Desetidílný cyklus o divadle, které na podzim vstupuje do své padesáté sezóny, nabízí zajímavá svědectví jeho aktérů od počátku prakticky až po současnost a díky unikátnímu archivu divadla také záběry, které se nikdy nedostaly na obrazovku. Ale především zachycuje charakter scény a její neutuchající hledání aktuálních témat i jejich netradičního zpracování. (Česká televize)

progression

Vynikající desetidílný seriál, který chronologicky mapuje padesátiletou historii legendárního divadla Husa na provázku od úplných počátků až k současnosti. Spousta zajímavých ukázek, rozhovorů zúčastněných herců i režisérů doplněná "třešničkami na dortu" ve formě filmových záznamů klíčových představení z mapovaného období uváděných bezprostředně po jednotlivých dílech dokumentu. Divák si nostalgicky zavzpomíná na nejzajímavější a v mnoha případech i kultovní představení a seznámí se i s představeními, která z různých důvodů nestihl. Filmový záznam ve většině případů nedokáže dokonale zachytit nezaměnitelnou atmosféru představení, ale přesto veliké díky za celý cyklus i ty "třešničky". ()

topi

Zatím hodnotím první díl, který slibuje unikátní záběry, rozhovory a fotografie legendárního divadla Husa na provázku. Těším se na další díly. ()

troufalka

Průběžně sleduji a pátrám v paměti, na kterém představení jsem byla, pátrám v hledišti, jestli zahlédnu nějakou známou tvář, přemýšlím, co jsem v době premiéry dělala já. Pěkný dokument, který mapuje mnou oblíbenou divadelní scénu. Dokument který potěšil, stejně jako následně uvedená divadelní hra. Děkuji! ()