Pozri, Mupet, kto tu vraždí!

• Česko Hele Muppete, kdo tady vraždí? (viac)

Sme vo svete, kde ľudia spolunažívajú s bábkami, ktoré spoločnosť považuje za druhoradých občanov. Phil Phillips bol prvým bábkovým policajtom na oddelení v Los Angeles. Teraz je súkromným detektívom a spolu so Sandrou – bábkovou klientkou – musia zistiť, kto ju vydiera. Phil vedie vyšetrovanie v porno predajni, ktorú vlastní skupina bábik. Keď ide dozadu skontrolovať záznamy, niekto vyvraždí celý obchod, vrátane pána Bumblypantsa, obľúbeného herca z úspešného sitcomu 90-tych rokov. Po príchode polície sa Phil stretne s bývalou parťáčkou, detektívkou Connie Edwardsovou (Melissa McCarthyová), a spoločne pokračujú vo vyšetropvaní, aby vypátrali pravdu.  Bolo to iba obyčajné lúpežné prepadnutie obchodu so zlým koncom, alebo plánovaná vražda? (TV JOJ)

Fary

Nemám rád Melissu McCarthy, ale i tak musím uznat, že jsem se u toho filmu párkrát zasmál. Sice úplným hovadinám, ale zasmál. Jen si nejsem úplně jistý, pro koho ten film vlastně je - pro děti je až moc oplzlý, nechutný a sprostý a pro dospěláky zase až moc infantilní. Cílovka jsou tak asi lidi, kteří vyrůstali na MuppetShow, ale dneska už jsou to dospěláci. ()

tron

„Viete, čo urobia plyšákovi v base? Vyberú z neho plyš, strčia doňho ryžu a potom ho ošukajú tak, až z neho bude ryžový nákyp.“ Tento film už z trailerov budil dojem, že jeho najvýraznejšou zložkou budú vulgárni mupeťáci. A to sa potvrdilo. Nadávajúci, sexujúci a iné „protirodinné“ veci veselo stvárajúce potvorky sú najzábavnejšou zložkou snímky... ktorá však bohužiaľ čoskoro upadne do stereotypu. Pri 80. nadávke a 15. sexuálnom fóre sa prestanete chechtať a začnete letargicky pozerať na hodinky. Melissu McCarthy mám rád a páčila sa mi aj tu. Stavila na takú tú svoju klasiku, neprekvapujúcu, ale (minimálne na mňa určite) stále fungujúcu. So svojim mupeťáckym parťákom vytvorila dobrú dvojku a niektoré scény sú fakt drsné. Potešia aj zábavné hlášky („Nažer sa cukru, debil!“) a dialógy („Možno na to nevyzerám, ale som sexuálna dračica.“ – „A to znamená čo?“). Ale scenár je prekvapivo nezáživný, nudný a plný buddy klišé. Tvorcovia si asi mysleli, že keď „typický“ buddy movie noir scenár našraubujú na mupeťákov, nebude to vadiť, no ale ono to vadí a to tak, že dosť. Napriek tomu prižmurujem oči a dávam VEĽMI opatrných 60%, pretože zbožňujem, keď sú podobné kofotiny robené so smrteľne vážnou tvárou a ide sa do nich naplno. ()

sedm.1

Samozřejmě se jedná o strašnou sračku, ale klidně mě zabijte, ta sračka je zábavná a já se prakticky po celou dobu dost dobře bavil. V žádném případě tedy nejde o podívanou pro náročné publikum, jak úroveň zápletky, tak především humoru je totiž tak hloupoučký, že tato divácká obec by si u toho po pár minutách vytrhala vlasy a vypíchla oči, takže prostě hledat v tomto snímku cokoliv náročnějšího, či oduševnělého nemá vůbec smysl, což ovšem na druhou stranu nelze tvůrcům ale příliš vytýkat, neboť oni tímto svým počinem jistě neměli ani v úmyslu něčeho takového dosáhnout, tady jde čistě jen skutečně o pobavení, a to i za cenu toho, že jde v podstatě jen o humor vulgární, sexistický a mírně řečeno hodně jednoduchý, ale opakuji, já s tím neměl ani trochu problém, neboť veškeré ty fórky mají prostě šťávu a vážně fungují. Zápletka je samozřejmě o hovně, tváří se to jako nějaká buddy movie, s krimi podtextem, ale díky těm všem Muppetům to vyznívá spíš jen jako parodie na tento typ filmů, kde se nedá brát vážně ani vteřina, nicméně na druhou stranu to má celé docela spád a znovu díky Muppetům i pár fakt netuctových scén, které disponují nápadem a neobvyklostí. Hodnocení obsazení je pak docela těžké, každopádně výkony Muppetů jsou fakt přesvědčivé 8D, no a Melissa McCarthy je prostě Melissa McCarthy, k ní se nemá cenu víc vyjadřovat, ta už jiná nebude. Zkrátka, v tomto případě je vše jasné, jedná se o film velmi, velmi nenáročný, s primitivním humorem, otřepanou, přiblblou zápletkou, já se ale přesto bavil fakt skvěle, za mě lehce nadprůměrná zábava, ovšem znovu je nutné upozornit, je to fakt tupost na entou 8D. P.S. český distributor se zase jednou vytáhl s tuzemským názvem, za tohle by si zodpovědná osoba zasloužila pořádný kopanec do koulí! ()

hellstruck

Jasně, když si odmyslíte muppety a výborné fóry, vyleze vám z toho ta nejotřepanější zápletka. Jenomže podoba světa sdíleného s živými loutkami mě donutila se smát nahlas jako dlouho žádný film předtím. Ať už to byly slovní přestřelky, cukr šňupající muppeti, stříkající muppeti, nebo transplantovaná "fluffy" ledvina, já se nad tím fungováním absurdního světa fakt bavila. ()

Marze

Pokud chcete vidět grafický loutkový sex, je to film pro vás. Happytime Murders je nezábavné bahno bez duše. A herečky Melissa McCarthy a Elizabeth Banks zde plýtvají časem. Děj se odehrává v Los Angeles , kde spolu žijí lidé a loutky. Dva detektivové - lidský a loutka jsou nuceni spolu spolupracovat a řešit brutální vraždy. ()

• Ve filmu je celkem 125 loutek, z nichž 40 bylo vytvořeno speciálně pro tento film. (KGBelik)
  • Nejhorší den Briana Hensona na natáčení byl, když musel hrát Kraba. Musel být uvnitř popelnice, aby mohl režírovat a zároveň ovládat a namluvit Kraba. Když tam byl, najednou ucítil, jak mu po zádech stéká něco studeného a tekutého. Člen štábu, který si myslel, že je to skutečný odpadkový koš, tam neopatrně hodil zpola plnou láhev piva. (KGBelik)
  • Některé loutky ve filmu pocházejí z předchozích Hensonových produkcí, například ze seriálu Animal Show (od r. 1999) a filmu Kermit's Swamp Years (2002). (KGBelik)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)