Botox

(festivalový názov)

Súrodenci Daniela (Olga Boladz) a Darek (Tomasz Oswiecinski) sú alkoholici, ktorí po nehode ich otca zvážia budúcnosť a stanú sa zdravotnými záchranármi. Beata (Agnieszka Dygant) je lekárka, ktorá utŕži zničujúcu ranu od života. Po tom, ako so svojim priateľom havaruje na motorke, už nikdy nebude rovnaká. Patrycja (Marieta Zukowska) je gynekologička, ktorú odporne poníži jej vlastný muž. Túto trpkú potupu si v zápätí vybije na svojom pacientovi (Piotr Stramowski), čo sa neobíde bez  následkov. Magda (Kasia Warnke) je lekárka, ktorá sa dennodene musí vysporiadať s voľbou či uchovať život alebo ho, naopak, nechať ukončiť. Štyri mladé ženy, štyri príbehy, ktoré sa pretínajú na spoločnom mieste - v mokotowskej nemocnici vo Varšave, kde pot, slzy a krv sú denodenne prelievané a kde je svet medicíny rovnako násilný a skorumpovaný ako vo svete polície či mafie. (sochoking)

Morholt

Diagnóza? Koupil manželce parfém a ta mu řekla, ať si ho strčí do prdele. Pro mě je tohle Vega ve vrcholně formě. Cynický v postoji k farmaceutickým firmám, děsivý ve chvíli, kdy popisuje procesy v porodnici, vtipný díky nepřebernému množství hlášek a v závěru dokonce dojímající. To všechno za podpory svých oblíbených kobiet doplněných výtečnou Marietou Źukowskou. Polské zdravotnictví Vegovi nepoděkuje, ale já jsem jako divák nadšený. 100% ()

Kudly4

Po Kobiety mafii, za mě nejsilnější film. Hodně realistický pohled. A budu se opět opakovat, Vega je bůh. Tentokrát nás zavede do nemocničního prostředí, herecky obsazené, jako později v Kobiety mafii, takže paráda, nechybí několik nechutných scén, císařský řez do detailů rovnou dvakrát, nahota, skvělý humor, za mě paráda. Poláci jsou frajeři. Silná čtyrka. (44. hodnocení) ()

EvilPhoEniX

V zahraničí nenáviděný a v Česku milovaný Patryk Vega vyměnil mafiány za potraty, vaginální plastiky a výsměch farmaceutických společností a je to opět jízda. Vega ukázal, že zvládá jakékoliv polohy žánru a nebojí se cpát nechutné scény úplně všude. Je to bizár jako prase, scéna kde ptáci lítají v nemocnici, zatímco ženská rodí a doktor tahá dítě za nohu ven bylo překročení snad všech možných hranic!! :D Jsou zde detailní záběry porodů, hodně buranský humor, kde hlášky střídají hlášky ( " Máte borůvkový kondom ? nebo víte co, dejte mi jahodový. Chcete si zašukat, nebo jdete dělat džem na zimu ?! ) a ženské postavy hrají naprosto bezvadně, jejichž osudy se hezky prolínají. Velmi zábavné, cynické a nechutné. Jestli Vám takový koktejl také chutná, tak směle do toho. Příběh***, Akce>Ne, Humor****, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 8/10. ()

srolyma

Tentokrát sice Vega vyměnil střílečky, honičky, mafii a korupci za skalpel, potraty, vaginální plastiky a nekalé praktiky farmaceutických firem, ale jinak je to pořád stejné. Dokonce i herecké obsazení je z velké části stejné jako třeba u Kobiet mafii. Opět silné ženské postavy a žádná aspoň trochu kladná mužská (no možná ten věčně opilý nekrofilní bratr nebo transsexuální kamarád). Kontroverzní, místy až nechutné, ale už ten titulkový začátek je jízda a tak to pokračuje po celý film. Akčňáky mu jdou sice lépe než sociální dramata, ale pořád slušné. ()

Maximilianus

Síce chápem snahu a zámer o nejakú cynickú a akože čiernu komédiu + iné žánre do toho, ale asi v 99% stopáže to nevyšlo. Začiatok bola pre mňa úplná katastrofa na úrovni žumpy. Postavy boli dosť nesympatické a nevýrazne zaujímavé a film tvorili ako keby rýchle útržky jednotlivých príbehov prebiehajúcich sa v nechutnosti a surovosti. Približne v polovici, počas Danielinej operácie (ktorá bola pre mňa najzaujímavejším momentom filmu) sa úroveň trochu pozdvihla a ukotvila na tomto bode. Občasné spojenie hlavných hrdiniek ma celkom bavilo a film konečne pôsobil viac ucelene. Každopádne od filmu netreba mať vysoké očakávania. Nepobaví, nešokuje, nevystraší, možno niekoho trochu znechutí a väčšinu asi unudí. 5/10. ()

• Ve filmu je možné několikrát zahlédnout vozy české značky Škoda. (Skarface)