New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

Ilhan

Tak to byla teda motanice, to se jen tak nevidí. Francouzký originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Nic to však nemění na tom, že jsem se po chladnějším rozjezdu skvěle bavil, protože co poté přijde je bezkonkurenční, tolik zápletek, záměr a zvratů na hodinu a třičtvrtě víc než dost a navíc skvělé hlášky a skvělí herci. 70 % ()

TeeAge

Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :) ()

Jara.Cimrman.jr

"Vaše dcera není Vaše dcera a prachy, který byly předtím šperky, ty jsou teď prádlo." Měl jsem v tom trochu zmatek, ale nedostižně nechápavý gangster Connie mi v tom udělal jasno. V podstatě šlo jen o narovnání rodinných vztahů, trochu lingvistiky a záměnu kufrů, ale já jsem se bavil. A toho poučení, co tam bylo: 1) Rovnej křivák je protimluv. 2) Když jsi nic neviděl, tak budeš žít déle. 3) Zkrouhni bližního svého dřív, než zkrouhne on tebe. Díky za tebe Oscare, i když jsi jen remake. ()

sniper18

Je to vydarená komédia so Sylvestrom Stallonom. Má dosť dobrý príbeh o mafiánskom bossovi, ktorý svojmu otcovi na smrteľnej posteli sľúbi, že skoncuje so svojou zločineckou kariérou a tak sa plánuje stať bankárom, ale v ten deň ho čaká množstvo problémov. Spracovanie je výborné, už samotný základ je dostatočný pre slušnú komédiu, ale našťastie len pri ňom nekončí, film si ma získal úž úvodnou scénou s otcom a následnými perfektnými titulkami, jedny z najlepších, s akými som sa kedy stretol a potom už len nasleduje skvelo prepracovaný príbeh, ktorý sa síce prakticky celý odohráva v jednom dome, ale je tu plno zaujímavých postáv so svojimi vlastnými starosťami a zaujímavými vzťahmi medzi sebou. S humorom som nadmieru spokojný, je ho tu dosť, síce výrazne smiešny je len občas, ale takto mi to plne vyhovuje, niekoľko hlášok a situácií je perfektných a tie priemernejšie sa vždy udržia na dobrej úrovni, o žiadnej trápnosti, čo je bežné pre súčasné komédie tu nemôže byť ani reči. A navyše celý film má tak príjemnú pozitívnu atmosféru, takže aj pri tých menej kvalitných situáciách som sa nemohol zbaviť úsmevu na tvári. Herecké obsadenie je výborné, až prekvapivo dobrý Sylvester Stallone, ktorý tu podáva skvelý herecký výkon, niečo takéto som skutočne nečakal a nespočetné množstvo zaujímavých vedľajších, tu snáď nie je ani jedna postava bez ohľadu na množstvo priestoru, ktorá by niečím neprispela. Réžia a technická stránka sú výborné, v rámci žánru výrazný nadštandard. A k tomu ešte príjemná hudba. Pre mňa je tento film prakticky úplná novinka, Stallona mám rád od detstva a tak som vedel aj o tomto filme, ale nikdy ma moc nezaujímal, komédie moc nevyhľadávam a tak som ani nemal potrebu ho pozrieť. Ale teraz som sa rozhodol doplniť si medzery v jeho filmografii a vidím, že som robil chybu, jeden z jeho najlepších filmov a rozhodne najlepšia komédia s nejakým americkým akčným hercom v hlavnej úlohe. Som veľmi spokojný. 77% ()

curunir

,,AKO SA MOHLI TIE PRACHY ZMENIŤ NA PRÁDLO?“ ,,TO SA PÝTAM JA TEBA!“ ,,MOŽNO TO BOL ZÁZRAK. AKO S TÝM CHLEBOM A RYBAMI.“ __ Na ,,Oscara“ si celkom dobre pamätám ešte dobrých 20 rokov dozadu, kedy som ho videl v TV a hoci som sa v ňom vtedy strácal, nemôžem zabudnúť na Finucciov, na Stalloneho v netradičnej úlohe aj na štýlové spracovanie. Kým komédia s Funésom je nakrútená v jednom dome so zopár hercami, Landisova verzia je od začiatku viditeľne výpravnejšia; s kulisami New Yorku roku 1931, bohatým komparzom, krásnymi kostýmami a štýlovými úvodnými titulkami sprevádzaných Pucciniho ,,Barbierom zo Sevilly“, ktorý tú zároveň slúži ako hlavný hudobný leitmotív, keďže dianie na scéne je ozaj podobné talianskej opere.  Kritike na americkú verziu odzrkadľujúcu sa v nižšom hodnotení ozaj nerozumiem, pretože v mojich očiach sú oba filmy rovnocenné. Kým Funés použil svoj tradičný afekt a grimasy, na Stallona si treba zo začiatku zvykať, ale ako sa ukáže, úlohu mafiánskeho bossa vedel tak dobre podať komicky, že ozaj prevyšuje zvyšok osadenstva. To, že sa film dočkal nominácií na Zlatú malinu považujem za irelevantné, pretože Stallonovi sa týchto pôct dostávalo pravidelne nehľadiac na skutočné kvality daného diela. Ja som rád, že som film po toľkých rokoch opäť videl.  ,,VARI SI NIKDY NEPOČUL O PROHIBÍCII?“ ,,AKOBY NIE. ZAČO BY STE INÁČ KÚPIL DOM.“  (6897. hodnotenie, 274. komentár k filmu) ()

• Natáčelo se ve státech Florida (Orlando) a Kalifornie (Los Angeles). (Varan)
  • Jméno koně, na kterého sází jeden z Provoloneho mužů, je High Hat. Tak se jmenuje kůň, na kterém jezdí Harpo Marx ve filmu Kobylkáři (1937). (The_God)