V černohumorném seriálu podle stejnojmenného komiksu se dospívající psychopat a rebelka prahnoucí po dobrodružství vydávají na cestu. Pronásleduje je notná dávka smůly. (Netflix)

Nin

Podle ujetého komiksu vznikl ujetý seriál. Nečetl jsem ho, ale podle ukázek to vypadá na alespoň místy dost přesnou adaptaci (např. dialogy jsou stejné), navíc mi seriál hned přišel dost komiksový v tom ohledu, že slyšíme myšlenky hned několika postav (u dnešního komiksu je běžné, že známe myšlenky klidně i deseti postav). Hlavní dvojka je skvělá, jsou to správní magoři. Kluk má vražedné myšlenky, holka je ze všeho totálně otrávená... Což už není nic moc originálního, ale i díky sympatickým hercům tyhle postavy mají svoje kouzlo. Příběh taky není vrcholem originality, ale je moc fajn a místy i dost napínavé. S každou další epizodou jsem seriál a jeho styl měl radši a radši, až nakonec jsem na něho nedal dopustit a považuju první sérii za parádní jízdu. (9/10) ()

Oralfabet

První série rozhodně vzbudila hlad po dalších epizodách, což je dobře, vzhledem k tomu, že druhá před chvílí vyšla (i když ta mi taky rozhodně dlouho nevydrží), je fakt krátká, ale stane se tam toho opravdu hodně a character development je úplně boží. Když si vezmu jak nesympatické obě postavy na začátku byly... Každopádně je však zřejmé, že to nejlepší teprve přijde a žádná epizoda mě asi úplně nedostala, takže velice solidních 8/10 ()

Necrotongue

Kvalita jednotlivých epizod první sezóny se pohybovala po úzké škále od velmi dobré po skvělé. Oba hlavní hrdinové byli obdařeni přesně takovou psychikou, která se mi trefila do chuti, a oba jejich představitelé byli skvěle vybráni. Tvůrcům se podařil parádní mix akce, dramatu a road movie, navíc byla celá řada prostoupena suchým anglickým humorem, tady jsem se nemohl nebavit. ()

whack

Čakal som niečo na štýl Bonnie a Clyde, ale je to iba akýsi plytký príbeh o dvoch spratkoch, ktorí z neopodstatnených dôvodov nenávidia vlastných rodičov a preto ušli z domu. Chcel som v nich nájsť pozitíva, pretože autsajderi sú tak trochu moja krv, a párkrát sa mi to aj podarilo, ale celkovo som nenašiel, čo som chcel. Posledné dva diely však naznačujú, že v druhej sérii sa môže všetko zmeniť k lepšiemu. ()

ZeroCZ1233

Pokud se tento seriál vkládá do škatulky teen seriálů, tak je to možná i dobře. Nesedí do ní stoprocentně, to ne, ale většinově ano a hlavně je díky tomu větší možnost, že na něj narazí typičtí konzumenti tohoto žánru a v dobrém slova smyslu se z tohoto projetku poserou. TEOTFW není klasická teen cheesy podívaná s náturou střední školy v USA. Tohle jsou fokin Briti se vším, co jim jde nejlépe. Takže černý humor spolčený s typickou suchostí pohybující se na tenkém, ale pevném ledě uvěřitelnosti s příběhem skákajícím z komediální polohy do té dramatické a zase zpátky. Scénář se skvěle napsanými postavami, jež jsou výborně zahrané a seriálem představenou vkusnou narací ještě lépe vyprofilované. A také díky jeho schopnosti jsem dokázal zanechat v seriálu emoční zainteresovanost, jež se několikrát za stopáž projeví. Všichni to srovnávají s Bonnie a Clydem, ale já v této skvělé zahrané dvojici spíše vidím Mallory s Mickem z Natural Born Killers a to ve všech ohledech, jen méně přepálené a uvěřitelnější. Prvně jsem jezdil na jednokolce na hraně 8,5/10, ale nakonec jsem poskočil na stupeň 9/10 a moje svědomí mi řve do ucha, že jsem udělal sakra dobře. ()

• V epizodě se objeví stříbrný Opel Monza 3.0E z roku 1983. (J.F.B.)
  • Auto Jamesova otce (Steve Oram) je Mercedes-Benz 230E (W123). Tento model se vyráběl v letech 1976–1986. (J.F.B.)