Marie (Anna Polívková) je typická mestská singl. Pracuje síce ako úspešná televízna moderátorka, ale vo vzťahoch má dar priťahovať iba hlupákov. Naopak, jej sestra Karolína (Ester Geislerová) už toho pravého našla a plánuje svadbu. A tak Marie prichádza za rodinou na návštevu do rodného mesta. Doma stretáva svoju dávnu lásku Jiřího (Jaroslav Plesl). Počas niekoľkých okamihov je jasné, že ich stará láska časom nevyprchala. Ale celá vec má jeden háčik. Jiří je snúbencom jej sestry. (Magic Box)

oveckaoa

Podle traileru a hodnocení jsem čekal totální sračku nicméně v rámci žánru to bylo nad míru snesitelné. Určitě je to lepší než předchozí režisérův počin, kterému jsem dal 1 hvězdu a nudil sem se u toho. Bohužel hvězda dolů za feministické sračky (když se chlap vyspí s ženskou je hajzl, ale ona za to, že mu dá svině není zvláště kdyby to byla její sestra tak by mě to štvalo o to více). Překvapivě i herci jsou solidní a nikdo mě tam vyloženě neiritoval a i hudba je na solidní úrovni a to ten žánr nemusím. Další hvězda dolů za fekální scénu i když pobavila. 60 procent v rámci žánru nadprůměr. ()

Master19

Jedna z těch romantických komedií, která vyšumí stejně rychle jako úterní díl "ordinace". Stejně jako v té ordinaci, ani tady nedojde k vývoji postav, největší změnou v charakteru je ostříhání táty Klepla. Hádky a konflikty se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší a najednou nikdo neřeší, co bylo předtím. O hodné je postaráno, zlí jsou vymáchání v hovnech, nepřející vyhozeni, přející odměněni. Tak to má být, tak to mají děvčata rády. Na druhou stranu to má spád a není to úplně stupidně natočeno, takže trochu nadhodnotím. ()

PamelaJJK

Odpočinková komedie, která se mi nečekaně líbila. Ano, člověk tuší, jak to celé dopadne, ale vůbec to nepřekáží tomu, aby se bavil. Mělo to atmosféru, kde nebylo místo na nudu a když k tomu přičtu skvělé obsazení (hlavně Anna Polívková, Jaroslav Plesl, Bohumil Klepl a Jan Dolanský) a skvělou hudbu kapely Brutus, která zde sama měla podstatnou roli, tak vlastně není co řešit. Velká většina komedií z poslední doby je nekomediálních, ale Dvě nevěsty jsou přesně podle mého gusta. Takže určitě 4 hvězdy. A proč vlastně nedat plný počet? Bavil jsem se, líbilo se mi to a klidně si Dvě nevěsty v budoucnu zkouknu znovu. Takže to navýším a dávám plnou palbu. ()

KNicole

Film s Evou Holubovou bych si pustila, i kdyby kývla na roli v Čelistech. Ale tady mě kromě ní přitáhlo i duo Polívková a nejmladší Geislerová - obě představitelky archetypálních trubek a poděsů, co na normálního chlapa nenatrefí, a když jo, uteče jim od oltáře. Samozřejmě už z titulu filmu tady jejich role nebyla v ničem jiná. Akorát to tentokrát hrály obě naráz. Ale příjemně mi tu sedly, a co víc - šokovala jsem samu sebe, když mě to v prvních minutách dokonce začalo bavit a několikrát jsem se spontánně zasmála. Bavily mě nasbírané stereotypy o dezertérovi z Moravy, co jednou ročně opustí Prahu a přijede na oběd k široké rodině ("To se tam teď u vás nosí?" "Ty ses tam ale spravila!"), i výkon opilé Polívkové, která po všech slivovicích vypadala zcela totožně s opilým Polívkou v Dědictví. Bohužel nastavená laťka celkem rychle klesla na klasický český podprůměr, a zvlášť od druhé poloviny se to táhlo tak nesnesitelně, že jsem se modlila, ať už si tam toho Plesla konečně některá vezme. Boba Klepla s Holubovou ale v manželském páru stojí za to vidět v každém dalším filmu. Na českou kotlinu lepší než drátem do oka - takže dvě hvězdy. ()

3DD!3

Máte chuť dívat se dál? Nemáme... Sračkárny o rádoby dobré náladě s náhodně vygenerovanými problémy pokračují. Vážně bych chtěl vidět jak v tomhle typu filmu někdy v půlce přiletí mimozemšťani, kteří chtějí žrát lidem mozky a po otevření prvního zjistí, že tam žádný nemají a ze vzteku zlikvidujou celou planetu. ()

• Natáčanie trvalo približne mesiac. Posledný raz sa natáčalo 20.8.2017. (classic)