Permanent

silentname

"Permament" je jednoznačne zlou komédiou. Nie je to dobre napísané, a rozhodne to nie je ani dobre zrežírované. Rainn Wilson je maximálne otravný a jeho postava je úplný idiot a hovado a potom je tu Patricia Arquette, ktorú normálne obdivujem, no tu má absolútne nestráviteľnú rolu, že častokrát neviem, či stratila kontakt s herectvom, alebo to bola nesprávne vedená režisérkou. Lebo ani raz som nemal pocit, že by vedela čo robí a ako to má robiť. A to je smutné. Kira McLean je okey a myslím si, že ako jediná dokáže dať niečo svojej postave. Nie je to super, no v rámci toho čo nám film ponúka je to pre mňa asi najlepšia možnosť a jediná postava, ktorú človek nechce hneď vykopnúť z pľacu. Pretože všetci ostatní vo filme sú rovnako trafení a nenormálni ako aj hlavní hrdinovia. Nedá sa na to pozerať, je tu veľmi málo dobrých a vtipných hlášok, celý čas to absolútne nikam nesmeruje a v závere to chce ukázať nejakú pointu aj keď to dokopy nič moc nezachytí. Pretože som absolútne nevedel, kam tento film má smerovať, ide od ničoho k ničomu a všetky scénky by som odtiaľ asi vystrihal. Toto chcelo kompletne prepísať scenár. Pretože nič v ňom nedáva reálnu logiku a na 80-te roky to zvaľovať nebudem. Ak hľadáte dobrú komédiu na oddych, tak toto rozhodne nie je dobrá voľba. Radšej skúste niečo iné. Hodnotenie: D+ ()