Luo man di ke xiao wang shi

• Čína 罗曼蒂克消亡史 (viac)

Vavča

Komplikovaně vystavěný příběh mistra temných krimilnek Er Chenga není ve Wasted Times vůbec snadný na sledování, několik časových skoků, nesouvisejících pasáží nutí diváka trochu zapojit šedé buňky mozkové. Šanghaj třicátých let, několik bohatých kriminálníků, obchodníků, japonských vládních činitelů vytvoří svými zájmy výbušný příběh a nelítostné soupeření a koloběh msty. Velmi výrazná dobová atmosféra pomalejší tempo, silné hudební pasáže. Zhang Ziyi je stále herecká bohyně, jeden z mála snímků, kde hraje Japonce, Japonec Tadanobu Asano podal vynikající výkon. Tohle není film na jedno podívání, jistě bude mnohé diváky frustrovat, ale já ho mohu doporučit, jako neobvyklý, který ve mně zanechal silný dojem a šlo o jednu z událostí roku 2016. ()

Lucretius

Do sebe zahleděný snímek. Sevřená, až divadelní forma, komplikovaná struktura ani přestylizovaný vizuál by sami o sobě nevadili, ale z nějakého důvodu se prostě nedostavuje pocit funkčního celku který by je obhájil. Bez něj, u filmu s takovými prostředky, se pak člověk těžko brání dojmu samoúčelného exhibování a nadutosti. A z toho plynouci tendenci další chyby hledat a ne přehlížet. Špatný film to vyloženě není, ale tak dobrý jak se tváří taky ne. Už jen vzhledem k jménům herců je to škoda. ()

tompaulman

Film na mě působil, jako kdyby jediným cílem režiséra bylo udělat něco, co bude vypadat hrozně artově. Ve dvou hodinách je bohužel zajímavá jen zápletka, která se odehraje mezi charismatickou Ziyi Zhang a Tadanobu Asanem. Zbytek je nepřehledná a nudná směs ksichtů a jejich vražd. Nepomohlo ani to, že tu hrajou dva z mých oblíbených čínských herců. ()