Trench 11

Prvá svetová vojna sa blíži ku koncu, vojská Dohody prechádzajú k protiútoku pri Cambrai a nemecké vojská ustupujú. Britské velenie vysiela skupinku šiestich vojakov preskúmať záhadné, nedávno opustené nemecké podzemné zariadenie, nachádzajúce sa na území nikoho. Existuje totiž odôvodnené podozrenie, že sa v priestoroch bunkra 11 dialo niečo extrémne tajné a dôležité. V rovnakom čase sa však do bunkra vracajú aj nemeckí vojaci, aby zahladili stopy po tajných experimentoch. A navyše, samotný bunker sa opusteným javí len na prvý pohľad... (beso74)

MightyHal

Tu pátou hvězdu dávám i za to jak docela nefér je tady tento snímek hodnocený. Při pročítání komentů mám i pocit jako bych koukal na úplně jiný film, to že to nemá atmosféru či napětí? To jako vážně? Dle mého se řežisérovi povedlo navodit poměrně silnou atmosféru v bunkru, který se hemží infikovanými vojáky, často tak při sledování jen čekáte s napětím kdy kdo vyskočí z nějakého rohu či co se vůbec bude dít dál. Tomu pomáhá právě i dle mého skvělá kamera, která spolu s hudbou dokáže vytěžit z atmosféry maximum. Podobně na tom jsou i herci, kteří dle mého odvedli opravdu fajn herecký výkon, když vezmeme v potaz budget. Například "tunelář" a hlavní záporák, byli dle mého zahráni perfektně. Navíc úplně i chápu že někdo měl s filmem problém kvůli tomu že akce bylo méně, ale dle mého tu šlo opravdu spíše o tu atmosféru a postupný build up. Opravdu jsem fandil při filmu, hlavnímu hrdinovi a vždy se obával aby náhodou nebyl infikován parazitem apod. Každopádně nou worry, k akci tu dojde a je tu i fajn gore. Za mě tedy povedená žánrovka. ()

ricci.s

Skupina anglických vojačikov sa vydá na expedíciu do nemeckého zákopu plného prekvapení, zatiaľ čo ďalšia skupinka Nemcov má za úlohu tunel zničiť a zahladiť všetky stopy. Sú tam totiž infikovaní. Tí síce vyzerajú mierne zmutovane a pásomnice, ktoré z nich vychádzajú tiež nie sú úplne na zahodenie, lenže horor to z biedy nevyťahuje. Mohlo to byť buď poriadne akčné, lebo masakráž mutantov by mi rozhodne nevadila, alebo to mohlo byť napínavé a atmosférické, lebo samotné prostredie si to pomaly až pýtalo. Ale ničoho z toho sa divák nedočká. Nájazdov infikovaných je minimum, akcia takmer žiadna, väčšinou nudná konverzačka a prechádzka po tuneloch. Či budú Nemci s Britmi spolupracovať, alebo sa navzájom vystrieľajú, mi bolo ukradnuté. Len málo vojnových hororov je dobrých, tento medzi ne patriť nebude. ()

EvilPhoEniX

Před Overlordem další vojenský horor o bunkru, kde probíhaly německé experimenty a nadále zde přežívají zmutovaní Němci. Film je chválený jak na IMDB tak na Rottenech, ale já osobně nemohu jásat velkým nadšením, protože na můj vkus toho film nenabídl dostatek. Chválit se dá určitě pochmurná atmosféra a celkem sympatická jednotka, mínusem jest poměrně málo akce a téměř žádné gore, trošku krve tu sice je, ale většinou to vyzní do prázdna. Na podívaní je to však o něco lepší, než jsem očekával. Věřím, že Ovelord bude větší jízda.50% ()

tron

„Možno si nakoniec každá zo strán zaslúži vyhladenie.“ Vyhľadávam vojnové horory a „bunkové“ (Mŕtva hliadka, Bunker) sú ich samostatnou špecifickou kapitolou, takže som si Trench 11 nemohol nechať ujsť. Tento bunker vyzerá obrovský, ako keby postavili štvorposchodový činžiak a zasypali ho hlinou. Ale OK, nebudem sa v tom zbytočne hrabať (ehm). Páčilo sa mi priateľstvo medzi dvoma mužmi, ktorí teoreticky mali byť nepriatelia. Páčil sa mi paraziticko-červový motív; pripomenul mi Vec alebo román Oddíl od Nicka Cuttera. Problém je, že ono to príliš nie je o hororových veciach, o ktorých to malo byť, ale skôr o veciach nehororových, o ktorých to až tak byť nemalo. Aj keď súhlasím s tvrdením, že najhororovejších svinstiev je schopný „obyčajný“ človek. Hlavný hrdina vyzeral ako Juraj Kemka, ktorého napína na vracanie po obede pozostávajúcom zo skazenej majonézy, pritom v skutočnosti ide o temer dvojmetrového syna Donalda Sutherlanda. Niektoré momenty sú drsné, nekompromisné, nechutné a ťažko stráviteľné, ale nie je ich až tak veľa, ako som čakal a to ma de facto sklamalo. ()

Kudly4

Skupina vojáků, má za úkol prozkoumat opuštěný, podzemní bunkr/tunel, kde Němci během první světové války (která se blíží ke konci) prováděli zřejmě nějaké experimenty. Nebylo to vůbec zlé. Na prvním místě je tu především atmosféra, která za mě byla dost dobrá a v určitých momentech to dokázalo vyvolat napětí i strach. Na Gore vyloženě nedojde, no ale pár nechutných záběrů tady je. Najdou se tu i dvě sympatické postavy (každá z jedné strany), kterým jsem nakonec fandil. Mně se tenhle klaustrofobický Horůrek líbil. (174. hodnocení) ()

Morholt

Skupinka vojenských průzkumníků na cestě za odhalením tajných německých experimentů. Nic zvláštního. Odpočátku z filmu dýchala lacinost, ale v podobných případech záleží na tom, jak se podaří ztvárnit atmosféru podzemních chodeb a také na tom, co vnich čeká a na to zase tak moc peněz potřeba není. A v obou případech platí nic moc. Trochu nahoru film táhne pár hezkých béčkových detailů a relativně sympatičtí herci, ale to nestačí ani na průměr. 35% ()

kaylin

Kanadský snímek „Trench 11“ v sobě měl určitý potenciál, já jsem třeba vždycky zvědavý, co se v těch bunkrech najde, jenže ve chvíli, kdy to najdete, začnete o film ztrácet zájem, a to nejen proto, že celkové dění není až tak zajímavé, ale jednoduše proto, že v tomhle není nijaká větší myšlenka. I když je to trikově dobře provedené, pořád dostanete to, co byste čekali. ()

Martin741

Jo, Velka Vojna sa odohrala - nazov prva svetova dostala az po ukonceni Druhej. Toto bude trochu obsiahlejsie, napokon vo filme sa spomina nemecke podzemne zariadenie, bunker. Obraz nemcov je dodnes jasny - totalne prehrali dve svetove vojny, mnoho ludi si pamata nemecku bestialitu v Druhej svetovej. Obraz nemecka ako naroda zla sa zrodil v 20. storoci. Vojnova propaganda jestvovala  v Nemecku tak ako i u statov Dohody. Konkretne antinemecka propaganda bola dost brutalna- britske a francuzske noviny pisali clanky ako Nemci ukrizovali nahe zeny /poburenie  v krestanskej Europe/, pisali sa clanky ako Nemci odrezavaly ruky belgickym chlapcom .. a  dokonca sa Nemcom pocas prvej svetovej vojny pripisovala  i tovaren na mrtvoly. Propaganda tvrdila, ze do akejsi tovarne privazaju vlaky mrtvoly, tie su zavesene na haky v akejsi nekonecnej retazi ...... proste total brutal, antinemecka propaganda za Prvej svetovej dosiahla svoje - a vieme ako prva svetova dopadla. Reziser to zrejme len po cosi vyse 100 rokoch trochu oprasil a natocil o  tom film ..... Mnohe sceny su nechutne drsne a brutalne - sak reziser mal odkial cerpat,. No a herci sa moc nepredviedli + Leo Scherman tu je len za rutinera. 40 % ()

bourec

Overlord sem nijak nepřechválil,ale asi sem mohl ještě něco přidat.Ono totiž tohle bylo dost o ničem.Herci slabota,ty nemocný vojáčci moc pekla nenadělali,a ty pokusy a vůbec všechno to okolo těch nemocnejch bylo o dost blbější než v Overlordu.Zklamání to ale neni,nic sem vod toho nečekal.30%. ()

oveckaoa

Zhruba 7 vojáků (5 jich umře zhruba v prvních 45 minutách) se vydá na misi prozkoumat bunkr kde Němci dělaly něco nezákonného. Přijdou tam a zjistí,že tam pěstovaly jakési červíky co napadají lidi a útočí na jejich rozpoznávací smysly. Tak se snaží na to přijít a uprchnout z tama v patách jsou jim, ale Němci , kteří se snaží zahladit stopy a i zmutovaní obyvatelé úkrytu. Těžce nízkorozpočtová záležitost zhruba s 20 herci a jednou prostřelenou hlavou.Jinak film nemá co nabídnout jelikož nejzajímavější postava je tam jedna blondýna co se tam mihne tak 3 minuty. Pusťte si radši podobně laděný Outpost (Bunkr Smrti) případně některé z jeho pokračování. ()

iXtr3m3

Začínalo to sľubne, ale okrem mikrominima fajn efektíkov to bolo fakt slabučké. Plusové body za dodržanie jazyka nemcov. To sa nevidí ani v áčkovej produkcii a nieto ešte v béčkovej aj to slabšej. ()

beso74

Pvrvá svetová sa blíži k záveru - mocnosti Dohody prešli do protiútoku a po cisárskej armáde ostalo niekoľko suvenírov. Jedným z nich je nejaká zvláštna stavba ukrytá v podzemí, nachádzajúca sa momentálne na území nikoho. Malá jednotka vojakov (Briti + Američania + Kanaďan) sa ju vyberie preskúmať, pretože rozviedka si myslí, že tam prebiehal akýsi prísne tajný výskum. Bunker však nedá spať ani Nemcom, tí tu vyšlú jednotku, ktorá ma stopy po výskume zahladiť. Navyše, sú tu aj obyvatelia bunkru, ktorým je úplne jedno, akej národnosti sú vojaci ponevierajúci sa v podzemí. Aj keď film samotný nič nové či zásadné do mixu žánrov vojnový film a horor neprináša, je aj napriek poloprázdnej peňaženke producentov technicky zvládnutý na solídnej úrovni. Je tu všetko, čo môže bunker poskytnúť - klaustrofobické priestory, krutosť vojnových časov, nechutnosti ako odporne vyzerajúce parazity, odhryznutý nos či improvizovanú pitvu. A k tomu nie úplne čierno-biele postavy, na oboch stranách sa nájdu biele vrany i čierne ovce. Samozrejme, z filmu je vidieť, kto vyhral vojnu - aj keď tu nejde o nacistov, sú to opäť Nemci, ktorým sa vymkli experimenty z rúk. Ak nebudete mať prílišné očakávania, možno budete aj spokojní. ()

ANTYCHRYST

Nechápu.. vojáci ..mnoho km tunelů..posrany úchylný fašouni kteří stvoří zákeřný vir ala zombie apokalypsa... Co více si přát...tolika prostoru pro pořádnou nakažlivou jízdu.. ala Cabin Fever ... Tak kde jsou tvl.. hromady mrtvých..kde jsou humusacke záběry ..kde jsou hektolitry krve.... !!!!! Místo toho pár bloudících nudných vojáků.. minimum akce...Nuda jak krava...25% ()

Shanen29

Pro mě tento film moc velkou váhu nemá,jelikož mě ničím nezaujal a napětí bohužel nefungovalo.Velmi slabý a spíše odfláknutý počin. ()

regentor

Kombinace https://www.csfd.cz/film/282824-bitva-o-hill-60/prehled/ s https://www.csfd.cz/film/229412-bunkr-smrti/prehled/ v kulisách konce I. světové války. Televizní zpracování se vším všudy, prostá dějová linie v řadě různých žánrových klišé bez momentu překvapení a nějakého tvůrčího charizmatu.Akční pojetí v podstatě absentuje s hororem to má pramálo společného a thriller je tomu na míle vzdálený.Víceméně sledujeme válečné drama s nějakým poselstvím o nesmyslnosti války, jakož i o tom , že není potřeba mnoho aby se z člověka stal promitivní organismus .Rozebírat scénář nemá smysl,stejně tak jeho logické lapsy. Pokud jste fandy stísněných prostorů a vojenské řehole, pak se na tenhle film dá podívat .Nic , co by stálo za delší zapamatování, nebo snad vyzdvižení tam však není a tak rychle zapadne do podrůměru tvorby na toto téma. ()

johnsnow

V pohodičke vojnový horor s celkom brutálnymi scénami, len to mohlo byť kus napínavejšie a tí nakazení sa mohli objaviť častejšie. ()