Scooby-Doo a skupina Kiss

• USA Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery
všetky plagáty

Připravte se na pořádný hukot! Ve zbrusu novém úžasném dobrodružství se Scooby-Doo a jeho tým Záhady s.r.o. sešli se skvělou a jedinečnou kapelou KISS! Vydáme se s celou partou do Světa KISS, kde vyšetřují sérii strašidelných událostí. S pomocí hudebníků zjistí, že se do zábavního parku, kde je všechno KISS, vrátila Rudá stvůra a chystá se povolat Ničitele z dimenze KISSterie. Zločinná dvojice má ďábelský plán: zničit Zemi! Dokáže důvtip našich hrdinů a rockový nářez kapely KISS zachránit situaci? Nalaďte se na jízdu v rytmu rock´n´rollu a užijte si třeskutou ZÁBAVU! (Magic Box)

blondboss

Jeden z tých zaujímavejších a hravejších Scooby-Doo príbehov. Asi je to aj tým, že tu hlavný prím hrá poriadne živelná skupina Kiss a tvorcovia sa celkom vyhrali aj so samotnou Červenou príšerou. Malo to dôvtip, malo to atmosféru a kopec hlášok. Štvrtú hviezdu musím pridať za celkom slušný počet tých najväčších hitov od skupiny Kiss ako milý bonus. 70 % ()

kingik

Animované dobrodružství, v němž je legendární skupina Kiss největší atrakcí. Zazní zde jejich několik největších pecek a jednotliví členové jsou zde obdařeni superschopnostmi. Scoobyho parta je odsunuta téměř do pozadí, skoro je zde až navíc. Tentokrát se o její služby nikdo neprosil. Do rockového parku kamarádi zavítali na speciální halloweenský koncert skupiny, ale ten je ohrožen. Řádí zde totiž démon zvaný Rudá stvůra, který má zálusk na vzácný a mocný diamant, s nímž je možné povolat zkázu. Kámen mají v držení Kissáci, kteří ho nedají bez urputného boje. Po akční stránce se film prakticky nezastaví a velmi sympaticky se tímto způsobem tvůrcům vymkl kontrole. Některé dravé akční pasáže jsou prokládány nesmrtelnými hity z dílny oslavované kapely. A ke slyšení je to nejznámější, co na hudebním poli pomalovaní hudebníci spáchali. Svoje kreslené postavičky si dokonce i namluvili. Spojení s kreslenou partou kolem psa Scoobyho se světem skutečně existujících hudebníků už tolik zajímavě nepůsobilo. Ty dva rozdílné světy se ne a ne optimálně spojit. Muselo se tedy také i hudebníkům přiřadit několik ne moc přirozených prvků, které v podstatě byly nadpřirozené. Jejich schopnosti plivat obří oheň, používání rentgenového oka a další kissácké vychytávky, už tolik nenadchnou. Své nápady ale film uměl poměrně dobře využít ve svůj prospěch. Kissácký park skýtá množství atrakcí, které malé i velké diváky zaujmou. A pořád se něco dělo. Akce se na diváka valila ve velkých přívalech. Animace nebyla samozřejmě na špičkové úrovni. Jedná se o animované dílko určené pro televizní promítání. Tomu je vše podřízeno. Technická kvalita zaostávala za bombastickými kino-animáky posledních let. Režijní dvojka Spike Brandt & Tony Cervone specializující se delší dobu na tyhle lacinější animovaná dílka zná dokonale, co na děti a jejich rodiče zabere. Animovaný svět si nyní zarezervovala rocková partička, která spojila síly s veselou partou záhadologů. A to by v tom byl čert aby té záhadě nepřišli v takovém počtu na kloub. A skutečně přijdou na to, jak se to s tou strašidelnou záhadou vlastně mělo. Závěr je docela dobře vypointovaný. Tím líp. 60% ()

janececek

Jeden z nejslabších dílů Scoobyho série. Čím novější díly, tím nižší úroveň a kvalita. Grafika je parádní, efekty, hudba, to všechno musím pochválit, ale ten děj.. Přehnané, na můj vkus až moc přehnané. Kde jsou ty staré časy, kdy film měl trochu zajímej namět. Tady se vyskytujou jen ubohé pokusy o humor a pořádnej příběh nikde. Ne, prostě se mi tento díl nelíbil. Doufám, že budoucí kousky budou o něco lepší. ()