Dobrá znamení - Série 2 (2023) (séria)

Kapitola 5: Ples (S02E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Chapter 5: The Ball (viac)

Azirafal se snaží dát dohromady Maggie a Ninu na schůzi Whickberské asociace obchodníků a prodejců, kterou pořádá. Shax se snaží přesvědčit Peklo, aby pekelné zástupy pod jejím velením zaútočily na knikupectví. Nina má zlomené srdce a knihkupectví rozbité okno. Gabriel se důvěrně seznámí s paní Sendwičovou a talířem koláčků. (Prime Video)

Martrix

Jasně, v uměleckých kruzích, divadle a filmu speciálně, je každý druhý člověk členem nějaké té menšiny. Takže pak mají pocit, že takoví jsou všichni. Tato epizoda je čistá duhovka. A v takové míře, že už je to pro mě nekomfortní sledovat. Gaiman naplno využívá hyperkorektní mánii, která zachvátila západ. ()

Necrotongue

Proti předchozímu nijakému dílu šlo o výrazně odlišnou epizodu. Nikdy jsem nepociťoval nutkavou potřebu upalovat osoby s jinou než heterosexuální orientací, nikdy jsem taky netrpěl nutkavou potřebou oslavovat jejich pohlavní život, protože jsem to vždycky bral za normální záležitost. Bude to asi tím, že mi myšlení nedeformovala žádná náboženská sekta (např. křesťané, muslimové a mnozí a mnozí další). Pokud tedy někdo o někom prohlásí, že je nesmírně statečný, když se veřejně přihlásil k homosexuální orientaci, a že je proto jeho rozhodnutím dotyčný naprosto nadšen atd., atd., automaticky předpokládám, že jde o slovní průjem skrytého homofoba, který si svou okázalou podporou daného jedince snaží nahnat body. Podobným způsobem na mě působí snaha filmařů přesvědčit mě o tom, že jsou čtyři procenta totéž jako čtyřicet procent. To mě tedy vcelku otrávilo, přesto jsem se ale tentokrát velmi dobře bavil a jsem rád, že dali tvůrci vzpomenout na Cech švadlen a šiček, který byl na Zeměploše váženou institucí. ()