Vavča

Dobrá věc se podařila! Japonsko má novou akční hrdinku, Rena Sasaki (Keiko Kitagawa) hledá detektiva (ženu), který svojí spoluprací se stalkerem zavinil smrt její mladší sestry, cestou musí sejmout hodně zkorumpovaných detektivů a jejich pomahačů. Seriál je to nejen akční, ale i dramatický s dobrou stavbou scénáře (bezpochyby zásluha předlohy), detektivní pátraní je vskutku napínavé a rafinované, ano často jsme revenge zápletku, sesterské vztahy, psychopaty viděli. Jenže Keiko Kitagawa je prostě nová Angela Mao Ying nebo Pei Pei Chang, akční roli jí na 100% věříte, spoléhá nejen na fyzickou sílu, ale i vědomosti alá MacGyver, kdo může nemilovat takovou hrdinku? Keiko je často obsazovaná herečka, ať se to někomu líbí nebo ne, vždy jsem ji bral jako nadprůměr, ale nic výjimečného, tady se podle mě našla a po Akumu My Little Nightmare předvádí nejlepší výkon kariéry. K tomu si připočtěte perfektní dynamický a nabušený OST, který má na svědomí íránský skladatel Nima Fakhrara (kombinace symfonických aranží, rocku, špetka industriálu, ani Hans Zimmer by se za to nemusel stydět). Plusem je i titulní návykový song Beautiful Chaser od BulletTrain, kde struny elektrické kytary prohání Marty Friedman, co více by jste chtěli? Tohle je skutečně výrazný a přelomový seriál, kde máte v Japonsku žánr GwG (grils with guns) v hrané podobě? Navíc kromě Miki Mizuno (*1973), Země vycházejícího slunce žádnou akční hrdinku nemá, takže z mé strany možná nadhodnocení o 1 hvězdu, za kterým si však stojím. Teď už před námi stojí jen jedna otázka, vrátí se další sezónu Beautiful Chaser? ()

Lama.Lama

Jako bylo to fajn, ale takové přitažené za vlasy, co si budeme povídat :-D Když já mám ale slabost pro tenhle typ hlavní hrdinky - lone wolf, chytrá, mazaná, umí dát někomu přes papulu - jo, jo, to je moje. Navíc tu Keiko není uječená, takže to je plus. ()

Mik_e

Zábavná akční podívaná se skvělou akční hrdinkou. Je to místy poněkud (poněkud hodně..) přehnané, je to ale jízda co si udrží tempo až do finále. A to je asi to hlavní..Doufám, že bude druhá série. ()