Jim a Andy: Život po životě

• USA Jim & Andy: The Great Beyond (viac)

Nin

Jim Carrey je tak trochu magor, ale zatraceně zábavný. V tomhle dokumentu vidíme, jak se transformuje do Andyho Kaufmana a opravdu věří, že je částečně v něm, což ale nakonec vyústí i ve velmi zajímavé dramatické scény. Tahle proměna je totiž terapeutická nejen pro Carreyho, ale i pro jeho okolí, ať už jde o herce, štáb či blízké samotného Kaufmana. Řekl bych, že Carrey přestřelil, když se snažil imitovat Kaufmanův vztah s wrestlerem tím, že ho neustále během natáčení provokoval, ale nakonec se mu alespoň díky tomu podařilo docílit reálného znovuztvárnění Kaufmanovy epizodky, kdy před médii přeháněl své zranění. Jim Carrey prožil v životě hodně těžkých věcí, které se podepsaly na jeho psychice (např. jeho bývalá přítelkyně spáchala po rozchodu s ním sebevraždu), takže v dokumentu ho teď vidíme v jeho přemýšlivé fázi (kterou teď, v roce 2020, dal alespoň částečně stranou). "Guru" Jim s šedivými vousy není žádný otravný ezoterik, ale velmi zábavný a působivý filozof, který se skvěle hodí jako komentátor k tomuto dokumentu. Jsem jinak velký fanoušek původního filmu Muž na měsíci, Carreyho obdivuju (i když s ním ne se vším souhlasím), a tak byl pro mě tenhle film velkým zážitkem. (9/10) ()

P1tr

Jim Carrey se při natáčení Muže na Měsíci choval jako blázen a je si toho vědom a rád se s vámi podělí o svoje důvody a postřehy. Film se sice zabývá pouze natáčením Formanova snímku, ovšem díky upřímné zpovědí Carreyho se nám dostane okna nejen do hercova procesu při tvorbě zmíněného snímku, ale také okna do jeho duše, neboť dojde na hodně hloubavých myšlenek, které ukazují Jima ze širšího hlediska a informují nás o hercově minulosti i o tom, jak intenzivní natáčení ovlivnilo jeho budoucnost. Pod slupkou dokumentu o jednom filmu se tedy nenápadně skrývá komplexnější profil Carreyho osobnosti a jeho života. ()

Streeper

Povedený dokument o natáčení filmu Muž na Měsíci. Bohužel film samotný jsem ještě neviděla, ale dokument mě na něj nalákal. Líbilo se mi, že se v dokumentu Jim vyjadřoval ke stylu svého hraní. Dokážu si živě představit, jak všichni museli být zaskočení, když na plac přišel Jim jako Andy a byl Andy do konce natáčení. Miloš Forman se s tím srovnal a přijal to, jak to Jim chce hrát, myslím, že většina režisérů by tak shovívavá nebyla. Na dokumentu mě mrzí, že tam nebyl více ukázaný život Andyho Kaufmana, vše vidíme pouze prostřednictvím natáčeného filmu nebo samotných scének. To byla podle mě velká škoda. Po shlédnutí bych klidně brala dokument o životě Jima Carreyho celkově, nejen o jednom filmu, ale o celé jeho kariéře a osobním životě. ()

M.i.k.e

o natáčení Muže na měsíci se toho sice tolik nedozvíme,zato se dozvíme,jak ono natáčení fungovalo pro Jima Carreyho jako terapie.Vždy jsem svým způsobem obdivoval a asi vždy budu tu schopnost herců ponořit se do postavy takhle extrémním způsobem a v tomhle případě má můj obdiv i Miloš Forman,protože mu z toho nehráblo.To,že Carrey není jen extrémní magor pak není žádné tajemství a osobně ho mám moc rád i v těch vážnějších polohách.Tady se navíc to jeho nevlezlé filozofování moc dobře poslouchá...80% ()