Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

POMO

The Circle končí zápletkovo v momente, kedy by sa poriadny thriller iba rozbehol. A dve hodiny stavia na veciach, ktoré by v poriadnom thrilleri boli iba štartovacími, či doplňkovými motívmi. Poukázanie na stratu súkromia a korporatizmus súčasného prepojeného sveta chválim, ale vynaloženie s nimi je priehľadné a naivné. Aspoň, že na Emu sa dobre pozerá. Jej civilnosť film zachraňuje, dodáva mu charakter. ()

Pepinec

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky. ()

Arsenal83

Tento film nie je sci fi. To, že sme všade na každom kroku sledovaní, vieme už dávno. Zapnete si telefón, zaplatíte nákup kartou, prejdete sa po ulici, všetko je monitorované. Myšlienka virtuálnej despocie je teda celkom dobrá, ale chýbalo mi tu trochu korenia okolo toho. Výkon Watsonovej je trošku poslabší, nepáčila sa mi tu. Inak komentár verbala maximálne trefný. ()

TheEvilTwin

Nápad shromažďování informací a jejich zneužívání je na zfilmování poměrně těžká, obsáhlá a komplexní věc a Circle tento úkol nezvládl - přesně, jak jsem předpokládal. Watson a Hanks jsou fajn, ale výrazněji neoslní, vlastně kdyby měl film jakékoli jiné herce, ani bych to nepostřehl. Zpracování filmu je spíše povrchnějšího rázu, poměrně bez napětí a neumí v divákovi vyvolat pocit zájmu o další vývoj filmu, jakoby režisér měl hlavní premisu, ale nevěděl, co k ní dál nabalit do celovečerní stopáže. Výsledkem je pak spíše “béčková” vynechatelná záležitost s dech nevyrážejícím finále, u které nevidím důvod, proč ji tvůrci chtěli vlastně tak moc zfilmovat… ()

castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!! ()

• Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)
  • Jedná se o poslední snímek herce Billa Paxtona, jenž zemřel jen pár měsíců před premiérou filmu. (Domin1359)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců