Desať rokov po udalostiach v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. (Marceloo)

Karamanlis

Značka Hatchet je zárukou intelektuálne nenáročnej, no o to bujarejšej splatterovej zábavy. Táto séria si drží latku kvality stále na vysokej úrovni a úspešne sa vyhýba výkyvom. Inak tomu nie je ani v štvrtom pokračovaní, pomenovanom výstižne podľa známej ikony tohto filmu. Opäť sa tu objavuje charakterovo pestrá škála postáv a nie je núdza o komické situácie, nečakané reakcie, drsnohumorné hlášky či hektolitre striekajúcej krvi, ktoré sú už nezbytným trademarkom Hatchetu. ()

SOLOM.

Adam Green si prostě nedá pokoj a opět se po čtyřech letech vynořil se scénářem, pro natočení dalšího dílu této série. A pro jistotu tentokrát opět usedl do režisérského křesla. Victor Crowley dostal možnost řádit již po čtvrté a bohužel je potřeba říci, že v tomto případě už to tak zábavná podívaná nebyla. Já mám sérii Hatchet docela rád, ale je mi jasné, že tato podívaná není pro každého. Přece jenom existuje celá řada mnohem lepších hororových komedií a navíc kvalita jednotlivých dílů měla vždy sestupnou tendenci a čtverka už nedosáhla ani průměrné úrovně. Proč? Základ byl v tom, že prvních čtyřicet minut se absolutně nic zajímavého neděje. Nepočítám-li úvodní krvavé zásnuby a trapnou autogramiádu s odhaleným poprsím a penisem jako bonus. No beztoho bych se klidně obešel, protože já se těšil na další gumovou céčkovou gore přehlídku, kterou je tato série mezi svými fanoušky vyhlášená. Naštěstí druhá polovina se už výrazně zlepšila, ale i tak to byla oproti ostatním dílům docela bída. A to samé v bleděmodrém se dá říci i o úrovni černého humoru – potažmo samotných hlášek. Hlavní kámen úrazu však vidím v naprosto tragických postavách, z nichž valná většina doslova smrděla trapností od hlavy až k patě. Snad jedinou výjimkou byla rebelka Rose, která se s nikým ani ničím nesrala, občas vypustila z úst nějakou tu perlu – nepočítám-li zvratky. Zbytek ubožáků tu byl víceméně do počtu. No a sám Andrew to taky zrovna moc nevytrhl. Nevím, proč ho Green pořád obsazuje. Největším lákadlem měla být účast největší hvězdy Danielle Harris, ale těch cca dvacet sekund, ve kterých se objevila, bylo jen dalším zklamáním v řadě. 40% ()

JFL

Famózní předtitulková sekvence co do gradace a především skloubení krváren, hnusáren a humoru nastavuje laťku proklatě vysoko. Škoda, že k ní je přilepený hodně tuctový film, který si zřejmě o poznání více užijí fandové série než nezúčastněný divák. Zbytek filmu má navíc oproti úvodní sekvenci jiný budget a řemeslo, až to vypadá jako že úvodní scénu točil někdo jiný. Nebo byla proof-of-concept, který měl přilákat investory, ale nakonec se tolik peněz nesešlo, tak museli filmaři pracovat v jiných než zamýšlených podmínkách. Ostatně v celém filmu se pak už žádný velkolepý splatstick jako z úvodní sekvence nekoná. ()

corpsy

Zdeformovaný ´´sekáč´´ v montérkach sa vrátil. A ja som len rád, pretože HATCHET IV potvrdzuje jedno, že táto séria je tým najlepším ( a najzábavnejším ), čo žáner splatter horror v tomto tisícročí splodil. Hlášky, gore a maličká čerešnička na koniec. Dúfam, že sa nebude dbať na jedno príslovie a v tom najlepšom sa neskončí. ()

Campbell

Pro sérii Hatchet mám slabost. Proto jsem se těšil na 4 díl, ale z nějakého důvodu jsem čekal něco jako "začátek". Díky názvu jsem čekal něco jiného. Co mi vadilo byla maska Crowleyho, přišla mi hodně levná a celkově moc nepovedená, a sám Hodder mi přišel takovej unavenej. Humor byl solidní a krvavé efekty parádní. Byl jsem rád že se vrátil jeden z herců z jedničky. Film se odehrává prakticky na jednom místě, což docela zklamalo, čekal jsem víc scén z bažin. A camea? V každém díle je pár hororvých ikon, tady je snad jen Rose a Tyler Mane, takže lehké zklamání. ale film mě na jedno zkouknutí bavil. ()