Humpback Whales

Frajer42

40 minutový pobyt pod hladinou oceánů s přerostlými savci. Moc nechápu, proč velrybí lov doprovázely archaické záběry, když není žádným tajemství, že se jejich lov táhne dodnes. To byla ovšem jen taková kratší vsuvečka. Dokument je o oslavě těchto živočichů. Největší dojem na mě udělala animace velrybí spolupráce při lovu potravy, která dokázala, že ta zvířátka jsou prudce inteligentní. Dokonce i jejich společný jazyk má charakteristické prvky a věřím, že nebude dlouho trvat a podaří se dešifrovat, co přibližně si sdělují jazykem jejich interpretace symbolů. Super byla i ukázka, kolik práce dá takovou velrybu osvobodit. Krásné podmořské záběry a meditační hudba vytvořily velmi příjemnou atmosféru. Doporučuji při sledování zvolit tu nejvyšší možnou kvalitu. ()

lioncel

Místy mě docela iritoval ten rozverný hudební doprovod. _ .Státy, jako například Island, Norsko nebo Japonsko nerespektují mezinárodní moratorium na lov velryb vydaný IWC v roce 1986. Výjimka ze zákazu lovu byla poskytnuta jen obyvatelstvu Sibiře, Aljašky a Grónska, kde je k jejich obživě povolen regulovaný lov a to ještě pouze některých druhů. ()