Little Woods

• USA Little Woods (viac)

Little Woods v Severní Dakotě, kdysi vzkvétající město, které má časy své největší slávy dávno za sebou. Ollie (Tessa Thompsonová) se snaží přežít posledních pár dní svého podmíněného trestu poté, co byla na kanadských hranicích přistižena při pokusu o nelegální pašování léků. Po matčině smrti je však vržena zpět do života své odcizené sestry Deb (Lily Jamesová), která prochází vlastní krizí zapříčiněnou neplánovaným těhotenstvím a neschopným bývalým přítelem. Obě dívky zjistí, že mají týden na vypořádání hypotéky k matčině domu, který jim jinak bude zabaven. Složenky se kupí a Ollie čelí čím dál většímu tlaku – musí se rozhodnout, zda se ve snaze splatit dluhy ještě naposledy vrátí ke stylu života, který považovala za dávno uzavřený, nebo to všechno hodí za hlavu. Napínavý a dojemný thriller o sestrách, které okolnosti dotlačily do extrémních situací, natočila oceňovaná režisérka Nia DaCosta. (Cinemax)

sochoking

Sociálna dráma o dvoch sestrách, ktoré sa snažia nejako pretlcť životom v jednom vidlákove. Jedna má navyše decko. Matka im síce zanechala dom, ale majú s ním isté problémy. Hoci majú jedna druhú, Tessa Thompson sa musí neustále starať o Lily James, kedže je blbá ako patron a všetko, čo sa dá, tak poserie. Nie je to nič svetaborného, niečo, čo si budete chcieť pozrieť znova, ale príjemne sa na to pozerá, pretože dej nenaznačuje, ako asi dopadne do poslednej chvíle. Klasická indie dráma zo života. P.S. To s tým westernom v záhlaví filmu je 'big joke' zrejme. ()

Davies182

Zoufalé časy vyžadují zoufalé činy. Žádná oscarovka to sice není a napětí si taky vzalo dovolenou, jako syrové drama ale tahle špinavější verze o komediální prvky okleštěné Weeds klidně obstojí. ()

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)