Džókamači no Dandelion

• Japonsko 城下町のダンデライオン (viac)
Promo 2

Byl jednou jeden král a ten se rozhodl, že bude se svou rodinou bydlet co nejblíže normálním lidem. A tak se přestěhoval do jednoho obyčejného města a své děti poslal do normální školy. Král si přál mít své děti neustále pod dozorem, a tak nechal po městě nainstalovat více jak 200 bezpečnostních kamer. Chtěl také, aby byla celá královská rodina co nejblíže běžným lidem, aby je řádně poznali, a tak se domluvil s jednou televizní společností, že jim poskytne záznamy z těchto kamer. Navíc všech 9 princů a princezen nejsou jen tak obyčejné děti, ale každé z nich má nějakou nadpřirozenou schopnost, což je ale ve zdejším království naprosto běžnou známkou královského původu. Král se navíc rozhodl, že přesně za rok budou uspořádány volby, v kterých si běžní občané podle toho co viděli v televizi vyberou nového krále, nebo královnu...
Akane je jednou z princezen, která ale netouží po popularitě, ani po královském trůnu. Jediné, co by chtěla ze všeho nejvíce, je trošička soukromí bez všech těch otravných kamer, které ji sledují na každém kroku. Je to ovšem hodné děvče se smyslem pro spravedlnost, a tak když se potká na ulici s lupičem, využije svou schopnost a lupiče chytí. Tím na sebe však upoutá pozornost a z dívky se okamžitě stává jedna z předních kandidátek na královský trůn. (Jeoffrey)

Promo 2

Jeoffrey

V podstatě takové klasické slice of life anime z lehce netradičního prostředí. Co mě z počátku vcelku zajímalo byl ten klasický orwellowský motiv s kamerami na každém rohu, ale tady se s tím bohužel příliš nepracuje, kamery jsou sice všude, ale jenom proto, aby na ně mohla hlavní hrdinka nadávat a hysterčit, což pro mě bylo po druhém díle už docela otravné. Taky mě docela zaujala ta "reality show" prostě to, jak dělali v první episodě televizní soutěž pro běžné občany. Skoro jsem si říkal, že by mohli nějak povedeně zpracovat tohle téma, prostě taková "Royal reality show", nebo třeba "Království hledá panovníka" a možná by to i bylo vtipnější, než "běžný život královských sourozenců". První episoda zaujala, druhá mě spíš odradila a podobné drobné výkyvy se u mě vyskytovali docela pravidelně, ale dojem byl pořád někde kolem průměru (horší/lepší). No alespoň ta "velmi křehká rodinná pouta" byla místy docela zajímavá. Co se postav týká, časem jsem si ke každé našel cestičku a žádná mi vysloveně nevadila a některé (Shuu, Misaki, Teru, Shiori) jsem měl i docela rád... Finále bylo poměrně dobře zpracované a poslední díl se mi vlastně i docela líbil. Ve výsledku zkrátka klidná i když místy lehce zvláštní podívaná, která mě nijak neurazila a někdy i lehce potěšila. Takže lepší průměr - 5,5/10 ()

DaweForeman

Utopický svět (moderní království), kde je vše v sytých barvách a veškeré problémy se zdají být bezvýznamné. Respektive se jedná o příběh velké královské rodiny a nadcházejících voleb, kdo z 9 sourozenců se stane příštím vládcem. Většinou jde o to, v jakém psychickém a citovém rozpoložení jsou jedinci, jaké mají schopnosti a koníčky a obecně jak se cítí ohledně celé věci s následnictvím. Jedná se tak o oddychovku od všech různých náročných a hloupých anime. Svým způsobem i tohle je přihlouplé, ale v celkem přijatelné hranice. Přesto to člověk ale extra nenadchne, protože to nemá žádný náboj, ale úplná nuda to zase také není. Animace je dobrá a hudební stránka je průměrná. ()