kaylin

Americký snímek „Schlock“ je rozhodně zajímavou prvotinou Johna Landise, ale nejedná se o snímek, který by dokázal léty obstát. Má v sobě možná i nějakou skrytou hloubku, ale budete ji dolovat asi docela dlouho. Možná na ni vůbec ani nenarazíte. A to je něco, co nechcete, aby se vám u filmu stalo. Jenže tady se vám to stane. Navíc se ani nebudete moc smát, což bohužel dělá z filmu průměr, pro někoho ještě méně. ()

Goldbeater

Snímky Johna Landise mám velmi rád, ale u Schlocka si John zřejmě teprv oťukával filmové médium, kvalitami a zábavou totiž tato parodie na béčkové opičí filmy příliš neoplývá. Je znát, že za kamerou (v tomto případě i před kamerou) seděl filmový geek a nadšeně promítl na plátno pár svých bláznivých nápadů, ale jako celek má jeho snímek absolutně nahodilý vývoj děje, málo dobře vypointovaných gagů a spoustu hluchých míst. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, je to právě maska Schlocka, vytvořená Rickem Bakerem, spojená s komediálním herectvím samotného Landise v titulní roli, divák totiž dokáže i pod make-upem velmi dobře číst jeho obličejovou mimiku, na které stojí značná část filmu a mnohé vtipy. ()

Campbell

První film oblíbeného Landise dopadl tak jak si ho pravděpodobně každej představuje. Je to hloupé ale zábavné. Film o zmutované opici co zabíjí lidi a ženské které si myslí že ta opice je pes. Humor je tu totálně tupej a dost často nevtipnej, ale některé vtipy jsou prostě nehorázná prdel(ti dělníci neměly chybu). Maska je béčková a celkově je celý film jedno béčko na jedno shlédnutí. Humor mi dost připomínal Attack of killer tomatoes. Takže jestli tenhle typ filmu máte rádi směle do toho. Jinak si pusťte American werewolf in London. ()

• V kině, které navštíví hlavní hrdina, hraje snímek The Blob (1958). (Campbell)