Sensace

• Československo Děvče z Edenu (viac)
všetky plagáty

Anny Flock je studentkou a bydlí na penzionátu. O svých rodičích si myslí, že jsou úspěšní divadelní umělci a jaké je to rozčarování, když zjistí, že se živí jen pouťovými atrakcemi a její maminka je nevyléčitelná kleptomanka. Toto odhalení zapříčiní rozchod Anny se spolužačkami a sama se vydává na dráhu pouťové umělkyně. Ve svém novém angažmá je natolik úspěšná, že brzy celému malému podniku, který čítá ještě rodinného přítele Hannese, pomůže ke skutečnému úspěchu. Jejich show se přesouvá do kamenného berlínského divadla Apollo a tam se Anny zamiluje do zpěváka Ordiniho. Pro Hannese je to velké zklamání a zdá se, že jedinou útěchou může být turné Anny a Ordiniho po USA... (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Anny Ondra ve svém prvním zvukovém kontinentálním filmu, který byl opravdovou senzací. Velká čtyřka tu pracovala ovšem s jistou sázkou na jistotu, když kolem Anny obsadili samé známé tváře ze svým němých filmů, jakými byl například skvělý Sigi Arno nebo Margarete Kupfer, v drobné roličce se pak našlo místo i pro Josefa Rovenského. Každý záběr je opravdovou show a Anny nám dopřává dokonce čtyři bezchybná vystoupení, každé v jiném duchu. Úvodní s rozpadajícím se klavírem strčí hravě do kapsy všechny filmy bratří Marxů. Proklamovaným Micky Mousem se Anny stává v dalším okamžiku a to má v rukávu ještě malé divadélko pro uzavřenou společnost a závěrečné loutkové představení, kde je sama hlavní hvězdou ve skvostné baletní sukýnce. Geniální film, který nasadil laťku hodně vysoko nejen pro další Ondra-Lamač produkce (tohle byl jejich první celovečerní film pro novou berlínskou značku) a mimo jiné si stihl udělat i srandu z aktuálního hitu stejné sezóny, jakým byl Modrý anděl. Nevyčerpatelně dokonalé. Například evoluce gagu s psíkem ve vlakovém kupé pokračuje tady od Saxofon Suzi a neztrácí se ani v Líbánkách. ()

• První zvukový film Anny Ondry v němčině. (NinadeL)
  • Při premiéře filmu se do Anny Ondrákové zamiloval boxer Max Schmeling a začal s ní tajně chodit. Po 3 letech svůj vztah oficiálně oznámili a žili spolu 50 let až do smrti Anny Ondrákové. (M.B)