Džúni taisen

• Japonsko 十二大戦 (viac)

12 zvláštních bojovníků se po 12 letech utkává na turnaji, který se koná jednou za 12 let. Každý z nich reprezentuje jedno ze znamení čínského zvěrokruhu. Jedno je předem jisté: Na bojišti bude prolito spousta krve a vítěz může být pouze jeden. Odměnou mu bude splnění jakéhokoliv přání. (Scalpelexis)

Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody] Smrdí to béčkovým, akčně-horrovým střihem a rušivou výstředností. Navenek vypadající futuristická parta neortodoxních modelů z přehlídkového mola excentrismu si to rozdá ve zvláštní, nekorekrtní vymýtačce/battle royale ve stylu Fate/Stay Night. Očekávám vyšinutý scénář s obstojnou dávkou nesmyslů, což stále neznamená, že by to nemusela být fungující zábava, byť trochu laciná. Slušná animace, akci jsem už též viděl horší. Edit po 3 epizodách: Není to blbý, ale zároveň je. Scénář je prašivý, akce tuze málo a seriál vehementně střílí do svých řad tím, že naschvál divákovi spoileruje o 106. Upřímně, jsem hodně zmatený. Doposavaď jsem nedokázal přijít na to proč, ale nevěřím, že nás budou tvůrci vést za ručičku každým dílem..doufám? Přitom chceme jen víc playboy králíčků. ()

Jeoffrey

Průměrná vyvražďovačka ve stylu "battle royale", která ale díky svému konceptu, který prozrazuje, kdo zemře příště, ztrácí jakékoli napětí. Takže jediné zajímavé jsou nakonec asi jen jednotlivé příběhy zdejších aktérů, z nich ale jen pár bylo pro mě zapamatovatelných a o něčem. No a stejně to bylo s postavami, kde se mi za pár měsíců možná vybaví králík, opice, býk a (pro mě jednoznačně nejlepší) tygr. Nenudil jsem se, to se říct nedá, ale také jsem se nebavil, takže ve výsledku je to pro mě neslaných a nemastných 5/10 ()

kirmakX6on

jediná opravdu charakterní až uhrančivá postava, která současně taky hezky taktizuje ...je králík. A možná taky leckoho překvapí krysák ..bohužel jen svými schopnostmi, nikoliv svým charakterem. Ten zbytek...škoda mluvit. Což je dáno taky tím, že anime je opravdu na začátku ve stylu, co díl, to alespoň jeden mrtvý - takže na žádné budování příběhů zde není čas. Je to škoda. Přijde mi, že tvůrci schopní byli, ale měli příliš skrovné ambice - o druhé sérii ani nezauvažovali. Takže sice opravdu v 12 dílech stihli to základní, dokonce, aby neměli špatné svědomí, že tvoří jen přímočaře pitomou vyvražďovačku, zvládli do anime vtěsnat i pár zajímavých myšlenek/dialogů, ale za tu rychlost zaplatili tím, že zde není prostor pro sledování nějakých komplikovavnějších bojů a anime v zásadě postrádá dějové zvraty (pokud tedy nepočítám za "zvrat" to, že některé souboje asi nedopadnou tak, jak na první pohled vypadaj, že dopadnou...). Stručně řečeno, na čtyři hvězdy to bylo příliš rychlé, bez dostatku šťávy. Jako jednohubka ale dobré. 65% ()

Starletka

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Fall 2017. Úsměvně pitomý edgefest, který zaujme leda designem postav (Stripper Bunny ftw), protože příběh neexistuje a napětí taky ne, vzhledem k tomu, že výsledek jednotlivých bojů krásně vyspoileruje jak ending, tak názvy daných epizod. Ale nakonec to nebylo zas až tak hrozné, i když kvalita příběhu i animace klesá nehorázným způsobem. 5/10 ()

Hellierer

Inu tak nám další variace na Battle-Royale skončila a musím říct, že to ve výsledku byl dost velký vo**r. První díl navnadil na hodně akce, které jsme se vůbec nedočkali. Jednotlivé příběhy až na vyjímky nezajímavé a tak nám zůstává pouze originální design postav a unylé tempo. Ono když asi nejlepší díl (poslední) je, kde se nic neděje, je asi vše vypovídající. Škoda. Potenciál to mělo. 35% ()