Sammy Davis Jr., hvězda mnoha talentů

• USA Sammy Davis, Jr.: I've Gotta Be Me

Cesta za úspěchem navzdory ranám osudu a nepřející době... Životní příběh Sammyho Davise Jr. není jen přehled úspěchů v několika uměleckých žánrech, ale obraz americké společnosti v minulém století. Dokázal se prosadit jako zpěvák, herec, tanečník i bavič. Jeho kariéra byla velmi pestrá, mnohdy ale také komplikovaná a rozporuplná. Davis se totiž snažil dosáhnout amerického snu v době rasových předsudků a politických změn. Dokument získává na výjimečnosti díky fotografiím z rozsáhlé Davisovy osobní sbírky a zajímavým archivním materiálům, ale také díky novým rozhovorům s takovými osobnostmi jako jsou Billy Crystal, Norman Lear, Jerry Lewis, Whoopi Goldberg nebo Kim Novak. (Česká televize)

Marze

Způsob vyprávění mi sedl. Nechybí obvyklá pasáž o závislostech. Když se ve společnosti změnila energie (rockenroll apod.), začal být Davis relikt doby, na kterou by všichni chtěli spíš zapomenout. Jako my dnes na koronavirovou pandemii. Zpěvákova podpora války ve Vietnamu se dnes zdá být nepochopitelná. A nový zákon 50.let povolující míchání ras umělců směšný v dnešním srovnání , kdy Amerika je na míchání ras světový lídr, čímž v kombinaci s jejich pověstnou tloušťkou občas vznikají pěkně bizarní kreatury.  Davisova hudba dnes působí jako vykopávka. ()

curil

Skvělý dokument o Sammy Davisovi jr. a jeho životě. Snímky z jeho dětství jsem už většinou viděl jinde, ale přece jen jsem se dozvěděl více. Před lety jsem hltal a hledal všechny dosažitelné scény a filmy s "Rat Pack", i tady uvedené jsem už viděl. Rád jsem si vše po létech oživil, příjemná hodinka. ()