Cesta na Mesiac

• Česko Cesta na Měsíc (viac)

Cestovanie do vesmíru je v rodine Mikea Goldwinga tradíciou: starý otec aj otecko boli astronauti. Keď sa dvanásťročný odvážlivec dozvedá, že sa výstredný miliardár chystá na Mesiac, aby vyčerpal jeho bohaté prírodné zdroje a zničil americkú vlajku, ktorú tam na legendárnej vesmírnej výprave umiestnili astronauti z Apolla 11, je jasné, že na seba nedá dlho čakať fantastické, neobyčajné dobrodružstvo. Mike, jeho starý otec, najlepší priatelia Amy a Marty a bystrý kamarát chameleón sa vydávajú na súkromnú misiu na Mesiac, ktorej cieľom je zhatiť nekalé miliardárove plány, zmocniť sa vlajky a znovu dať dohromady rozhádanú rodinu. (TV Markíza)

klerik

Napriek tomu, že verím, že Američania pristáli na Mesiaci, tento filmik ma občas fakt dráždil. Hlavne ten finálny preslov, že Mesiac patrí všetkým (a oni tam zapichnú štátnu vlajku USA)... Ale kým sa vôbec hrdinovia dostanú do vesmíru a začnú sa diať logické kiksy a rozprávkové zjednodušenia (detské skafandre rovno v lodi, ehm...), je to celkom sranda. Akcia dravá, vtipy vtipné. Aj jašterica je dostatočne humorná... ()

kaylin

Dějově je to celkem obyčejný snímek, ale po dlouhé době vidím, že tu je evropské studio, které mělo na to, aby vytvořilo dobrou animaci. Ano, Paramount na začátku je trochu překvapivý, ale budu ho považovat jen za distributora, což je na internetu i prezentováno. Parádní animace, která je na Evropu překvapivá, ale ještě to chce doladit zajímavý a zábavný scénář. ()

Jeoffrey

Tak určitě je vidět, že na tenhle animovaný film dali peníze pánové z Paramount a vůbec bych se nedivil, kdyby do toho nacpala peníze i americká vláda, protože takovouhle oslavu svého vesmírného programu by jim zadarmo asi jen tak někdo neudělal... Jinak po všech stránkách průměrný, možná lehce nadprůměrný film s docela slušnou animací, dobrou hudbou, průměrným příběhem a klasickým poselstvím o důležitosti rodiny. Pro děti to možná, díky vesmírnému prostředí, sympatickému leguánovi a relativně zajímavým charakterům, bude docela příjemný zážitek, pro mě však jen trošku lepší průměr. 5,5/10 ()

Pythonator

Cože? Španělský film s tak silnou americkou propagandou? Tady se nenechte oklamat. Je to vlastně asi spíš americký film dovedně maskovaný za španělskou produkcí. To finální zapíchnutí americké vlajky bylo až odporně trapné, vzhledem k tomu duchaplnému proslovu o tom, že Měsíc patří všem. Pomineme-li logické mezery jako ty dětské skafandry vyrobené na míru špuntům a dopřejeme-li mozku dovolenou, tak si můžeme užít velmi příjemnou dětskou zábavu. Pro prcky samozřejmě vynikající dobrodružný film se sympatickými postavami. Hlavně ta holčina je neskutečně pěkně animovaná. Až na to trapné neustálé týrání ještěrky a americkou propagandu a obranu údajného přistání na Měsíci se filmu nedá co vytknout. Mohlo to být za čtyři, ale pořád je to daleko lepší než starší jmenovec z roku 2008, kde jsou místo dětí mouchy. ()

himor

Pre deti animák v poriadku, celkom vtipný a svižný. Samozrejme propaganda nejakého vesmírneho programu je zjavná, ale to nieje podstatné. Príbeh bol vcelku príjemný, ubehol rýchlo, sem tam sa vyskytol joke, takže ja sa nemôžem sťažovať. Vizuálna stránka bola nad moje očakávania. A zas zvíťazilo dobro nad zlom...a nech žije slobodná amerika! ()