Tajný lasvegaský policajt Vincent Downs (Jamie Foxx) sa zaplieta do siete korupcie, intríg a zabijáckych gangstrov. Keď po neúspešnej lúpeži niekto unesie jeho dospievajúceho syna Thomasa (Octavius J. Johnson), Downs ho musí počas jedinej bezsennej noci zachrániť a priviesť zločincov pred spravodlivosť. (TV Markíza)

Asia_Power

Džejmý Koks hnedle na začátku filmu šlohne spolu se svým parťákem 25 kg svého příjmení, jenže mu u toho spadne maska a on tak vystaví na odiv svůj šarmantní obličej. No a průser je na světě, jelikož přeživší zlouni si na něj posvítěj a rozhodnou se svou dobrotu získat zpátky. Takže Džejmýmu čornou synka, našeho hrdinu přátelsky bodnou do boku a daj mu chvilku času na přemejšlení, jestli by nebylo lepší jim vrátit kouzelnej prášek. Džejmý zoufale potřebuje body v kategorii Fotr roku a tak celkem rychle kejvne, že KOkain vymění za kráčející produkt své mladistvé nerozvážnosti. Jenže, aby se situace trochu zkomplikovala, je mu záhy šlohnuto 23 kg prášku snaživou policistkou co má místo kundy štípačky a nasraný jsou v tu chvíli všichni. Džejmý, že nemůže vrátit fet, poliška, že je Džejmý fuj fuj polda, týpek co mu fet patří a týpek co měl fet slíbenej. A tak se situace jde řešit radikakálně silou ze všech stran. Vítěz bere vše a poražený zůstávaj v krvi na zemi kde jim střeva vypovídaj službu...Jop je to tvrdý jak péro mladýho pornoherce, hustý jak bramborová kaše a krvavý jak první měsíčky...No možná zas tolik ne, ale podívaná je to solidní. ()

malylada

Jamie Foxx hraje policistu, kterému po nepodařené obíračce unesou syna a může tak začít thriller plný zvratů. Filmu napomáhá povedený casting, režisér se snaží pracovat s postavami a trošku zamrzí, že akce nemá větší šťávu. Přitom se tvůrci snaží děj pořád pestře zamotávat, byť někdy nesmyslně, neustále se něco děje a napětí se daří udržovat. Překvapilo mě, jak zručně se podařilo Hru o všechno natočit a vzhledem k rozpočtu vypadá nadprůměrně. Chtělo to mít jen větší koule a drsnější akci.......6/10 ()

agentmiky

Spojení Jamie Foxx a opravdu dost drsná krimi ? Toto se už jednou ujmulo v Miami Vice, na které jsem si ihned vzpomněl po tom, co jsem viděl úvodní plakát k tomuto filmu. Baran Bo Odar byl pro mě doposud velkou neznámou, ale teď mi teda ukázal, že v něm něco je. Sleepless mě překvapilo svým tahem na bránu, všechno pěkně odsýpalo bez nějakých zbytečnějších momentů. Jamie Foxx byl trefou do černého, jeho zakaboněná tvář (v zásadě se tak tvářili ale všichni herci) mi na takového typu policisty sedělo. Ve vedlejší roli bych chtěl pochválit i Harboura, který mi přišel po celou dobu sympatický, ačkoliv to nebyl žádný beránek. Jak tady všichni už asi posté omílají, tak scénář určitě nebyl z kategorie těch nejkvalitnějších, ale že by byl až tak tragický ? S tím nemohu souhlasit. Pár nelogických momentů bych našel, ale nic, co by mě nějak více vyvedlo z míry. Bitky jsou fakt drsné, naturalistické, opravdu takové, jaké bych si představoval v každém akčním filmu. Děj sice probíhal pouze v kasině nebo kolem něj, ale mě to přišlo jako dobrý nápad. Závěrečná sekvence v garážích byla skvělá stejně jako ta následující v autě. Asi se mnou většina nebude souhlasit, ale já bych dvojku prostě a jednoduše chtěl. Potenciál stát se nadprůměrnou sérií to má. Za mě dávám 81 % ()

Spiker01

Přiznám se, že jediný důvod, proč jsem dal filmu šanci, je Jamie Foxx. Trailer mě docela zaujal, ale čekal jsem obyčejné béčko se strnulou akcí a nepřekvapivou odfláknutou režií. Jenomže, Sleepless má střídmých 90 minut, ani chvilku nenudí a až do konce nepřestává překvapovat jedním neuvěřitelným masakrem a efektivními přestřelkami. Přímo se vybízí srovnání s Johnem Wickem...a já se u tohodle kousku bavil víc a hlavně kvůli absenci příběhové vaty. Foxx v akční poloze nemá problém a jelikož, nebo možná právě proto, je od určitého momentu ověnčen handicapem, v bitkách tělo na tělo si to neskutečně dává a pokud ne, tak si pomůže nějakým netradičním způsobem (scéna v kuchyni se sekáčky TOP) a pokud náhodou není k sehnání, objeví se obrovitý David Harbour (ten chlap je prostě všude). Akce sice není tak přehledně snímaná nejlepšími choreografy v Hollywoodu jako právě Wick, ovšem působí přirozeněji a na menším prostoru se rozhodně je na co koukat. Doufám, že bude dvojka, jelikož k tomu příběh směřoval, i bez té finální scény..i když to sakra vydělalo takový drobný! Obrovská škoda, že to v Americe odepsali předem jako já a k nám to nakonec vůbec nešlo...9/10 ()

Soweek

3,5*. Vůbec to není špatné béčko. Původní Sleepless jsem bohužel neviděl, takže nemám s čím srovnat, ale jako akční jednohubka splňuje co má. Foxx je v roli sympaťák, McNairy hraje typického tyranistického zloducha také velmi dobře. Vše je to navíc dobře nastříhané, akce jsou servírovány v rozumných intervalech a nenajdete zde ani žádné vyložené kraviny. Na večer s pivkem velmi dobré. ()

• Okrem nevadského mesta Las Vegas, kde prebiehal dej filmu, pracovali filmári aj v Atlante. (MikaelSVK)
  • Film měl jít do kin 24. února 2017, avšak v říjnu 2016 byl přesunut na 13. ledna 2017. (griph)