Keď bola Noelle Kringle (Anna Kendrick) malé dievčatko, jej otec sa každú vianočnú noc vracal na severný pól, aby šťastne oslávil Vianoce zo svojou rodinou, ale Noelinin starší brat Nick (Bill Hader) sa musí pripraviť na prevzatie otcovej roly, keď bude starší. Neskôr Nick cez víkend odíde preč, aby mohol relaxovať pred veľkým dňom. Noelle sa vyberie hľadať Nicka, lebo jej každý vyčíta, že ho poslala na dovolenku. Ktovie ako toto hľadanie skončí a či sa Santa Claus vráti? (Emanuela)

marhoul

Dalo se. Zvětšené vánoční dekorace zn. Lemax použité jako kulisy na Severním pólu mě bavily, film je blbinka, která nesedne každému, mně vcelku pobavil, nadčasová Shirley mi dobře padla. A jasně, je to kravina, dá se tomu vyčíst kde co, však domnívám se, že my, ne až tak znalí všeho kolem Santy, beztak nepobereme všechny fórky, které se ve filmu přehnaly. ()

Tony.cs

Vcelku příjemně pohádkový look severního pólu nevyváží zápory. Nejdřív velký klad. Tím je jistě půvabná Anna Kendrick. Ale tím končíme. Moderní zasazení je naprd. Tradiční pohádkové pojetí mám raději. Ta moderní hudba a rádoby cool vyjadřování některých postav je k opravdu škodlivé. Nehledě na to, že film je obrovská reklama na jógu a Apple iPod. Až příliš okatě. A pak ta rovnoprávnost. Víte, vůbec by mě netočilo, že Santa bude holka, kdyby to v samotném filmu tak okatě a s nátlakem neřešili. Noelle měla pravdu, některé nové tradice jsou děsivé... A taky úplně mimo. Jako tato čistě komerční přereklamovaná "pohádka" na které je úžasný snad jen ten bílý sob. ()

nash.

Špatné. A to nemyslím jen kvůli té křiklavě korektní emancipační a multikulturní rovině. Pokud už se k nějakému vánočnímu filmu upíší známější tváře, v tomto případě Anna Kendrick a Shirley McLaine, čekal bych určitou úroveň. Jenže jsem se jí nedočkal. Scénář musel drhnout už na papíře a zfilmování to moc neuhladilo. Spíš než vánočně milé nebo zábavné, to bylo otravné, nudné a plné nesympatických postav, byť tomu vzácně, tu a tam, nechyběl nějaký ten vydařený moment. Spíš než Santovu dceru si dám příště raději znovu Santova bráchu. ()

silentname

"Noelle" je novým filmom vydaného na čerstvo otvorenom Disney+. Musím povedať, že som nečakal od toho dokopy nič. Maximálne som bol zvedavý na Annu a Billa. Myslím si, že obaja sa vo filmovom svete ukázali ako veľmi sympatickí a vtipní herci. A pravda je taká, že keby sme ich tu nemali, tak by film dopadol asi oveľa horšie. Alebo minimálne keby sme nemali Annu Kendrick. Je jednoznačne najlepším elementom celého filmu. Myslím si, že má v sebe potrebný šarm pre túto rolu, vie byť vtipná, vie sa usmievať a vyžaruje z nej veľká láskavosť a dobrota. Musím jej to uznať. Takže v jej prípade sa nemám na moc čo sťažovať. A sú tu pekné scénky s ňou. Najmä pri konci, no napríklad aj prvé stretnutie s Michelle je podľa mňa veľmi pekné. Takže s ňou problémy nemám. Bill Hader dokopy toho moc neukáže a nemám pocit, že by bol v tejto role zrovna vtipný. Ponúkol toho už reálne aj viac. Humor celkovo nie je veľmi silnou stránkou filmu. Je tu niekoľko okey fórov, no žiadny, ktorý by vás nejako výrazne pobavil. Okrem toho mi to miestami aj pripomína iný Disney film. "Santa Clause 2. Nie celkovo, no isté podobnosti sú tu. Najmä s faktom, že veľa detí by podľa nového Santu nemali dostať darčeky, lebo neboli celý rok dobré. To sme už videli. Severný pól vyzerá okey, no nič extra to neponúka, efekty sú dosť mix a časti vo Phoenixe sú celkovo okey, no reálne nebyť Anny Kendrick, tak by to celé pôsobilo veľmi utopene. Ale vďaka tomu šarmu, ktorý tam práve Anna dokázala priniesť, a nakoľko sa tu objavuje skoro počas celého filmu, tak tomu ten potrebný šarm nechýba. No rozhodne som viac zvedavý viac na to, ako sa budúci rok opäť ukáže Santa Claus Kurt Russell. To má podľa mňa väčší potenciál, než tento film. Hodnotenie: C ()

nineweh

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná. ()