Masquerade Hotel

• Japonsko Masukarêdo hoteru (viac)

Sériový vrah zanecháva GPS kód svojho ďalšieho cieľa s každou obeťou – tentoraz Hotel Cortesia Tokyo. Detektív sa zatajuje ako hotelový personál. (dixx)

EvilPhoEniX

Japonská kriminálka ve stylu Hercula Poirota či Agáty Christie by neměla urazit fanoušky podobné tvorby. Bavilo mě to možná o něco víc než nedávné Knives Out, za což může nejspíš mé oblíbené prostředí hotelu, což já můžu, ale stopáž byla přehnaná a být film o půl hodiny kratší nezlobil bych se. Herci jsou fajn a poslední půl hodina je napínavá a nechybí i fajn rozuzlení, takže v rámci žánru a na Japonce slušné. Překvapivě i vizuál se povedl. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Zíza

Asi jsem fakt náročná, když mě ani tenhle film úplně neuspokojil a to je plný hereckých es. Je sice pravda, že na základě množství kvalitních herců se nedá úplně určovat kvalita samotného snímku, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o příběh, který dál nesli především lidé, tak nebýt dobrých hereckých výkonů, nikam by se to nedostalo. Je to vlastně příjemná podívaná z hotelu, kde se nám poštěstí vidět pár epizodních událostí s různými typy návštěvníků a na pozadí se táhne nevyřešený případ sériových vražd. Takže je to vlastně napínavé, zároveň lidské a bohužel lehce nepřehledné. Prostředí hotelu je strašně živé, barevné a dobře se na něj dívá. Asi největším neduhem pro mě byla délky, kdy jsem si ke konci říkala, že se to opravdu táhne. Ale to jsou prostě Japonci, přijde mi, že takhle své filmy prostě točí. Záhada z hotelu s velmi kvalitním obsazením, kde podezříváte úplně všechny. Zábavné, fajn, nijak zvlášť náročné. Pro fanoušky Kimury nebo Nagasawy je to jasná volba. Pro milovníky příběhů Higašina taky. Lepší 3*. ()

Kushina

V celku průměrný film z japonské režie, který ale splnil jednu důležitou věc a to tu, že nedal ani náznak toho, kdo by mohl být vrah, čímž držel v napětí opravdu dlouho. Chvílemi to bylo vtipné, chvílemi vážné, ale jako celek se to dá brát spíše pozitivně. 60% ()