Príbeh o Benjamínovi

Krátkometrážny / Komédia
Slovensko, 2015, 4 min

Celý film

Tom_Lachtan

Taková sympatická jednohubka o dvou záběrech na kluka chodícího sněhem a jednom voiceoveru, co se překlopí do dialogu, toť vše. Jako takové je to bez problému fungující, zábavné, dobře řemeslně zvládnuté, ale z principu věci to víc než na tři hvězdičky být moc nemůže. Ovšem jako něco hravějšího, co proloží práci na temnějších a vážnějších projektech tvůrce, to může fungovat skvěle. ()

MontyBrogan

Fakt sorry, ale práve keď ma to začalo baviť, nastal koniec. Dve malé scénky=dve hviezdičky, inak to nevidím. Tento kraťas by potreboval "do tretice všetko dobré" ako soľ! Napríklad mohol voiceover improvizovať, aby vymyslel príbeh sediaci k ceste urazeného chlapca smerom domov. Takto to totiž vyzeralo, že sa mu rozprávač vzdáva. Čo na prvý pohľad možno pôsobí komicky, no keď sa nad tým viac zamyslím, určite nie. Možno som však nepochopil zámer tvorcov, som predsa iba divák. ()

Moena

Já strašně nerad hodnotím takhle krátká dílka. Všechno co je pod minutu podle mě může být těžko považováno za film a když to je takhle pod těch pět, už se o nějakém krátkometrážním filmu dá hovořit. Ale těžko se to hodnotí. Když odeberete nějaký ten úvodní snímek a celé titulky, zbude vám sotva něco kolem dvou set vteřin na to představit film, postavy, zápletku a pak to nasměrovat k nějaké pointě. V tomhle případě je všechno minimalistické. Jeden kluk, jedny sáňky jedno místo v lese a jeden sympatický voice-over. A bohatě to stačí. Z filozofického existenciálního dramatu se film rychle přehoupne do takové netradiční, ale přesto roztomilé, humoresky. Ta pointa tam nakonec myslím je, a je i celkem úsměvná a rozhodně se příjemně kouká na zasněženou krajinu, zvlášť v tomhle horku. Přesto jak už jsem psal na začátku, film, který skončí než stihne zaujmout se těžko hodnotí. Proto půjdu zlatou střední cestou a nebudu filmu vyčítat žádné chyby, které nemá, ale zároveň nemůžu přidat hvězdičku za něco navíc, něco co by ve mě zůstalo. Takže krásný, čistý průměr s přáním úspěchů a dalších tvůrčích nápadů autorům. ()

Avathar

Kedysi som napísal poviedku s podobným námetom :) Vcelku fajn, hoci si myslím, že z nápadu sa dalo vydolovať viac. Ale ako píše Tom_Lachtan: ako úsmevná jednohubka to funguje. ()