty, nejen toho s dvěma nulami, studenou válku a americký zvrácený smysl pro vlastenectví (které se občas otočí:)). Maličké cameo roličky hodně potěšili, takový Terry Gilliam je k nepřehlédnutí ve své "ale pane doktore...". Možná šlo do 102 minut dostat "všeho více", ale mě to takhle vyhovuje a neměnil bych. ()

cariada

Dobrá komedie ,skvělý herci. Udělat agenty ze dvou neprktických smolařu co při testech do tajných služeb podvádá,byl prazvláštní tah ,ale jak je vidět chytrý hlavy ví co dělají. A tak je vysadí někam na blízký či dálný východ. Nakonec jsou nucení ze sebe dělat chirurgy a operovat, což samozřejmě neumí. Nakonec se ukáže byli vysláni jen jako návnada ,ale naštěstí se dokážou ubránit. A dokonce na závěr vyhrajou střední evropu pro Amíky ,škoda že to tak nebylo i ve skutečnosti ,nemusela být sametová revoluce. ()

• Chevy Chase vzal roli ve filmu, která byla původně určena pro Joe Piscopa. (ČSFD)
  • Film byl inspirován slavnými road movies Boba Hopa a Binga Crosbyho, což vysvětluje cameo Boba Hopa. Těchto necelých 30 vteřin je posledním momentem, kdy se Hope objevil na filmovém plátně. (HellFire)
  • Sanitka, se kterou ústřední dvojice ujíždí z tábora mudžahedínů, je typ Renault-Saviem SG2. Někomu může připomínat československou Avii, což je správně, jelikož Avia na konci 60. let koupila od Saviemu licenci na výrobu těchto nákladních vozů. (Foxhound#1)