HellFire

Zajímavý dokument o vzniku He-Mana, na který jsem se podíval pouze na doporučení, protože tuhle postavu jinak znám pouze z nepovedeného filmu a z internetu, kde nějakou dobu kolovalo meme s He-Manem, jak pozvedá meč a řve „I have the Power“. Považoval a stále považuji zrovna tohoto hrdinu spíše za postavičku hodnou posměchu než něco, co by se dalo brát vážně. He-Man (a celý jeho vesmír) vznikl původně jako plastová hračka, protože Mattel hledal další frančízu, na které by mohl vydělávat. Postupně se přidal komiks, následně seriál a nakonec film. Momentálně se pracuje na filmovém restartu. He-Man je a byl populární v podstatě jen v USA a vsadím se, že kdyby někdo chtěl podobnou postavičku vytvořit dnes, snesla by se na něj vlna sexistické nenávisti. Ačkoliv mě osobně přijde He-Man spíše zženštilý (nejspíš to dělají ty krátké blond vlasy – ukažte mi svalnatého muže, který nosí takový účes). ()

Marze

Dokument Netflixu o komerční ikonické značce - hračce. Síla Power of Grayskull je působivě vybroušená , velmi profesionální prezentace od scénáristů/režisérů Randall Lobb a Robert McCallum. Oba nalezli rovnováhu mezi informacemi, rozhovory a jejich dokument je snadno pochopitelný, rozdělený do stravitelných částí mezi tvůrce, historiky a fanoušky, které jsou podrobně zkoumány. Vidíme tvrdou práci a vášeň mnoha lidí. Vidíme jejich pozitivitu a lásku. V druhé polovině film trochu ztrácí tvar. Hezký závěr se pak objeví zcela nečekaně. ()