Nebo s.r.o.

• Česko Nebe s.r.o. (viac)
USA, (2019–2023), 12 h 14 min (Minutáž: 18–23 min)

Tvorcovia:

Simon Rich

Predloha:

Simon Rich (kniha)

Hudba:

Matt Novack

Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère, Jon Bass, Lolly Adefope, Kevin Wayne, Jason MacDonald, Christine Horn (viac)

Komedie odehrávající se v kanceláři Heaven Inc. Bůh plánuje zničit Zemi a dva andělé musí svého šéfa přesvědčit, aby zachránil lidstvo. Vsadí se s ním, že dosáhnou toho největšího zázraku – pomůžou dvěma lidem se do sebe zamilovat. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Foltest k tomuto seriálu (20)

Nebo s.r.o. (2019)

Seriálu nejvíce pasovaly chvíle, kdy se nesnažil zabředávat do nějakých hlubokých témat, ale držel se pouze sledu propojených skečů. Romantická linka v obou sériích je tak jednoznačně jejich nejslabším článkem. Romantika v seriálu příliš nefunguje, především v první sérii je to však do očí bijící, hlavně kvůli vyloženě odporné herečce. Obecně hlavním rysem seriálu je naprosto přemrštěné zapojení různých menšin. Především nadprůměrné množství černochů. Ve druhé sérii jsem si na to už trochu zvykl, ale v první na mě působili silně rušivým dojmem. Co se mi naopak líbilo byl perfektní a originální námět v obou sériích. Každý den jsem s radostí čekal, jaké nové lokace tvůrci zapracují do scénáře tentokrát. Spousta nápadů a paralel k moderní společnosti je skvělých. Seriál drží nad vodou humor, který je často prvoplánový a v tom je jeho největší síla. Celkově jsem za zhlédnutí seriálu rozhodně rád, škoda jen, že mu chyběla nějaká zásadnější myšlenka nebo nějaký náraz, který by seriál pozvedl z průměru. To se bohužel nestalo, přesto jsem, i díky kvalitním hercům, kteří své postavy hráli velmi povedeně, rád, že seriál můžu s klidným svědomím každému doporučit. ()

Season 1 (2019) (S01)

Ve všech sedmi dílech mi přišlo, že se seriál už skoro natahuje po tom, aby se stal něčím zvláštní a výjimečný. Takový skvělý námět a zajímavé a originální prostředí. Jenže bohužel nic. Seriálu se nepodaří vykročit směrem k zapamatovatelnosti a výjimečnosti a uvízne v bažině průměrnosti. A přitom k tomu chybělo tak málo. Seriál je zábavný. Prakticky v každé epizodě jsem se od srdce zasmál. Jeho prostředí je výborně vybudované a divák se těší, co mu tvůrci z nebe ukáží příště. Taktéž herecké výkony představitelů především Boha a anděla Craiga jsou velmi dobré. Celý život Boha je potom zvládnutý na jedničku. Například scény, okolo jeho negramotnosti nebo výběru proroka byly vážně výtečné. Seriál má bohužel však i spoustu vad. Tou nejvíce bijící do očí je asi naprosto nevydařená romantická stránka seriálu. Mezi Craigem a Alizou to nejiskří absolutně vůbec. Stejně nepřirozeně potom působí i ústřední dvojice zamilovaných lidí. Problém je hlavně v hrůzně vybraných herečkách do romantických linek. Oplácaná Indka by se ještě dala s trochou snahy zvládnout překousnout, ale nikdy nevěřím, že by se jakýkoli běloch mohl kdy zamilovat do takové malé, škaredé, nepřitažlivé, ušmudlané černošky. Špatně se mi na to dívalo a každá interakce páru ze Země pro mě byla utrpením. Počet různých minorit je obecně v Nebi s. r. o. ohromujíci. Věřím, že zde dokonce zástupci bělochů evropského typu byli v silné menšině. Je opravdu například nutné, aby byl otec Boha běloch, který má za manželku mongoloidku, a přesto je jedno z jeho dětí obézní černoch s odulými rty? Na závěr bych rád pochválil konec seriálu, který důstojně příběh volně ukončil s jakousi nadějí do budoucna a s příslibem lepších zítřků pro všechny zúčastněné. Přesně tak, jak to má být. ()

2 týdny (2019) (S01E01)

Zatím seriál působí zajímavě a svěže. Párkrát jsem se i zasmál. Uvidíme, jak se to vyvine. Akorát pochybuji, že v nebi je tolik černých a indických andělů. ()

13 dní (2019) (S01E02)

Opětovně jsem se párkrát zasmál, takže seriál svou roli plní. Škoda jen nesympatického děvčete z romantické linky na Zemi. ()

12 dní (2019) (S01E03)

Seriál nenávratně upadá do průměru, přesto se stále občasně bavím, takže svou práci splňuje. Ta černoška ze Země mě neuvěřitelně štve. ()

6 dní (2019) (S01E04)

Díl ničím nevybíhá ze zajetých kolejí. Trocha humoru, ale kdyby to bylo delší, nudilo by to. ()

3 dny (2019) (S01E05)

Takový průměr, až je to neuvěřitelné. Všechny díly se drží svého standardu. ()

1 den (2019) (S01E06)

V seriálu přestává fungovat humor. Ještěže příští díl bude poslední. Bohova rodina je rasový mix, přesně v duchu seriálu. Mě to však začíná poměrně otravovat. ()

1 hodina (2019) (S01E07)

Pro seriál typická epizoda, která sice přinesla pár vtipných úseků a díky tomu splnila svůj účel. Bohužel tomu však bohužel stále chybí nějaký přesah, který by tomu dodal něco víc. Musím pochválit scénu s oddělením mamutů, u které jsem se skoro válel smíchy. ()

Doba temna (2020) (S02)

Docela podobná první sérii, akorát tady jsem si už zvykl na všudypřítomné černochy. První polovina série je rozhodně lepší, než půlka druhá. Ze začátku se totiž série drží nenáročného příběhu, plného vtipných okamžiků. To je však následně nahrazeno povrchním a nudným citovým dramatem, který nikdo u seriálu tohoto typu nemůže chtít. Musím pochválit ukončení série, které bylo velmi po povedené. Přesně takovýto typ otevřeného konce je ideální řešení. Na závěr ještě musím pochválit vynikající a originální nápad. Svět byl pojatý opravdu zajímavě a byla radost přemýšlet, co si tvůrci vymýšlí příště. Série také měla naprosto famózní a chytlavou znělku, kterou jsem si užil opravdu každý díl. ()

Škola života (2020) (S02E01)

Zatím pomalý rozjezd nové série. Oproti první ubylo momentů, kdy bych se opravdu upřímně zasmál. ()

Výpomoc (2020) (S02E02)

Oproti prvnímu dílu došlo po komediální stránce ke zlepšení. ()

Výjezd (2020) (S02E03)

Tentokrát jsem se ani moc nezasmál, přesto se mi ale epizoda líbila, především díky zajímavému nápadu a provedení. ()

Stáž (2020) (S02E04)

Poměrně vydařená epizoda, která nezklamala mé očekávání. Tempo bylo svižné a zbojnická písnička chytlavá. Navíc to začíná dostávat ten správný nádech absurdity. Zápletka se stáží byla opravdu povedená a výkřik, je po ní, při záběru na hořící vůz, mě takřka rozsekal. Děj se zbojnickými feťáky byl taktéž povedený. Díl jsem si užil a doufám, že satira se v seriálu v budoucnu vystupňuje ještě více. ()

Svátek (2020) (S02E05)

Do seriálu se podle mě příliš nehodí vážnější témata, jako nevěra. Rodinné setkání bylo vynikající nápad, bohužel bez vtipnějších momentů a rozvinutější pointy. Od jedné hvězdy díl chrání krátká stopáž a velké množství zajímavých námětů, které jsou bohužel často nevyužité, přesto zajímavé. Na všudypřítomnost černochů jsem si už docela zvykl. ()

Hudební festival (2020) (S02E06)

Hezky převedené téma moderní doby do středověku. Poměrně mě to pobavilo. Začínám mít v oblibě postavu královského poradce, která se, stejně jako princ, zajímavě charakterově vybarvuje. ()

Soud (2020) (S02E07)

Nápad sice opět zajímavý, ale bez výraznějších komediálních momentů. Věřím, že ve zbývajících dílech dojde ke zlepšení. ()

Rande (2020) (S02E08)

Seriál se čím dál více vzdaluje od svého původního satirického provedení. Vážná témata do seriálu tohoto typu nezapadají. Na úbytku humoru to bohužel jde poznat. ()

Stěhování: Část první (2020) (S02E09)

Oproti začátku série se z toho začíná stávat přecitlivělý mišmaš. Věřil jsem, že tato série nemá být primárně o romantice, bohužel ale je a vůbec to nefunguje. Satira a absurdnost vymizely a jsou nahrazeny patosem. Děj je nelogický, přesto předvídatelný. Za celých dvacet minut bych našel snad jen jednu vtipnou scénu. ()

Stěhování: Část druhá (2020) (S02E10)

Důstojné zakončení série, a snad i seriálu. Po předchozích slabších dílech šlo opět o nakročení ke správnému směru. Pár vtipným momentů, například když den necvičím, zapomenu to. Stejně jako v první sérii musím pochválit příjemný otevřený a smysluplný konec. Takto nějak by konce měly vypadat. Nápad s morem byl dobrý a držel se ducha celého seriálu. ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

05.04.2020

Třetí Ant-Man našel nového scenáristu a jeho jméno potěší zejména fanoušky šíleného animovaného seriálu Rick a Morty. Scénář nové marvelovky totiž napíše Jeff Loveness, který má kromě výše zmíněného… (viac)