Vědecké kladivo

Réžia:

Scenár:

Účinkujú:

Martin Rota

Kanál s názvem Vědecké kladivo je plný odpovědí na nejrůznější ať už vědecké, či méně vědecké dotazy. Martin Rota zde vysvětluje například jak funguje tlumič, jak rostou svaly nebo proč člověk omdlévá. (Palvinie)

orkadimenza

Na první pohled skvělý všechnopořad o všem možném s Martinem Rotou, který má neuvěřitelný všeobecný přehled. Problém tohoto pořadu ovšem nastává ve chvíli, kdy k němu přijde někdo zasvěcenější a znalejší daného tématu a nalézá v něm spoustu nepřesností a diskutabilních věcí, které jsou buď nevysvětleny pořádně nebo se v nich Martin zasekává a zamotává (např. roky vs světelné roky, rychlosti vlaku a náboje v relativitě...). Což je škoda...no tak si budu muset pouštět díly z biologie nebo chemie, které mě sice nezajímají tolik, ale aspoň mě u nich netrápí "fakt nepřesností". ()

L_O_U_S

Užitečná série o tom, jak fungují věci kolem nás. Jako formální záležitost bych ale doporučil ujasnit si psaní velkých písmen v názvech (přebírání anglického pravopisu je obecně hříchem českých youtuberů a já jsem na tohle docela přecitlivělý). Obsahově tomu ale není co vytknout. (1 071.) ()

Wiikii

Jak Funguje Radar? - Proč Jsou Mokré Věci Tmavší? - Co Je To Sonický Třesk? či Proč Je Obloha Modrá? ... Různé otázky, které nám tento youtube "seriál" vysvětlí rychle, přehledně a vědecky. .. Průměrná doba dílu je 4 minuty, takže ztráta času to určitě není pro nikoho. :) .... HODNOCENÍ: 95% (5*) ()

URBAN

Toto není zrovna pořad určený pro moje oči, ale na některé díly se rád podívám pokud je video na téma které mě zajímá. ()

MartinTerran

Super "vědecký" pořad, kde Martin Rota vysvětluje jak co funguje nebo čím je co způsobeno, vše jednoduchou a krátkou formou. Hodnocení: 100/100. ()