Ben (Ed Harris) je svetovo uznávaný fotograf, avšak arogantný hajzlík, sebec a sukničkár, ktorý zanedbal svoje manželské a otcovské povinnosti. Teraz umiera na zákernú chorobu a do konca mu zostáva len pár týždňov. Má však ešte posledné prianie pred tým, než opustí tento svet. Rád by urobil poslednú výstavu vyvolanú z kodachromových filmov, ktoré už na trhu končia svoju existenciu. Jediný obchod, kde ich ešte môžu vyvolať, je naprieč celými Spojenými štátmi, v 3000 kilometrov vzdialenom Kansase. Aby sa tam dostal, rozhodne sa požiadať o poslednú láskavosť svojho dávno odcudzeného syna Matta (Jason Sudeikis), aby ho tam spolu s jeho opatrovateľkou Zooey (Elizabeth Olsen) zaviezol. (sochoking)

silentname

"Kodachrome" je tohtoročným prvým filmom, kde som mal možnosť vidieť Jasona Sudeikisa a bol som dosť zvedavý, čo prinesie. Osobne mám pocit, že príbeh možno je trošku starý a videli sme ho viackrát. Vieme odhadnúť čo sa stane. Máme tu syna, ktorý dlho nehovoril so svojim otcom, no nakoľko umiera, čaká ich posledná spoločná cesta, kde potrebuje vyvolať svoje staré kodachromy. A je už dokopy jediné miesto v celej Amerike v Kansase, kde sú to schopní spraviť. Takže sa musia vydať na cestu, aby sa to všetko stihlo. A súčasne ich bude sprevádzať mladá opatrovateľka v podaní Elizabeth Olsen. Viete odhadnúť kam sa to vyvinie a sú veci, ktoré sú viac než jednoznačné. Takže trošku tých klišé sa tu dostane, aby film mal nejakú kostru. Teraz je potrebné, aby to ostatné fungovalo. A mám pocit, že vďaka Elizabeth Olsen, Jasonovi Sudeikisovi a Edovi Harrisovi tento film dokáže niečo ponúknuť. V prvom rade poviem, že Sudeikis je talentovaný v jednej veci. Nech ho postavíte ku komukoľvek, tak pôsobí ako človek, ktorý nemá problém si s kýmkoľvek sadnúť a v tomto filme je to vidieť rovnako. S Elizabeth Olsen majú dobrú chémiu, verím, že Ed Harris by bol jeho otcom a je v tejto role veľmi príjemný. A je to skutočne skvelé, že dokáže takto s ľuďmi fungovať. To je veľké plus. Ed Harris je skvelý. Má dobré hlášky, no súčasne vidíme, že za jeho tvrdou tvárou je aj láskavý človek. A okrem toho mám pocit, že na tej ceste za fotkami bude aj pár prekvapení. A sú tam zapracované veľmi dobre. Je to podľa mňa dobrý oddychový film s dobrými hercami a dobrými postavami. A som rád, že som ho videl. A osobne si myslím, že šancu si zaslúži. Hodnotenie: B+ ()

kleopatra

Ano, jistě, kdo říká, že je to plné žánrových klišé, není daleko od pravdy, ale když jste v rozpoložení trochu si zabilancovat, trochu se zalitovat, zavyčítat, tak nasedněte. A nebo se na sebemrsk vykašlete a nechte se unášet a dojímat výletem pod povrch a dočkáte se blahého uvolnění. A k tomu ještě ten soundtrack ... Pearl Jam a spol. ()

castor

Možná je to tím, že za sebou ani scénárista, ani režisér nemají tolik projektů, nicméně bych i skousnul, kdyby opakovali starší podobně laděné kousky, ale aby u toho jednoduše byli vlídní, nepřikrášlení, uvěřitelní, vtipní, nostalgičtí.. prostě cokoliv. Jenže tak úplně nejsou. Protivný, ale v názorech přímý Ed Harris je uznávaným fotografem, jeho syn se zrovna nachází na pokraji svého konce v hudební branži. Roky se nevídají, syn otce za jeho letitý nezájem doslova nenávidí. Jenže ten umírá a čeká je tak poslední společná cesta, protože nerudný otec v ruce před definitivním vítězstvím digitální fotografie svírá své poslední diapozitivy. Laboratoř je daleko, prostoru pro dialog bude dost. Navrch s nimi cestuje i otcova ošetřovatelka, shodou náhod s tváří půvabné Elizabeth Olsen. Film předkládá veselé i bolestivé okamžiky, ovšem jen ojediněle jsou proložené opravdu bravurními dialogy. A když už tu hlavní roli nehrají ani převratné emoce (závěr mě nedojal), očekával bych uvěřitelně vystavěné situace (což dokonale pošlapává scéna z námluv s oblíbenou kapelou). Škoda. Herecky fajn, hudebně rovněž, jinak ale průměr po všech stránkách. ()

Real Tom Hardy

"HAPPINESS IS BULLSHIT. YOU THINK PICASSO WAS HAPPY? YOU THINK HEMINGWAY WAS? HENDRIX? THEY WERE MISERABLE SHITS. NO ART WORTH A DAMN WAS EVER CREATED OUT OF HAPPINES." ----------- Film na 3* doťahuje perfektný Ed Harris a kamera, ktorá poctivo sníma môj milovaný, malebný, americký Stredozápad. No i tak mi nejde z hlavy vytiahnuť fakt, že celý dej stavia na zanikajúcom fotografickom inverznom filme. Svieži nápad to ale rozhodne bol. ()

lamps

Kodachrome je moc fajn, jen by mu lépe slušel nějaký silněji nezávislácký kabátek - příběh o pozdním usmiřování protivného slavného fotografa a jeho přehlíženého syna je díky hereckým výkonům a zajímavým postavám (především Harrisův parchant je plnohodnotným odrazem hercova nejslavnějšího období) silný a uvěřitelný, ale vypointovaný způsobem, který tušíme dlouho dopředu a s přibývajícími minutami na něj víceméně jen čekáme. Čekání má krátit tradičně nádherná Elizabeth, ale v součtu je její postava tak trochu navíc, přestože osobně bych jí přidal ještě dvojnásobek času pro zvýraznění estetické stránky filmu. Nenudil jsem se a s aktéry mi bylo dobře, i když mě stále pár věcí zaráželo (opakující se jízdy autem za doprovodu melancholických písní; v jakém vesmíru by nejkrásnější ženská široko daleko pečovala o mrzutého starce a jaký debil by k ní byl zpočátku tak nezdvořilý jako Sudeikis?). Ale to jsou jen menší osobní výhrady, dojem z kvalitně napsané road-movie s emotivně vygradovaným vztahem titulních postav přeci jenom lehce vítězí. 70% ()

Arsenal83

Sudeikis vo vážnej úlohe? To je o ničom, neverím mu to. Prostý príbeh, ktorého koniec poznáte hneď na začiatku. Syn nenávidí otca a ten smrteľne ochorie. Ako inak ako zmierením to môže skončiť? Do toho hrá country hudba, ktorú nemám rád, ale do tohto road štýlu veľmi dobre zapadla. Samozrejmosťou sú dlhé otravné vzťahové dialógy. ()

Streeper

Místama to bylo fajn, některé scény a momenty se mi moc líbily, ale bohužel převládalo spíše to negativní. Film je strašně utahaný a nudný, hlavně v takových pasážích, kdy má diváka zaujmout nebo alespoň v něm propudit nějaký cit. Tady je nic. Musím ale říct, že všichni herci mi tam sedli, nikdo mi vyloženě nevadil. Jen škoda, že nebyla žádná chemie mezi Jasonem a Elizabeth, mohlo by to být alespoň trochu zajímavější. K tomuto filmu se už určitě nikdy nevrátím, bohužel za to nestojí. ()

M.i.k.e

nic nového nepřinášející road movie o hledání sebe sama a rodinných vztazích,které je fajn obnovit dokud není příliš pozdě.Zápletka jednoduchá,ale ve výsledku OK,Ed Harris hodně dobrý,Sudeikis příjemně civilní,konec očekávaný,ale dojímací...65% ()

drake31

Kodachrome je obyčajne spracovaným filmom, ktorý vyrozpráva príbeh aký sme mohli vidieť v mnohých variáciách desiatky krát; a práve tá obyčajnosť spôsobila, že záverečné emočné momenty mali na mňa nulový efekt. Ústredné herecké trio ťahalo tento film - Ed Harris je fantastický - a nebyť tých hereckých výkonov a príjemného soundtracku, jednalo by sa o podpriemerný film, ktorý by upadol do zabudnutia a zapadol prachom ... čo je však stále možné. No, čo už ... P.S. Nepamätám si kedy ma naposledy filmová postava iritovala do nepríčetnosti, ako tá ktorú hral Dennis Haysbert. ()

Forsberg11

Až arogantne šablonovitá vzťahovka, ktorá originalitu nevidela ani z rýchlika. Potešiť môže človeka, ktorý videl prvý alebo druhý film v živote a ušlo mu 1000 predchádzajúcich, prakticky rovnako koncipovaných filmov. V podstate od začiatku presne viete, čo sa stane a na 99 % sa to tak aj skutočne stane. A to je najväčšia slabina tohto filmu. Po technickej stránke je to totiž veľmi dobre zvládnutý snímok so sympatickým castingom a pohodovou atmosférou. Škoda, že nebola viac využitá schéma roadtripu a nádhernej scenérie amerického stredozápadu. Ale napriek všetkému je to film, ktorý neurazí a na jedno pozretie to obstojí. 55 %!! ()

rotel

Tento druh filmov mám veľmi rád. Už od začiatku je jasné, aký bude záver, ale to nevadí. V danej chvíli poteší, pobaví. ()

Raziel_cz

Problém tohohle filmu je, že má dva zvraty a o obou hned z kraje víte, že tam budou. Jinak je to ale příjemné malé drama s překvapivě dobrým Sudeikisem ve vážné roli. Táhne to samozřejmě spíš Harris, který taky hraje nejzajímavější postavu, ale potěší i Elizabeth Olsen nebo vždy skvělý Bruce Greenwood. The Fundamentals of Caring jsou emotivnější, tohle má zase zajímavou výpovědní hodnotu o umělcově duši. Takže všechno, co čekáte z traileru. "Happiness is bullshit. It's the great myth of the late 20th century." ()

xmy

Film, u kterého je v podstatě předem vše jasné, jak dopadne. Dialogy jsou zvládnuté dobře. Kodachrome prostě nenadchne, ale rozhodně neurazí. ()

burton

Dá se to. Elizabeth je tu trošku nudná a chvílema se divně šklebí. Ale tak co už má chudák dělat, když dostala takovou nudnou roli, ani se nemůže pořádně rozparádit.....a střih. Jason je takovej normální, trošku uraženej a dotčenej, potřeboval by pořádně nakopnout. Není nic horšího, než bejt celej život ublíženej. Žena mě vopustila, otec taky mě vopustil, už dávno, z práce mě vyhazujou! Chjo! Má to těžký, kluk. No a Ed, můj milej, nepříjemnej, vychrtlej, charismatickej Ed. Když budete trošku nostalgický, malinko líný a ublížený, tak si to pusťte. Třeba Vás to vyléčí. Brečet nebudete. Možná pár vteřin před koncem. Některé konce jakoby nechtěly skončit, tvůrce pořád nastavuje a to není dobrý. Noa to je k pláči. ()

wege

Je to strašně fajn a není to jen tím, že Elizabeth prostě žeru, a i tady byla roztomile kouzelná. Zároveň měl ten film neskutečnou hloubku, já prostě ty filmy, co vás nutí přemýšlet o životě, mám moc rád. Je tam to poselství, že všechno špatné jde zachránit, když je ochota nebo jen její náznak na obou stranách. ()

DonBraso

Bohužel vcelku nic objevného co by vybočovalo z průměru.Příběh je už od začátku silně nalajnovaný,takže na nějaký zvraty můžete rovnou zapomenout a i pětileté dítě už ví jak dopadne.Moc nechápu jaká měla být pocta či komu,ale divák se musí spokojit na herecký kumšt zůčastněných.Ed Harris je jasnej,ale i překvapí role od Sudeikise,že zas nehraje nějaký vola a taky je vcelku fajn i v dramatické poloze,ale horko těžko uvěřitelné.Olsenovi holka je prostě kus a to pak člověk nemá být ovlivněn:)Prostě nemastný neslaný road movie,který ani moc nevybočuje a jen se čeká,kdy se ti dva dostanou do postele či si dají pusu a kdy to Ed zabalí.Je to fakt málo?Je. ()