Jing tian da ni zhuan

• Čína 惊天大逆转 (viac)

EvilPhoEniX

Ha, jsem první jak jsem slíbil v diskuzi, ale po skvělém traileru nakonec rozpačité pocity. Po hodině filmu jsem si musel dát pauzu a zhlédnout trailer znova, zda opravdu sleduji tentýž film, jelikož něco se mi pořád nezdálo. Ten film není vůbec špatný, ale režisér nevěděl, zda chce natočit Krimi, Thriller či Akční a působí to místy hodně strojeně. Psychopat s popálenou tváří rozmístí bomby na fotbalovém stadioně a hlavní detektiv s pomocí doktorky se snaží všechny bomby najít, co už zde bylo tisíckrát, ale hlavní záporák má něco do sebe a s detektivem si slušně hraje. Dojde zde na jeden větší souboj v hotelu, kde detektiv kosí agenty a je to hodně slušné. V závěru se to zvrtně spíš až do psycho thrilleru s jedním zajímavým zvratem, ale pořád to na mě působilo necelistvým dojmem. Rozhodně jsem film čekal akčnější, ale fajn zábava alespoň. Lee Jeong-Jae tradičně výborný. 65% ()

• Předtím, než se k tomuto snímku čínské filmové produkční společnosti China Film jihokorejský herec Jeong-jae Lee upsal, ze stejných končin odmítl celou řadu filmových nabídek. Když už nabídku ale jednou vzal, dal do ní, dle svých vlastních slov, úplně všechno. Jen čínský jazyk se začal v doprovodu soukromého učitele herec učit dva měsíce před začátkem tříměsíčního natáčení. Jeho studium se odehrávalo každý den víc jak dvě hodiny. A jak herec sám poznamenal, nejenom že se zvládl naučit celý text své filmové postavy, rovněž dokázal plynule komunikovat. (Conspi)