Jak se fotí... - Série 2 (2019) (séria)

Athény (S02E05)

(epizóda)

Rádi cestují a rádi fotí. Jak ale pracovat s fotoaparátem profesionálně, aby snímky z cest skutečně stály za to? Jan Šmíd, který nás hlavním městem Řecka Athénami provází, požádal o rady kamaráda, fotoreportéra Jana Šibíka. Jak fotit kosmopolitní město, kde se mísí antika se současností, starořecké památky s památkami z dob římského impéria, ale i byzantské svatyně a moderní řecká architektura? Proč si s fotoaparátem všímat kontrastů a jaké jsou základy sociální fotografie? (Česká televize)

Marze

O sociálních fotkách jsem se rád přiučil. Ve městě je hodně ekonomických běženců z Afriky a večer si nemůžete jen tak v přízemí otevřít okno. Slunečné pohledy jsou nyní v zimě a v době koronavirové pandemie osvěžující. Vyváření fotoknihy jsem viděl poprvé. ()

zdeny99

Athény, to je antický Akropolis, první olympijský stadion a Koloseum. A pak dál? Jen šeď, bída, žebráci na ulicích, posprejované domy a z každého koutu čiší jen chudoba. Alespoň takhle mi to tahle epizoda ukázala. A samotní aktéři dokumentu mi to jen potvrdili při focení v přístavu, že tady není co fotit. Otřesné město, škaredé, chudé, nezanechalo na mě pozitivní pocity jako celá tahle epizoda, která mi přišla z celé druhé části tou nejslabší. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()