Arthur Miller: Spisovatel

(TV film)
  • USA Arthur Miller: Writer

Rebecca Millerová natočila portrét svého otce, jeho éry a poznatků, prostřednictvím improvizovaných rozhovorů pořízených v průběhu řady let v jejich rodinném sídle. Tato oslava význačného amerického dramatika je naprosto odlišná od všeho, co kdy veřejnost spatřila. Jedná se o intimní pojednání o výjimečném životě, zastíněném tragédiemi Rudé paniky a smrtí Marilyn Monroeové; osvěžující pohled na úspěch a selhání před zraky veřejnosti; upřímnou úvahu o lidské křehkosti; poctu, kterou jeden umělec vzdává druhému. Dokument Arthur Miller: Writer skýtá pohled na to, jak jeden z nejostřejších společenských komentátorů Ameriky utvářel své ideologie, jak se Millerova práce odrážela v jeho životě a formovala kulturu naší země ve dvacátém století. (HBO Europe)

dati

geniálny tvorca videný očami svojej dcéry.. mal ťažký život a príchod hippies mu v podstate ukončil kariéru.. časť o reakciách divákov na jeho hry a rozjímanie o marilyn boli emočne veľmi náročné.. ()

plechulka

Tak tomuhle říkám téměř vyčerpávající dokument a nejen pro svou délku. Unikátní je hlavně v tom, že jej točila dcera spisovatele a, jak říká v úvodu, jeho veřejná a soukromá tvář byla dost odlišná. Velmi otevřené rozhovory s ní jsou prokládány dokumentárními vsuvkami, komentáři jeho přátel a souputníků a nechybí ani útržky z divadelních her. Něco málo jsem o Millerovi věděla, ale jsem ráda, že jsem se velmi zajímavou formou dozvěděla o hodně víc. ()