Di ya cao

• Čína 低压槽 (viac)

Lacike

Priamočiary akčniak s jednoduchou zápletkou o nekompromisnom poldovi v utajení, ktorý kántri jedného zloducha za druhým až dostane za úlohu chytiť extra veľkú rybu podsvetia Hlavouna, ktorého nikto zatiaľ osobne nevidel. Namiesto nejakého zmysluplného pátrania sa skôr dočkáme sledu výrazne štylizovaných akčných scén s potlačenými farbami. Niečo v štýle filmu 300. Akčné scény aj výrazne využívajúu CGI slabšej kvality, ale k tomu štylizovanému štýlu to tentoraz celkom sedí. Väčšinu akcie tvoria hromadné prestrelky okorenené občasnou naháňačkou a pár krátkymi bitkami. Potešilo ma pár veteránov, ktorý sa tu mihnú ako menšie zločinecké ryby a logicky ich drsniak Nick Cheung zakaždým zlikviduje. Ale behom tej chvíľky dokázali zažiariť. Pointa je viacmenej očakávateľná a príliš ma neprekvapila. Mne v rámci príbehu pripadala celkom zmysluplná. O príbeh tu ale nejde a ani hlavnému hrdinovi som nemal príliš chuť fandiť. Toto je proste akčný výplach so solídnou akciou na jedno pozretie. 6/10. ()

JASON_X

Těžké hodnocení. Na jednu stranu se tvůrci snaží diváka ohromit triky, svižným tempem a akcí nabušeným dějem, což se jim úspěšně daří. I temná atmosféra ve stylu Sin City nebo Matrixu je cool a netypicky nečínská hudební složka je taky dobře zvolená. Forma je tedy parádní a světácká, ale s obsahem už to je trochu slabší. A může za to hlavně postava "Hlavouna", kvůli které se do té doby příjemně přímočará řežebná gangsterka změní v melodramatickou grotesku a celý závěr se pak ještě utopí ve zbytečně zdlouhavé a krkolomné scénáristické onanii. Ale pokud vám k divácké spokojenosti stačí moderní vizuál a mračna speciálních efektů, neměli byste jít pod čtyři hvězdy, z tohohle hlediska je film lahůdka. ()