Historička Lucy Worsleyová se vrací do dob tudorovského dvora, aby vám představila nejdramatičtější okamžiky v životě šesti manželek Jindřicha VIII. Lucy předkládá dramatické příběhy na základě vyprávění očitých svědků, historických pramenů a vlastních historických komentářů a hladce přechází ze současnosti do minulosti. Ve světě ovládaném muži, kde měl král absolutní moc, si přesto každá královna (i její dvorní dámy) dokázaly nalézt jedinečný způsob, jak uplatňovat svůj vliv. Lucy se tak chce zaměřit na jejich příběhy, které hodlá odkrýt a prozkoumat. Zároveň vám poskytne i vlastní názor na samotného Jindřicha. (Viasat)

Arsenal83

Superanalýza celého všetkého okolo, vrátane výrokov, aký to malo vtedy význam a dopad atď. Pohnútky kráľa a jeho žien neboli asi nikdy lepšie rozobrané a vysvetlené. Žiadny seriál ani film vám príbeh Henricha VIII. nevysvetlí lepšie. ()

Magika82

Po delší době velmi dobře zpracovaný dokumentární seriál, navíc převážně vyprávěn formou dobových scén a historických postav... Lucy Worsley spolu s režisérem R. Englandem, vytvářejí jeden z nejlepších dokumentárních a zároveň hraných seriálů posledních let.... Proto hodnotím - u mne zcela vyjímečně udělovanými - 100% a tedy 5 hvězdami. ()

MirkaP

Tři díly o šesti Jindřichových manželkách. První je věnován hodně jeho první ženě, což považuji za vhodné, neboť spolu strávili nejdelší úsek. Anna, ta druhá, se vyskytuje v prvním a druhém dílu. Druhý díl pojednává nejen o ní, ale i o závěru života Kateřiny a o třetí ženě Jane. Třetí díl shrnuje osudy čtvrté až šesté manželky. Přínosem je zejména trochu jiný úhel pohledu, než jaký mívají tradiční tudorovské historky. ()

Marze

Poutavé vyprávění. V třetím dílu mě pobavilo nejnevydařenější "rande na slepo" . Hlavy obou milenců jeho čtvrté manželky napíchnuté veřejně na kůl hmm...Jindřichova pátá manželka by se mi také líbila - vřelá povaha, smysl pro humor a inteligence. Fraška je zakončena slovy "Jindřich už je starý a nemá sílu hledat sedmou manželku". Úmrtnost novorozenců v této době je byla šílená. ()