O Vánocích se dějí zázraky, plní se přání a mění lidské osudy. Cesta vánočním vlakem pak může změnit celý život všech, kdo ve vlaku sedí... Bývalý válečný spisovatel Tom Langdon chce splnit přání svého nedávno zesnulého otce. Proto se v předvánočním čase vydává za svou přítelkyní Leliou do Los Angeles vlakem. Tomův otec si přál, aby jeho syn napsal příběh z cesty vlakem skrz celé Spojené státy. Hned ve Washingtonu na nádraží se Tom začne seznamovat se svými spolucestujícími. Cesta bude trvat čtyři dny a cestující za tyto čtyři dny urazí 3 000 mil. Tom zjišťuje, že s ním cestují starý železničář Higgins, který dnes jezdí jen pro zábavu, a snoubenci Julie a Steve, kteří utekli před Steveovými rodiči. Ti totiž nesouhlasili s jejich úmyslem se vzít. Tomovou spolucestující je ale i podivně osamělá starší dáma Agnes, která vše sleduje ostřížím zrakem a nic jí neunikne. Zajímavou postavou vlaku je rovněž vědma Misty, která dokáže předpovídat lidské osudy. Osádku vagonu, ve kterém Tom cestuje, doplňuje starý vdovec, John Kelly, jemuž zemřela žena a on chce splnit její přání - při cestě vlakem si přečíst Dickensovu Vánoční koledu. Velmi důležitými spolucestujícími jsou ale slavný filmový režisér Max Powers se svou scénáristkou Eleanor. Tom se velmi záhy po nástupu do vagonu s Maxem začne u baru bavit a on mu Eleanor představí. Pro Toma, ale i pro Eleanor je to šok. Oba se totiž znají ze své minulosti. Byli kdysi partnery a milenci... (TV Nova)

BarryLyndon

Dal jsem do vánočního playlistu i jeden film od Hallmarku. Nějak jsem se toho nebál, Dermot Mulroney a Danny Glover jsou sympaťáci. K tomu pár vizuálně přitažlivých hereček u kterých nevíte na první pohled jestli Hallmark nebo Pornhub. Film si hodku a půl sympaticky běžel na nějakých 4 -  5 z 10, všechny linky se uzavřely,  5 minut do konce.  No a pak přišel brutální twist, který jsem nečekal ()

Lacike

Jeden z tých lepších Hallmarkovských Vianočných filmov. Tentoraz s celkom originálnym príbehom v tomto žánri, keďže variuje zápletku detektívky Vražda v Orient Exprese. Hlavným plusom filmu je to, že nenudí, lebo je tu kopa postáv, ktoré majú svoje drobné zápletky. Hlavný pár a chémia medzi nimi funguje dobre, ale tie ostatné podzápletky sú plné klišé a vyriešia sa behom jednej vety. Vďaka tomu to pôsobí trochu otravne. Celkovo pohodový film na jedno pozretie. 5/10. ()

Gamekeeper77

Další z mnoha nevýrazných, podprůměrných, typicky amerických vánočních filmů přeplněný tupými gesty a pseudopsychologickými rozhovory o tom jak správně žít a milovat...bla bla bla. Přesně takovej blábol to byl. 40%. ()

Kritik.

Ludia co to tu pseudo-recenzuju a kritizuju, ocividne nepochopili, ze ide o romanticku adaptaciu slavnej detektivky od Agathy Christie - Vražda v Orient Exprese...ibaze bez vraždy ;-) Perfektne spracovane a z Hallmark preto jednoznacne najlepsie dielo (prave preto ze to vobec nie je klasicka lahka oddychova komedia). ()