Pred 15 rokmi sa najlepší priatelia Sal (Adam Ferrara) a Vince (Gary Basaraba), výrobcovia najobľúbenejšej pizze v štvrti Malé Taliansko v kanadskom Toronte, škaredo rozhádali a založili konkurenčné pizzerie. Dnes medzi nimi zúri doslova pizzová vojna. Sal a Vince delia svoj čas medzi vzájomné sabotovanie svojich biznisov a urážky, ktorými sa častujú v miestnom bare. Ale nie každý chce vojnu. Salova dcéra Nikki (Emma Roberts) a Vinceov syn Leo (Hayden Christensen) sa do seba zamilovali. Rovnako aj Salova matka Franca (Andrea Martin) a Vinceov otec Carlo (Danny Aiello). Keď Franca a Carlo oznámia svoju svadbu, tajomstvo Nikki a Lea tiež vyjde na povrch. Sal a Vince to už viac nevydržia. Uzatvoria stávku - „Tím Sal“ bude čeliť „Tímu Vince“ v súťaži v pečení pizze, kde porazený bude musieť definitívne opustiť Malé Taliansko. Sal a Vince uspejú v snahe poštvať svoje deti proti sebe. Emócie sú rozpálenejšie ako pece na pizzu. Malé Taliansko je teraz vojnovou zónou. Kto bude víťazom? Tím Sal alebo Tím Vince? A čo bude s dvomi nádejnými pármi? Stane sa ich láska obeťou alebo víťazom tejto epickej kuchárskej súťaže? (TV Markíza)

neo93

Oddechová romantická komedie, u které nemusíte vůbec přemýšlet v hlavní roli s pohlednou Emmou Roberts. Ta byla hlavní důvod, že jsem si tento film pustil, jinak bych se k tomu vůbec  nedostal.  Snímek se odehrává, jak už název napovídá v italské čtvrti v neurčitém kanadském městě. Sledujeme dvě rodiny, které společně vyráběly pizzu a byly si tím pádem velmi blízké. Jenže po soutěži o nejlepší pizzu se rozkmotřily ve zlém a nyní fungují každá zvlášť, ačkoli své podniky mají vedle sebe. Do jedné z těchto rodin se z Londýna na nějakou chvíli vrací Nikki (v podání zmiňované Emmy Roberts). A hned vzápětí potkává svou dávnou lásku z dětství Lea, který pochází, jak jinak než  zase z druhé znepřátelené rodiny. Oba dva pochybují o lásce k tomu druhému, ačkoli se znají dlouhá léta, kdy spolu vyrůstali,  dělali různé vylomeniny a hráli třeba fotbal. Nakonec však najdou přesně to, co hledají. Vy si naopak můžete být jistí, jak tato provoněná romance i s jejich rodinami dopadne. Nejvíce zajímavá byla ústřední dvojice, jelikož chemie mezi nimi docela fungovala, pohádané rodiny už méně, jelikož jejich údajná válka platí v podstatě jen pro hlavní hlavy rodiny. Ve výsledku relativně sympatický snímek, který ale příliš nepřekvapil. ()

silentname

Ach tie klišé. Myslím si, že recepty na klišé sa tu skutočne vychytali. "Little Italy" sa viac-menej v ničom neodlišuje od všetkých ostatných filmov, ktoré majú presne ten istý scenár. Viete kam to pôjde, ako to dopadne, čo všetko reálne film prinesie a z nejakého dôvodu to podľa mňa funguje celkom dobre. Okey, poviem to inak. Napriek všetkým klišé som si film užil, lebo srdce mal podľa mňa na správnom mieste a nakoľko Emma Roberts je talentovaná herečká. Je pekná, je zlatá a je veľmi talentovaná. A vie tomu filmu pridať tú potrebnú dávku šarmu, ktorý sa sem vďaka tomu dostane. S Haydenom Christensenom im chémia celkom funguje, no je tu jeden dosť veľký problém a to je ten do očí bijúci vekový rozdiel. Keď sú scénky v detstve, pôsobia v podobnom veku. V dospelosti tých 10 rokov rozdiel skutočne bije do očí. Je ťažké ma presvedčiť, že Hayden Christensen už nemal 30, keď mu viac ťahá ku 40-ke. Romantické momentky sú dobré, a okrem toho ma film aj s manželkou nakopol k tomu, aby sme si k nemu nejakú tú pizzu objednali. Takže tam film rozhodne niečo zapracoval. A dokonca sa nebránim k filmu vrátiť. Napriek tým všetkým scénkam, ktoré som videli miliónkrát mám pocit, že minimálne som sa pri nich bavil, chcel som to dopozerať a najmä by som sa tomu opätovne nebránil. Napriek tomu, že to tiež patrí medzi filmy na jedno pozretie. Ak by ma niekto lákal na prídavok, nebránil by som sa. Zvážte si sami a uvidíte. Hodnotenie: B ()

BOURQUE

Ľahká romantická komédia s nemalou príchuťou Italského temperamentu. Film, ktorý na nič nehrá a (hlavne) chce trošku pobaviť diváka. H. Christensen mi na rolu Lea nepríde úplne „jednoznačnou“ voľbou. Za to E. Roberts áno a je v dobrej forme. Keď chcete zhruba na 100 minút zabudnúť na problémy okolo seba, nevadí vám „malá“ dávka klišé momentov a máte rád pizzu, tak film „Malá Itália“ nebude pre vás zlou voľbou. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

jefff

Jediným pozitivem filmuje Emma Roberts. Naprostým průserem filmu je Hayden Christensen, který dokazuje, že patří k největším omylům filmové historie, když byl vybrán pro roli Skywalkera. Hayden je tu skutečně otřesný, ba přímo nesnesitelně sterilní. Filmu ale nepodráží nohy jen jeho neschopnost, ale i zmatená nezábavná režie a debilní scénář. ()

elanius

(84/2018) / Mám pocit, že niekto hrozne bohatý vlastní licenciu na vytváranie romantických komédií. Stačí kúpiť a dosadiť si hercov, prostredie a nejaký počítač proste vypluje výsledný produkt. Pozitíva: Emma Roberts a všetko to talianske okolo. Ak máte radi pizzu film sa bude určite páčiť nech by v ňom bolo hocičo, závidím štábu. Negatíva: Little Italy je mix už tisíc kráát videných scén, zápletiek a vtipov. V pohode som si pár krát odbehol a všetko ďalej šlo overenou cestou. Jeden krát sa tých 60 minút čo som z tohto filmu videl asi dalo. (5/10) ()

• Emma Roberts ve filmu nosí červené tričko s nápisem: „A slice of heaven.“ Julia Roberts, Emmina teta ze skutečného života, měla na sobě tričko stejné barvy a se stejným popisem ve filmu Mystic Pizza (1988), který natočil stejný režisér jako tento film, a proto se spekulovalo, že by mohlo jít o pokračování. (KGBelik)
  • Zákazník v Salově (Adam Ferrara) restauraci nosí jmenovku s nápisem „Mario“ a Nikki (Emma Roberts) ho oslovuje „pane Puzo“. Mario Puzo napsal knihu „The Godfather“, podle které byl natočen film Kmotr (1972). (KGBelik)