9-1-1

USA, (2018–2024), 79 h 37 min (Minutáž: 41–44 min)

Angela Bassett, Peter Krause, Oliver Stark, Aisha Hinds, Kenneth Choi, Ryan Guzman, Jennifer Love Hewitt, Corinne Massiah, Rockmond Dunbar, John Harlan Kim (viac)

Seriál sleduje napínavé prípady policajných, záchranárskych a hasičských zložiek v americkom Los Angeles. Okrem toho, že títo moderní hrdinovia každý deň zachraňujú životy cudzích a neznámych ľudí, musia si nájsť čas aj na riešenie svojich vlastných osobných problémov, od ktorých neustále odbiehajú, aby pomáhali druhým. (TV JOJ)

KevSpa

Seriál rozhodně není tuctovým procedurálním dramatem z prostředí hasičů a policistů. Ostatně stačí se podívat na jména tvůrců, kteří za seriálem stojí. Ryan Murphy a Brad Falchuk ve spolupráci s Timem Minearem pojali na první pohled obyčejnou procedurálku osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Když k tomu připočteme spoustu absurdních situací, ale i skvělé herecké obsazení v čele s Peterem Krausem, Angelou Bassett a Connie Britton, je výsledkem jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení roku. 1. série - 90% ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Prvé diely dosť dobré, strhne to, má to náboj, spád, zachranári vyriešia veľa prípadov, niekedy ako na bežiacom páse. Do kelu ale postupom času riadna tukačka na čelo, "spoiler" aby kapitán hasičov tu je utajený niekoľko násobný vrah, vďaka tomu že nešťastne vypáli celú bytovku plnú ľudí (samozrejme že sa k tomu neprizná, stačí len očisteč pred farárkom) a klído pído si vedie svoju zbrojnicu ďalej, ďalej jeho zostava mužatka - lesba a riešenia jej životných sporov s manželkou (bleeé), potom opleštený playboj, ktorý prefíkne každú čo mu príde pod ruky, na záver v pohode fungujúci aziat ktorému prerazí lebku roxor a po pár dňoch je späť v službe, k tomu im asistuje príjemná afro policajtka, ktorej sa po pár rokov pekného manželstva skurví manžel s iným chlapom a to majú spolu dve utešené deti, fopa ako sviňa a zostava priam ako hovado! Po prvej sérii to balím, dosť praštené miestami, mimózne a tých buzerantov / lesbý tu je fakt nadmieru príliš. /55%/ ()

novoten

1. série - 85% - Aneb jak se zdánlivě nepřekvapující příspěvek do ohraného tématu stal od prvních minut čistokrevnou Murphyovkou. Rozkaz pro hlavního tvůrce zněl prý jasně: Něco jako Nip/Tuck, kde (alespoň zpočátku) nebude nutné vidět za každou cenu každý díl. To by ale byla škoda, protože i když potenciál k růstu do výšin McNamara/Troy zatím i kvůli žánrové "čistotě" nevidím, živoucí postavy a jejich přesní herečtí představitelé přesto nedávají vydechnout. Největší radost mám samozřejmě z Petera Krauseho, který po dvou sezónách v The Catch konečně může hrát i něco víc, než naplnění škatulky. Nově příchozí diváky pak varuji před nápadem pojídat při sledování libovolnou pochutinu. Tasemnice mě právě díky vlastní neprozřetelnosti bude ve snech pronásledovat ještě dlouho. 2. série - 85% - Setrvalý stav, který má za následek pozici překvapivého hitu. Občas nechápu, jak Murphy a Falchuk, věční to diváčtí podvraťáci, dokážou dohlížet právě na kolektiv srdnatých, důvtipných a dokonale sympatických hrdinů - a přesto působit upřímně. Lavina patosu, která se na diváka řítí, mi sice přijde díl od dílu větší, ale až na pár vyloženě přeplakaných momentů to nevadí a naopak si mě celá parta kolem stanice 118 vede tam, kde mě potřebují mít. Nové přírůstky do hlavní party pak působí zcela přirozeně a taková Maddie, jakkoli jsem Jennifer Love Hewitt ani v teenagerovském věku neuctíval, dozrála do překrásné a přesvědčivé favoritky. 3. série - 85% - Stabilní a téměř rodinná podívaná. Jsou tu jedinci, které vždy rádi uvidíte, na které se vyloženě těšíte, o které se bojíte a je tu i někdo, kdo je někdy tak trochu na zabití, ale i tu sebevětší botu mu odpustíte, protože má v jádru dobrý srdce (Buck). Fungují speciály, fungují epizodické mikrozápletky, funguje chemie mezi postavami. Jistota, kterých v rámci procedurálních seriálů zůstalo naprosté minimum. Už teď si troufám říct, že s námi tahle vlajková loď stanice FOX bude dlouhé a dlouhé roky. A jsem za to rád. 4. série - 80% - Bezpečně hrající a na rodinné hodnoty čím dál intenzivněji spoléhající řetězec tu více, tu méně osvěžujících epizod. Jenže hrající s takovou bravurou, že si každou další dávku dokážu pustit v libovolné náladě. Je otázkou, jak dlouho se dá držet na vrcholu sledovanosti procedurálka, které svoje kulisy a dynamiku postav mění jen velmi pomalu a nerada, pro letošek to ale stále s přehledem stačí. Když totiž přijde překvapení, rozvibruje mě na maximum a když se rozhodne naplno dojímat, neumím se bránit moc dlouho. 5. série - 80% - Nová dávka toho samého s občasným téměř velkofilmovým náhledem (May Day) nebo nečekanými odbočkami z obvyklého schématu (Boston). Díky citlivým přístupům ke všem linkám a charakterům a neutuchajícímu nadšení všech zúčastněných není prostor k výraznějším výtkám. Pořád mě baví každý (byť za vlasy slušně přitažený) zvrat a bojím se chvíle, kdy tahle nerozlučná parta nevyhnutelně ztratí libovolného člena zlatého jádra. 6. série - 70% - Příliš velká sázka na jistotu, kde se dá dobře odhadnout, jak co dopadne, kdo s kým bude či nebude šťastný a kam co za pár dílů povede. Jenže je to zároveň sympaticky odkrokováno a doslova každého vidím rád (a Peter Krause má konečně zase co hrát). Neřešitelnou situaci, kdy odklon od zavedené rutiny může znamenat riskantní krok do neznáma, pak učinil nečekaný přesun mezi stanicemi. Z FOX na ABC je sice nezvyklá cesta, ale třeba právě takhle přijde něco nečekaného, co 911 vytáhne z (jakkoli zdravé) rutiny. () (menej) (viac)

Aky

Dramatický seriál plný originálních nápadů a situací. Chvílemi převažuje záchranářská akce, chvílemi se děj noří do soukromí protagonistů. V této druhé rovině často útočí na emoce - někdy pro našince až moc. ()

Arsenal83

Tento je seriál je výbornou voľbou iba ak sa sústredíte na jednotlivé prípady záchrannej práce, ktorá obsahuje zaujímavé a netradičné zranenia, úmrtia a pod. Keby to ostalo len pri tom, zaslúži kľudne aj 5 hviezd. Problém vidím v bezhraničnej propagácii LGBT. Je to ok, že to dajú ako súčasť spoločnosti, že existujú aj takí ľudia. Ale v tomto seriáli sa asi zbláznili. V takmer každej rodine je homosexuál, lesbička alebo iná porucha. Homosexuálnych párov je tu viac ako heterosexuálnych a aj keď sa aj nájde nejaký hetero, tak je vám z jeho promiskuity zle. Všetko sa v súkromných životoch rieši len okolo sexuality, či už zdravej alebo nezdravej. Fakt nevidím pokrok ľudstva v tom, že sa donekonečna budú navonok prezentovať veci, ktoré by mali ostať v súkromí. ()

Gogo333

Čekal jsem další nudnou slátaninu jako Station 19, ale 9-1-1 velice mile překvapilo. Máme tu pohled ze tří stran: záchranáři, policie a call centrum. Herecky moc pěkné, pár známých tváří a ty nové jsou taky v pohodě. Příběhy jak z akce, tak ze soukromí slušné a krásně zaujmou. První sérii jsem si užil a druhá se výborně rozjela, tak snad kvalita vydrží. ()

tranquill

"Někteří lidé nechtějí zachránit..." Pro mne velké překvapení. Parádní seriál s naprosto originálními zápletkami i solidní sondou do životů záchranářů. Je tam prostě vše - drama, akce, romantika, dojetí, filosofie i psychologie... Maximální spokojenost. "Proč nebrečíš? Nemám dost slz pro všechny..." ()

RedRose

Kdybych to měl nějak po první sérii shrnout, tak napíšu doslova totéž co jprmusic. Je to sice o záchranářích a jedné opravdu šeredné policistce (Bassett), ale není to moc o zachraňování... Po první sérii se vracím k (ověřeným a kvalitativně úplně někde jinde) záchranářským sériím Chicago (Fire/Med/P.D.). ()

jprmusic

Takže co tu máme: velitel hasičů který upálil své děti a svou ženu, černošskou policistku jejíž černošský manžel se přizná že je homosexuál, další černošská policistka která je lesba a zahne své černošské přítelkyni se svou bývalou běloškou přítelkyní (za úplňku a právě jí pustili z basy) no a nakonec, jako třešničku na dortu, bílou telefonní operátorku, která začne fandit z jedním z hasičů - trošku rušivě působí fakt, že vypadá jak jeho matka. Ale vzhledem k výše popsaném, je to asi spíš to normální v tomhle seriálu. Jo a občas někoho zachráněj (nebo ne), ale tomu je věnováno tak málo času, že to vlastně není vůbec důležitý. ()

marek29

Hodně dobrý seriál o first responderech :) zatím první série, ale každej díl napínavé. Silný příběhy. Snad se pobavíme o sdílení emocí i s DD ()

jkpj22

Viděl jsem celou první sérii a přijde mi, že scénáristé nevědí, jakým směrem se vydat. Pár scén bylo silných, ale v obecné rovině mi přijde, že jde o průměrný seriál, který nezaujal. Navíc je těžké se ztotožnit s postavami. ()

Paja55

Z okolí záchranářských seriálů jsem doposud neměla tak živé, upřímné, zdrcující a silné emotivní zážitky. Neuvěřitelné události a někdy i bizardní, při kterých si řeknete: tohle se opravdu může stát? Seriál se zaměřuje na tísňová volání, záchranářské týmy a hasiče, často zasahuje i policie. Taky na tomto seriálu oceňuji, že tam není přemíra řešení vztahů tzv. ‘‘milostných trojúhelníků‘‘ což je ve většině seriálů s touto tématikou. Prozatím můžu dát ***** 90% ()

baron156

1 série: 90%. Od tvůrců AHS, Zlá krev a American crime story jsem nemohl čekat něco jiného. Akce, napětí a dramatické zvraty jsou nejlepší. Zatím to má grády. ()

PanIncognito

Byť je nadmíru televizních dramat tohoto žánru (například seriál Chicago Fire), Fox Broadcasting Company se zde daří tvořit naplňující a perspektivní seriál. Ten navíc disponuje všestranným obsazením. Akční scény jsou impozantní a napínavé. Ostatně tvůrci jsou ostřílení (mají na kontě mé oblíbené seriály American Crime Story, American Horror Story a Zlá krev) a tak je jasné, že je jejich práce vždy jedinečná. ;-) (viděno v původním znění) ()

McDog

Celkom v pohode serial.Az na to,ze je stelesnenim "normálnosti".Vsetko naopak je tam normalne.Cize chyby,preslapy a ine excesy manzelov/partnerov rovnakého pohlavia su vykreslovane ako dobre a/alebo neskodne.Ked konecne uvidite klasicke manzelstvo-muz/zena,tak je plne chyb a hadok.Kapitan,co zabije 148 ludi je hrdina a vsetc mu odpustia Zvytocne premrstili tuto lgbti loby a vo mne to zanechalo odpor a serial sa stal nepozeratelny ps:mam znamich gayov a nemam s nim problem.No i pre nich je toto uz cez ciaru ()