Seveřané

Nórsko, (2016–2020), 9 h 8 min (Minutáž: 29–34 min)

Kåre Conradi, Nils Jørgen Kaalstad, Jon Øigarden, Bjørn Myrene, Silje Torp, Trond Fausa Aurvåg, Øystein Martinsen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen (viac)

Vikingové z městečka Norheim v roce 790 př. n. l. mají náročný program plný drancování, plenění a násilných řešení problémů. (Netflix)

Recenzie používateľa Mrkvič k tomuto seriálu (2)

Seveřané (2016)

1. série začala přesně tak, jak zmiňuje každý druhý v komentářích - Vikingové v podání odlehčené verze Monty Pythonů. Naprostý souhlas. Ujetý pohled do historie vikingů. Humor je naštěstí vstřícnější k divákovi. Vzhledem k myšlence a prostředí bych ale čekal, že mě seriál zasáhne víc. Cítím, že jsou vtipy dobré, ale prostě jim chybí nějaký ten drájf. Jakoby vtipy neměly úplně pointu a nebo ji divák ví moc dlouho dopředu.2. série je nese ve stejném duchu jako první. Akorát ale zůstává bohužel pouze u tématu vlády nad vesnicí. Tedy je humor pořád stejný a zaměřený stále stejným směrem. Sice je pořád úsměvné sledovat bisexuálního Orma, který je střídavě vládcem jedné vesnice, ale vtipy už nemají takřka žádný říz, když jsou pořád na stejné brdo. 3. série má skvělé poslední dva díly. Děj odsejpá, někam se posouvá a krásně na sebe scény navazují. U prvních 4 dílů jsem měl ale pocit, že děje a hlavně humoru je v každé episodě na 20 minut místo 30minut. Většina fórků je příšerně natahována. Dokola a dokola, kdy už další a další vysvětlování nebo opakování není vůbec vtipné. Jinak ale řada zapůsobila tak, že bych si dal hned 1. a 2. znovu. ()

Souboj (2016) (S01E06)

Slušné finále se scénou veřejného prznění. Ta byla skvělá. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz