Návrat náčelníka způsobí boj o moc s žárlivým bratrem, moderní otrok přináší na sever umění a tvrdý válečník zvažuje výhody zemědělství. (Netflix)

muti

Vikingovia predbehli dobu a dostávajú sa príliš skoro k otvoreniu prvého divadla, s tým že už majú aj obsadenú rolu kreatívneho riaditeľa. Doba vikingov končí a je načase zbaviť sa všetkých zbraní. Avšak súboj ešte neskonči pretože vikingovia ešte nepovedali svoje posledné slovo. Seriál sa absurdnými dialógmi podobá na Monty pythona, s tým že vidíme extrémne prelinania súčasnej mentality so starým svetom. Je možné takéto skĺbenie? Vidíme že áno a tvorcovia nám ukazujú úplne nové vtipné aj kritické situácie ()

Necrotongue

První sezóna seriálu si u mě nevedla nikterak špatně. Potěšily mě montypythonovské momenty, které se občas vynořily, jen je škoda, že je tvůrci podávají v jakési dietní verzi. Chybělo mi tu to pravé zapálení pro věc, a to je i jedním z důvodů, proč není mé hodnocení vyšší. Dalším je postava otravného římského herce a všestranného umělce Rufuse, která mě opravdu nebavila. Dokonalou figurou je naopak dobrovolný otrok Kark, který mě bavil v každé své scéně. Doufám, že se mu bude podobně dařit i ve druhé řadě. ()

Trevor

Seriál Norsemen sleduje príbehy obyvateľov osady Norheim a ústredných postáv jarla Ormeho, jeho brata Olava a jeho verného spolubojovníka Arvida. Treba uznať, že toto komediálne spracovanie Vikingov si dokonale uťahuje zo samotného seriálu a dá sa predpokladať, že fanúšikov spomínaného seriálu rozčarovalo. treba však uznať, že tvorcovia Norsemenu vytýkajú Vikingom to, čo väčšine ľudí na nich vadí a odchod jarla Varga v záverečnej sérii vystihoval útek Invara z Kattegatu dokonale. Veľa humorných scén s dobre vybranými hercami je zárukou toho, že sa človek bude baviť celkom dobre, aj keď jedna z epizód toho humoru príliš neobsahuje. ()

klukluka

První 4 díly mi připadaly báječný a zpětně si říkám, že byly fakt vyfutrovaný a ty častý zmínky uživatelů ČSFD o Monthy Pythonech mi přišly trefný, taky mi je ten styl humoru připomínal, ale ty poslední 2 epizody v první sérii byly jako kdyby úplně odjinud, jako kdyby to psal někdo jinej. V mých očích to ztratilo ten počáteční švih, jaksi to ztěžklo a místo finále grande mě to přestalo bavit. Dám tomu ale ještě šanci, třeba se ke mně to prvotní okouzlení vrátí. ()

• V epizodě zazní skladba „Helvegen“ od norské hudební skupiny Wardruna. (Doomcourier)