Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo

• USA Suicide Squad: Hell to Pay

V Belle Reve se něco chystá, což znamená jediné - chladná a vypočítavá vedoucí věznice Amanda Wallerová plánuje misi, kterou podstoupí jen ti zatracení. Je načase povolat do akce úderný tým padouchů, složený z ostřílených veteránů jako jsou Deadshot, Kapitán Boomerang a Harley Quinn. K těmto protřelým zločincům se přidají i nováčci Copperhead, Killer Frost a mistr bojových umění Bronze Tiger! Jelikož cílem mise je ukrást mystický předmět, díky němuž je každý ochoten riskovat život, strhující kombinace chaosu, střelby a nadpřirozených jevů je zaručena! Vydejte se na bláznivou cestu se Sebevražedným oddílem! (HBO Europe)

hroubek

Alespoň v těch animácích nakopává DC Marvelu pozadí. Suicide Squad: Hell to Pay nabízí přesně to co jsem chtěl vidět. Podrazy, záporáky, jenž si nebojí ušpinit ruce, krvavé akční scény, a hodně ujetý humor. Příběh má velmi slušné tempo a dobře pobaví, a neurazí. Objevují se zde méně známe postavy, což vůbec není na škodu, protože se s nimi dá mnohem lépe pracovat, než kdyby zde byly ty nejznámější padouši. Suicide Squad: Hell to Pay je velmi slušný animák, který fandy DC nemůže urazit. ()

Shakers

DC animáky väčšinou stoja za to a toto je ďalší vydarený kúsok. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale akcia sa opäť vydarila a toto zloženie Suicide Squad ma dosť dobre postavy. Hlavne Deadshot, Bronze Tiger a (zlý) Flash to tu ťahajú. Mimochodom celkom ma prekvapilo, že sem Flash dorazil s animáku Flashpoint paradox, kde ho zabil Batman. Toto je len ďalší skvelý prvok, ktorý zdobí DC animáky a ich kvalitu. 85% - 4* ()

silentname

Možno tomu pár bodov pridám za veľmi zaujímavý dizajn a celkom silný vizuál, no neviem si pomôcť, miestami mi to prišlo trošku nedotiahnuté. "Suicide Squad: Hell To Pay" je podľa mňa viac menej okey. Postavy sú okey (aspoň teda väčšina z nich) a máme tu skutočne drsný krvavý vizuál. Osobne som mal pocit, že mi to veľmi pripomínalo spôsob, akým bol točený "Gantz!". Takže som skutočne ostal v jednom momente trošku prekvapený. Animácie sú celkom dobré, no nemal som miestami pocit, že by vyváženie medzi ručnými 2D a počítačovými 3D animáciami dobre fungovali. A sú často veľmi dobre poznateľné. Ale osobne to nie je najväčší problém, ktorý som s týmto filmom mal. Mám trošku pocit, že sme mali možnosť niektoré postavy spoznať trošku viac, aby sme sa o nich dokázali niečo dozvedieť, poznať ich a vedieť, akí v skutočnosti sú. Napríklad poviem, že Copperhead by si zaslúžil oveľa viac času a rovnako aj Frost. Jej schopnosti sú super, no jej motivácie sú mi tak maximálne nejasné, že vôbec neviem, čo si mám na konci myslieť. Harley Quinn tu nie je veľmi vtipná a na môj vkus sa snaží až moc. A nie je to dobre spracované. A potom je tu ich veliteľka Wallerová. Je okey, tvrdá a rozhodne je človek nechce vytočiť, no mám pocit, že vsuvky s ňou boli viac otravné než zaujímavé. Toľko k mojim mínusom. Aké sú plusy? Deadshot je skvelý. A podobne ako v hranej verzii moja obľúbená postava. A rovnako aj Tiger je super. Plus má veľmi dobrú story, ktorá sa mi aj jemne zaryla pod kožu. A vďaka tomu je záver oveľa lepší, než som si myslel, že bude. Zloduchovia v tomto filme sú super a dostávajú dostatok priestoru na to, aby som si ich užil. Zoom je super, no miestami som premýšľal, či jeho story skutočne beriem. Ale to už je asi na každom osobitne. Mne to osobne moc nesadlo. Záujem o tú kartu je super a jej schopnosti takisto. Plus musím povedať, že aj záverečný boj a akcia celkovo je v tomto filme skvelá. A vizuálna stránka je dobre spracovaná. Ako celok mám pocit, že je to dobrý DC film, no mohlo to niektoré veci dotiahnuť do zdarnejšieho konca. Hodnotenie: B- ()

Caszidy

Krvavé, nekompromisní a perverzní. Asi těmito třemi přívlastky by se dal nejlépe charakterizovat zatím poslední animák z dílny DC Animated a to přesně v tomhle pořadí. Přes vhodné propriety pro tuhle nesourodou partu bohužel nebylo z látky vytěženo úplné maximum a třeba předchozí Assault on Arkham byl kvalitativně o kus výše. Zde se mi zdá, že chemie mezi postavami nefunguje až tak dobře. Naproti tomu vše táhne nahoru hláškující Harley a hlavně intermezzo se striptérem/Fatem. Animace postav je povedená, to samé se ale bohužel nedá říci o zbytku světa, který častokrát působí dost odfláknutým dojmem. ()

Martrix

Na DC to není úplně hrozný. Ale pořád je to polovičaté ve smyslu pořádně se do toho opřít. Slaboučký a blboučký příběh tomu taky nepomáhá, ale i bez něj to někdy jde, když se to umí a nedělají se kompromisy. Postava Harley osciluje mezi otravností a zábavností, Deadshot je jalovej, Tiger dejme tomu, Kapitán Boomerang(....to jako fakt? Kdo tohle vymyslel?), není dost velkej hajzl, Zoom je neškodnej... . Prostě pořád se nedaří vytěžit z jakž takž zajímavých postav dost na to, aby z toho byla zábava i pro dospělý. Takže pokud budu hodnotit v rámci animovaného DC, je to lepší průměr. Každopádně je to pořád stravitelnější, než co předvádí DCani v kinech. ()