Osemdesiatnik Claude je stále šarmantný a vtipný pán, občas však trpí výpadkami pamäti a zmätenosťou. Akékoľvek problémy si odmieta pripustiť, no jeho dcéra Carole sa aj tak zo všetkých síl snaží, aby neostával osamote. Claude sa však jedného dňa neočakávane rozhodne odletieť na Floridu. (STV)

hous.enka

Hořký film o neveselém stáří se skvělým obsazením,které mě na film spolehlivě nalakálo. Jean Rochefort je výborný a chvílemi nevíte,kdy žertuje a kdy to myslí vážně. Bohužel časem zjistíte, že Claude většinou nežertuje, že se jeho stav rychle zhoršuje a že Florida opravdu není žádná třeskutá sranda. Musím říct, že mi tahle změna žánru sedla. ()

misterz

Veľmi horký príbeh o smutných problémoch spojených so starobou. Aj napriek tomu, že film má uvedené v kolónke žáner komédia, a naozaj je tu množstvo humorných situácií spojených so šarmantným starčekom Claudom (Jean Rochefort), tak vždy to bol taký smiech cez plač. Niečo tak nádherne dojemne melancholické a smutné sa vidí len zriedka. V mnohom mi to pripomenulo Muža menom Ove (2015), no koniec v tomto prípade bol ešte údernejší. Moment keď si človek uvedomí, že vlastne nejde o vtip, ale o trpkú realitu je pocitovo valcujúci a mňa teda dosť zobral. Jasná päťka, škoda, že sa tento film tak ťažko zháňa, väčšiu pozornosť si rozhodne zaslúži, ide totiž o masterpiece! ()

kokofek

Prokletí 21.století-stařecká demence.Předchozí generace ji nepoznaly v takové míře,protože se zdaleka nedožívali takového věku.Tudíž pokud se nenajde lék,dožijeme se jí všichni.Obávám se však,že vztahy již budou vypadat poněkud méně vřele.Dnešní dorostenci již zdaleka nevykazují přirozenou touhu někomu pomáhat. Herecký výkon Jeana Rocheforta je excelentní!!! ()

Snorlax

Asi bych se neodvážila tento film nazvat komedií, spíše dramatem s prvky černého humoru. Rochefort byl vždy okouzlující, působil jako sluníčko, jeho přítomnost hřála a byla příjemná. Tady je jiný Rochefort, k slunečnému úsměvu se přidává zádumčivost a depresivnost. Tenhle film určitě nepatří do kategorie milých snímků. Stejně jako další filmy o stáří je hnusný. Rochefort je skvělý, nad jeho Claudem se chce člověku brečet. A výsledkem je emocionálně stravující drama. ()

andrejba

Škoda toho spoleru na konci "Obsahu". Viac sa mi paci uryvok doporucenia z casopisu .tyzden: Florida je dosiaľ posledný nakrútený film francúzskej hereckej legendy Jeana Rocheforta, ktorý aj ako osemdesiatšesť ročný veterán dokazuje, že k nemu múzy boli mimoriadne štedré. ... Vo Floride hrá Jean Rochefort starého pána, o ktorom sa presne nevie, či to, čo stvára, sú žartovné huncútstva dôchodcu, čo chytil druhý dych, alebo prejavy postupujúcej stareckej demencie. A že to zistíme až s postupujúcim dejom, to je najlepší príklad toho, aký veľký herec ešte stále je. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (viac)