Manželský pár vracející se z exotické dovolené, svůdná rusovláska tající své bizarní zaměstnání, nevěsta v pokročilém stadiu těhotenství nebo mladý muž posedlý počítačovou hrou a jeho matka se stejným vztahem k domácím zvířatům. Šest příběhů o obyčejných lidech v extrémních situacích připomíná tu zlý sen, tu opravdu povedený kanadský žert. Talentovaný debutant Paweł Maślona přibližuje dramatické životní okamžiky několika smolařů a nešťastníků se svěží hravostí a nevídaným citem pro míchání tragiky a komična. V břitké satiře předkládá tempem, které nemůže nestrhnout, suverénní odpověď na otázku, zda je možné přeložit do filmového jazyka záchvat paniky. (MFF Karlovy Vary)

misterz

Sem-tam sa stane, že ma poľská produkcia nenadchne a toto je presne takýto prípad. Potenciál by tu bol, pretože nápad v zmysle rozdelenia príbehu na 6 častí a venovanie sa jednotlivým osudom zvlášť niečo v štýle Magnólia, mám veľmi rád, avšak scenár bol nevýrazný až strach. Nudné, málo humorné a s minimom zaujímavejších dramatických scénok. Jediná lepšia situácia bola s tým mŕtvym v lietadle. Inak ploché, bez chuti a bez zápachu ako sa vraví, alebo ako vravím ja - plkotanie o ničom. Podpriemer. 40/100 ()

bubun

Škoda nevyužitého potenciálu, myslím, že námětem na to film měl... Bohužel konec nic moc, a některé dějové linie mi přišly nezábavné, nudné, vytvořené na efekt - ale ten se nedostavil. Nejvíc mě bavil příběh té pornoslečny, které se do garsonky nakýblovaly invazivní kamarádky, a ne a ne pochopit, že maj vypadnout. Letadlo taky nebylo špatný, ale byla bych radši za nějakou méně očekávatelnou pointu. ()

Necrotongue

Příliš jsem se namlsal u filmů Patryka Vegy a předpokládal jsem, že se s Poláky zase dobře pobavím, ale tentokrát jsem narazil. Tvůrci rozvinuli příběh do několika dějových linií, které se v závěru musely logicky spojit, ale bylo to spojení nevýrazně mdlé, stejně mdlé byly i původně rozdělené části vyprávění. Z celého snímku jsem měl pocit jakési podivné nedotaženosti, nebyl sice nudný, ale nebyl ani zábavný, byl prostě nevýrazný. ()

vyfuk

[KVIFF] Za celý život jsem neviděl moc polských filmů. Asi protože moc netočí, ale asi i jejich tvůrčí situace je skoro stejná jako u nás. I když ale bohatá na minulost. Film, který začíná hlavně nekompromisně. A poté se odvíjí různými příhodami a věcmi nad kterými zůstává rozum stát. A umí si to držet v celku dobře naladěnou vlnu. Poté to vlastně eskaluje do velkolepého plot twistu, který sice vypadá hustě, ale pokud si neděláte celý film poznámky, tak stejně budete mít jenom asi 50% z toho všeho. Ale každopádně celý film je zajímavý a zpracovaný dle mého v celku dobře. Zabavilo i pobavilo. ()

Filmmaniak

Příjemně svižná povídková komedie, jejíž jednotlivé volně provázané příběhy mají solidní základ v dobře vybudovaných situacích a dokonce i konzistentně gradují, ale ne vždy jsou dovedeny k uspokojivé pointě. Ve výsledku zábavný mix bavící legračními událostmi nasáklými stresem a pozvolně stupňovaným tlakem. ()