Poté, co byla vyhozena z umělecké školy a najde si práci v kanceláři, dostane rozmarná malířka šanci splnit si svůj celoživotní sen o adoptování jednorožce. (Netflix)

nogi

Pohodová romantika pro pohlazení na duši :D Opravdu, když chce člověk vypnout a odpočinout si u něčeho dětsky nevinného, přímočarého a jednoduchého, tady nehrábne vedle - a jestli navíc máte rádi jednorožce tak u toho budete slintat! ;) Upřímně nevim, co se na tom všem ostatním tak hrozně nelíbí - že si hlavní hrdinka nechce být prezidentem vesmíru do 25? že neví, co chce dělat a bojí se dospět? Upřímně, bizárnost a rozdílnost některých scén (která nebyla zas tak šílená, jak se některým zjevně zdá) krásně ladí do celého "dětského" pohledu na svět. ()

Franki69

Už je to pár dní…a zůstal ve mně z tohoto holčičího filmu takovej příjemnej pocit. Brie Larson samu sebe zrežírovala v okouzlující roli mladé ženy, která vnitřně odmítá opustit dětství. Ze všeho nejraději maluje, ale z umělecké školy jí vyhodí a musí do zaměstnání. A najednou jí do práce začnou chodit podivné pozvánky od Obchodu (The Store). Jsou adresované právě jí… a když se konečně odhodlá, narazí v něm na Samuela L. Jacksona, který jí nabídne jedinečnou koupi – pravého jednorožce. Zní to bláznivě? No to je naprosto v pořádku. Tuhle dětskou naivitu tvůrci chtěli do filmu dostat, a aniž by ji parodovali nebo zesměšňovali, chtěli jí udržet až do titulků… A smekám pomyslný klobouk, jejich záměr vyšel. Pokud byste chtěli tip na romantický film pro klidné odpoledne nebo večer s někým vám blízkým, tenhle nízkorozpočtový film tu atmosféru rozhodně nepokazí. Brie Larson a jejímu dívčímu světu uděluji nadprůměrných 60%. ()

misbos

Kapitánka Narciska opět zasahuje, tentokrát ve svém vlastním filmu - aneb - nehodnotím, neb to evidentně nebylo pro mě (bílej, přes čtyřicet.... však to znáte..). To si točila sama pro sebe, protože je do sebe udělaná. "Those guys do not know things, I KNOW things!" ... like yeah... you know JACK SHIT! ()

Wysch

Dovedu pochopit smysl tohohle filmu, jeho pointu, úmysl autorky jeho scénáře a jeho režisérky. Provedení je ale tak bídný, technicky i herecky, že bych si dovolil tenhle snímek ohodnotit spojením "ztráta času". Jediný pozitivum tak aspoň vidím v tom, že Virgil má skvělej hlas a Brie, i přes veškerou tu kontroverzi okolo její osoby, je pěkná baba. Mno. ()

Spiker01

Zhlédl jsem ničím nevyčnívající feel good film a pak koukám, že na většinu lidí film působí zcela opačně. Celovečerní debut Brie Larson oplývá nesamoúčelným popírání dospělosti, plněním snů a snahou se vymanit z běžných konvencí. A dělá to tak prozíravě a nežně, až to člověka zahřeje u srdíčka. A navíc má Samuela L. Jacksona, takže u mě předem vyhráno. Kdybych to viděl před Captain Marvel, zřejmě by mi ta chemie mezi nimi dvěma nepřišla tak neuvěřitelná (v Kongovi spolu přece jen tolik neinteragovali), ale Brie je vážně skvělá a sympatická herečka, takže jí ten úspěch musím přát. Nic světoborného, ale na odpočinkový večer na Netflixu po náročném dni ideální. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)