Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (CinemArt SK)

Luxocculta

Akce je hodně, zato chybí atmosféra, syrovost, napětí, temnota, strach. Nebýt to Terminátor, je to průměrná, ale asi celkem v pohodě akční podívaná. Protože ale o Terminátora jde, je to smutnej biják. Čistá girl power tenhle snímek tak nějak vykleštila. Za mě ne. 45 % ()

radeckator

Tak z Terminátora je už celkem vyšumělá frančíza a při zachování několika málo pravidel mu může zjevně naložit kdekdo dle libosti. Toto je jeden z nejslabších pokusů. Ta společensko-politicky přijatelná vyváženost (hlavní hrdina je žena hispánského původu a nutno podotkout v hlavní roli velice slabá), postupně požírací kinematografii je bolest. Dle tohoto klíče bude příště hlavním hrdinou také žena, zřejmě afroamerického původu, rozhodně homosexuání, veganka a samozřejmě z rozvrácené rodiny s výchovou ulice. ()

Zodiak455

Já byl mile překvapen. Čekal jsem průser ve stylu Genisys a dostal jsem dvě hodiny nabité akcí, která se mi opravdu líbila. Kvalit prvních třech dílů to v žádném případě nedosahuje, ale průser to není.  Btw. Návrat Lindy Hamilton mě velmi potěšil. ()

TheRay97

Navrát staré dobré firmy a přínos nového příběhu do nejisté přítomnosti. Příjemně překvapili s akčními scénami a plynulým průchodem v příběhu. Sarah Connor teď přijíždí ve své káře jako cool babička připravena zachránit svět a Arnie si osvojil jednu z vlastností lidí. Nový typ terminátora se velmi zdařil. Sestrojili teď téměř nezničitelnou mašinu, která se před ničím nezastaví. Skvost. ()

biergof odpad!

Žádný John Connor, žádný Skynet. Tvrdý restart a klon, ve kterém, aby se neřeklo, poskakuje depresivní Linda Hamilton. Druhou část recyklace Terminatora osvěží samotný Arnold. Tentokrát jakožto parodie na T-800, který se po splnění mise (která vlastně plive do ksichtu filmu T2) ustálí, najde si rodinu, adoptoval synka, má domeček, práci, pejska. Pak mu rupne v kouli a na stará kolena se opět obětuje a zachrání svět. A toto má pod palcem sám Cameron?! ()

tlesk

Ano, i Temný osud je znovu o cestování v časem, kde se jeden cestovatel snaží zabít pro budoucí běh dějin zásadní osobu, zatímco druhý ji před ním chrání. Tentokrát se ale do klasického příběhu přimíchává koření v podobě postav z prvních částí – tedy Sarah Connor (Hamilton) a stařičkého robota T-800 (Schwarzenegger, který si snad ke stáru začal brát lekce herectví). Oba zde nejsou využiti jen jako vějička pro fanoušky, nýbrž jsou plnohodnotnými charaktery, které mají v rámci děje velký smysl. Co do akce, hudby a efektů filmu není co vytknout. To ale upřímně asi nikoho nepřekvapí. Pokud se ptáte, kam zmizel John Connor, vydržte do kina. Tvůrci se s touto otázkou popasovali za použití nových technologií až překvapivě dobře. Nový Terminátor by byl skvělým počinem, kdyby žádné pokračování T2 neexistovalo. Takto je jen slušným akčním filmem, který znovu (byť ze všech pokusů nepřijatelněji v rámci návaznosti a duchu série) recykluje staré známé motivy. Přestože to opravdu funguje a jde o povedený snímek, díky němuž se nám konečně dostalo uspokojivého třetího dílu, byl bych osobně nejradši, kdyby se už dále nepokračovalo. Byť je v plánu celá nová trilogie. Nejzajímavější postavy jsou stále ty původní a jejich příběh už je vyčpělý… ()

RAFT

Tak tenhle terminátor se fakt povedl.Nicméně 6 díl navazuje na druhý díl.Pěkně nám přináší zpět herce se vší parádou Linda Hamilton a slavného Arnold Schwarzenegger a nejnovější model Terminátora Rev-9 .Režisér který,natočil film Deadpool ,tak první jeho terminátor se povedl vážně skvěle.Oproti pátému pokračování je tenhle snímek daleko lepší.Sice ignoruje filmy terminátora 3-5 o tom ten film mám radši.Kdo ví jestli je tohle konec terminátora nebo se jednou dočkáme pokračování .Za mě 80% ()

Alois88

Myslím si, že nebylo třeba T3 předělávat. Osobně mám ten díl rád a považuji ho za důstojné zakončení naprosto parádní původní trilogie. Z jeho konce jsem hotový dodnes. Jestli mi připadá tento nový díl lepší? Nepřipadá. Ale to vůbec nevadí, protože se zcela určitě jedná o nejlepší díl právě od T3. Teď pozor, zbytek komentáře může obsahovat spoilery. Je to prostě další díl Terminátora se svým klasickým konceptem a parádní porcí akce. Bylo tam pár věcí, které mi přišly vyloženě pitomé: Naprosto přehnaná scéna s pádem letadla, zabití Johna Connora z již změněné budoucnosti (proč?) a následné polidštění terminátora, který ztratil účel (totální sračka). V každém případě i tak se jedná o velmi dobrý díl. Jen se modlím ať už tuto sérii neoživují, myslím, že už stačilo. ()

oldy

Nejlepši Terminator od T2 ? To nevim,ale lepši jak Salvation a Genisys jo.Novy model Rev-9 je slušným zabijakem. Někteři tady nemaji radi žensky hrdinky.Mi to nějak nevadilo.Co mi trochu vadilo jsou spomalovačky. Ne vždy se nějaka spomalovačka hodila.Filmu pomahla nepřistupnost R a postavy Arnold s Lindou.Uvidíme zda z toho bude nova trilogie.A pokud bude pokračovani,chtělo by to za režii Camerona :) ()

Knor

Terminátory mám rád, Cameronovy první dva filmy jsou kultovní záležitosti na který nedám dopustit, ale tenhle nejnovější příspěvek je úplná katastrofa. Nemá to vůbec žádný koule, co na tom, že je tu spousta akce. Kromě Lindy Hamilton a Arnieho jsou ty postavy plochý, nezajímavý a hlavně nesympatický. Záporák je těžko uvěřitelnej a vlastně ani nedělá dojem robota, ale spíš něčeho co se snaží zabít Avengery. Stejně tak není uvěřitelná ta přepálená a předigitalizovaná akce, která byla už chvílema vyloženě k smíchu. Očekával jsem, že pod Cameronovým štítem dosteneme další příběh, kterej bude mít nějakou hloubku a ,,něco" novýho ... a ono nic. Tenhle film JEN kopíruje původní Cameronovy klasiky a převypravuje úplně ten samej příběh, jen tu pozměnili názvy a jména, přeplácali to hromadou digitálního bordelu a přivedli nazpět Lindu Hamilton a Arnieho, což jsou jediný 2 plusy tohoto filmu. Co to jako mělo za smysl ?! Akce je tu hromada, ale chvílema je spíš směšná, než efektní. Žádná osudovost, atmosféra strachu nebo nějaký emoce. Trocha nostalgie zafunguje, ale to jen díky starým dobrým známým .. to je vše a kdyby tu tyhle dvě postavy nebyly, tak bych řekl, že jsem viděl nepovedenu parodii na Terminátora. Jo a na závěr, to co tu provedli s postavou Arnieho, to je kurva výsměch, to si mám opravdu připustit, že Terminátor došel k nějakýmu prozření, našel si rodinu, kterou zahrnoval láskou a navrhoval interiéry dětských pokojíčků ?! A pak ještě kvůli svědomí začal posílat sms Sáře ?! To jako kurva vážně ?!. Předešlý Genisys taky nebyla žádná bomba, ale tohle pokračování je ještě horší a pro mě jde o nejslabší film celé dosavadní série. Tímto tento film odsuzuji na úroveň SW Síla se probouzí, je to úplně stejná sračka :-) ()

elent

Nový film je jenom o tom, že když Mexikáni táhnou za jeden provaz - a cestou jich řada pojde nebo se ráda obětuje - dokáží změnit svůj osud :-D Takže po té, co si „čtyři“ scénáristé vyřídí prostřednictvím první poloviny snímku účty se zlým Donaldem za asistence tématu, utíkáme přes hranice do USA, se rázem ocitneme u rodinného krbu „zlého“ Terminátora. Tam se dozvíme, že je tak skvělý manžel, že ženy mu doslova padají k nohám a netouží ani po sexuálním uspokojení, protože on umí naslouchat a je vtipnej, že jo :-D A proč se to celé jmenuje Temný osud? Asi proto, že už tak nepřehledné akční pasáže se odehrávají navíc v temné noci, takže z ničeho je ještě větší nic. No a když svitne naděje, že konečně něco i uvidíme, autoři ty vizuální orgie zahalí nejen do temnoty, ale pošlou je rovnou k vodě (pod vodu). To aby bylo vidět už lautr hovno... Co mi vadilo asi nejvíc, bylo špatně využité ikonické hudební téma série - hrálo to zkrátka kde nemělo a vůbec to scénám nedodávalo na síle. A nové hudební motivy byly jak z každého druhého akčňáku (tzn. hlavně rychlé smyčce a stokrát ohrané samply). Otravný a zbytečný John Connor v sukni (i když teda v tom filmu nosí jenom kalhoty) a Sára Connorová, která s brýlemi z Top Gunu vypadá hrozně cool, ale bez nich je to čistej Klaus Kinski. 6/10 ()

john.h

Mene jak 4 si to urcite nezaslouzi. Po jednicce a dvojce je tohle ta prava trojka. Stale temna, s uctou k originalu. Je tam par hodne logickych nedostatku, ale clovek asi nad tim nesmi moc premyslet. Rozhodne je tohle smer, kterym se mela vydat serie uz driv. Pokud se bojite z traileru over the top akce v letadlech, klid. Vetsinou se to drzi pri zemi a akce je hodne podobna te ve dvojce, az na tu scenu v letadle, ktera ma pet minut. Co se tyce digitalnich omlazenych hercu, nemyslim si, ze jsem dosud videl lepsi vysledek nez tady. ()

fandadofilmu

Čekal jsem vcelku napjatě, s čím tentokrát hollywoodští scenáristi přijdou - v zemi, jež oplývá možná nejlepšími autory sci-fi (ovšem literárními) na světě. Povedlo se jim to - opět mi vyrazili dech! Vynalezli totiž, že vlastně není vůbec potřeba nic nového vynalézat! "Nový" Termínátor je tak vlastně jen novou verzí děje prvního filmu. Alelujá!!! Jaká úžasná nápaditost! Škoda, že se asi nedozvíme, kolik z těch 185 milionů dolarů rozpočtu šlo na honorář za tak objevný scénář. ()

GabrielNK

Od tohto Terminátora som nič nečakal, keďže predchádzajúca časť totálne sklamala. Film ma v kine ale milo prekvapil a docela som si ho užil (aj keď na prvé 3 časti to nejak nemalo) Herec zápornej postavy mi nejako nesadol (radšej by som videl ako záporáka nejakú "korbu"), no je to len môj vkus. Narozdiel od predchádzajúcej časti nebolo časté cestovanie v čase a teda dej sa zbytočne nekomplikoval. Za mňa 7/10 (priklonil som sa preto ku 4*z5*). ()

Alojs

Na mramorový pomník v duchu dvojky to není, ale slova o (pod)průměrnosti jsou úplně mimo. V rámci terminátořího universa se jedná o třetí nejlepší epizodu. Poněkud paradoxně se o tuto pozici dělí s druhou (resp. první) trojkou, která vznikla už v roce 2003. Oba filmy navazují na závěr ikonického druhého dílu a oba vykopávají po svém (přestože jsou pravidla hry pokaždé stejná = zlý terminátor nahání lidskou oběť). Millerův Terminátor přináší oproti původní trojce temnější atmosféru, intenzivnější akční sekvence a hlavně - mnohem zarputilejšího záporáka. Přestože se většina soubojů odehrává na klasické hrací ploše (jak jinak než s příchutí průmyslového kovu a dálničního asfaltu...), jednotlivé střety nepostrádají vysokou kreativitu. Když se zkrátka nemluví, je se na co koukat a nechybí tomu prvoligová kvalita. Akční pasáže jsou navíc relativně komorní (bojuje se na malé ploše) a umně pracují s motivem terminátora, který je schopen se rozdělit. Tento vylepšovák je ve filmu vytěžen na maximum, což platí i pro scénu, které jsem se obával nejvíce = souboje v padajícím letadle. V rámci akce je zkrátka všechno OK - ba co víc, je to téměř na plný počet bodů. Horší (či spíše komplikovanější) je to se samotným dějem. Předem avizovaný přepis údajů z roku 2003 není úplně bezbolestný, což je dokládáno hned úvodní scénou (jakkoliv je po technické stránce brilantní). Tento řez je však z pohledu trojkového restartu (zřejmě) nezbytný. Kdyby jej nebylo, nemohl by se na scénu vrátit starý Arnold a jeho polidštěná T-800. Nicméně... i tady to není bez oděrek. Přestože je Arnoldova postava resuscitována logicky, doprovodné hláškování brousí hranu únosnosti (stará trojka byla v tomto ohledu velmi "light"). Celkově vzato je však nový Terminátor důstojnou alternativou k původním filmům - tedy i ke skvěle zakončené epizodě z kraje tisíciletí. Plný příděl hvězd je výsledně plně zasloužený. Byť jsem Millerovi nevěřil a Temný osud preventivně odepsal, cílový produkt je ukázkou upřímné týmové spolupráce, která navazuje na starší sourozence a jež odvážně rozvíjí (ne)existující vesmír "kybernetické ochrany". 100% logika musí jít stranou, ta nefungovala ani u jedničky, ani u tolik zbožňované dvojky. Terminátor je v prvé řadě jedna velká honička. Vždycky jí byl a vždycky jí bude. Bohužel, či bohudík. P.S.: po druhé návštěvě kina stále převládá spokojenost a taktéž přesvědčení, že je nový T3 nejlepším akčňákem tohoto roku. Druhá polovina filmu nedává divákovi ani vydechnout a servíruje jednu laskominku za druhou! ()

-henry-

To bylo keců o návratu ke kořenům a nakonec to je při nejlepší vůli na stejný úrovni jako předchozí Genisys. Každý divák si tu najde nechtěně směšné momenty, umělý patos, repetetivní nebo nepřehledné scény/záběry a nezodpovězené otázky (třeba jak přesně vlastně fungoval nový terminátor nebo likvidovala Sara jen staré typy terminátorů?). Linda Hamilton hraje jako "kdyby už dlouho v ničem nehrála" a Arnie si tu zadělal na nový komediální spin-off. O tématu mexické imigrace se nemá smysl rozepisovat, protože nijak využita není, přitom to mohly být ty nejzajímavější akční scény :). Až v hospodě po projekci ale zjistíte, že nejvěší looser je Skynet/Legion, který ať dělá co dělá, vždycky to posere a zničí sám sebe. Zkrátka docela zábavný guláš, kde se furt něco děje, ač není úplně jasné co a jak. Jako Genisys. ()

Comida

Tim Miller to v akčním řemesle rozhodně umí, bohužel mimo akci krapet zaostává. Největším problémem nicméně je samotná logika děje, jenž je naprosto k smíchu a díky které člověk pociťuje velké zklamání. Ale tak ta pitomost se strojem s vlastním myšlením se dá vysvětlit že přece jenom Arnie si na chatě uspořádal setkání aktivistů v čele s Gretou Thunberg (nic proti ní, vím že to myslí dobře) a narušení Lindou Hamilton, basketbalistkou Mackenzie Davis a reinkarnovaným Johnem mu moc nevoní, tak se rozhodne jich zbavit způsobem že jim pomůže aby mu chudákovy staříkovi dali pokoj. Nicméně ono těch děr v logice je ještě více. Sice jsem se nijak extrémně nenudil, ale prostě při pomyšlení na jedničku a dvojku nový Terminator zanechává nepříjemnou pachuť kterou jen oslazuje příjemná a stylová akce. 6/10. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)